Potrójna gra: Izotopy debiutują kulinarnymi gwiazdami

Potrójna gra: Izotopy debiutują kulinarnymi gwiazdami

Prawa autorskie © 2022 Albuquerque Journal

Z jakiegoś powodu wzrost liczby przekąsek wydaje się uderzać w całym stanie w tym tygodniu, a Izotopy Albuquerque mogą mieć dokładnie to, czego szukasz.

Profesjonalna drużyna baseballowa miasta przygotowuje się do swojego pierwszego trybuny w tym sezonie w przyszłym tygodniu, popularna franczyza Triple-A ujawniła w środę kilka nowych artykułów spożywczych, w które fani będą mogli zatopić zęby.

Jasne, fani wciąż mogą spróbować tradycyjnych ulubionych produktów Isotopes Park, takich jak nachosy z grilla w kasku, pizza Dion’s, zimne piwo, hot dogi i ciasto lejkowe. Ale co powiesz na dwufuntową kanapkę z wieprzowiną i zielonym chile „I-Chee-Wa-Wa” lub zamianę tradycyjnego połączenia kiełbasy na mięso aligatora, łosia, a nawet specjalną kiełbasę z grzechotnika / królika?

Coroczna prezentacja nowych dań w całym kraju czasami zmierza w kierunku off-the-wall, przyciągających uwagę przedmiotów, które zamieniają się w wielką huśtawkę i pudło z fanami. Ale Izotopy zaoferowały w środę trzy przedmioty, które są pewne, że będą miały trwałą moc i będą hitem wśród fanów.

„Doznania kulinarne towarzyszące grze w piłkę to jedna z najważniejszych rzeczy i jedna z najbardziej wyjątkowych rzeczy związanych z przyjściem na mecz baseballowy, prawdopodobnie bardziej niż w jakimkolwiek innym sporcie, prawda?” powiedział wiceprezes i dyrektor generalny Isotopes John Traub. „Siedzisz na boisku przez X godzin, jedząc i po prostu pochłaniając atmosferę. To tylko część, to tylko część doświadczenia.

„Nasze doświadczenie z jedzeniem i napojami tutaj, nasze koncesje tutaj, jeśli o mnie chodzi, nie miało sobie równych w żadnym miejscu w całym kraju”.

Oferty dla początkujących

Pochodzący z Albuquerque Jim Griego, któremu powierzono zadanie kontynuowania tego standardu, jest nowym szefem kuchni w Isotopes Park, pracującym dla partnera koncesyjnego Spectra Food Services.

Trzy nowe pozycje wprowadzone przez Griego w nadchodzącym sezonie to (punkty cenowe nie zostały jeszcze ustalone dla żadnej z nowych potraw):

• kanapkę grillową I-Chee-Wa-Wa

Składniki: 1 funt pikantnej szarpanej wieprzowiny, 1/2 funta pokrojonego w kostkę zielonego chile, kremowy ser jalapeño nacho, posypany chrupiącym chile relleno, wszystko zamknięte w miękkiej bułce.

Szef kuchni mówi: „Chciałbym zobaczyć osobę, która może podnieść to dziecko i je zjeść. … To moje popisowe danie. Myślałem o tym od wielu, wielu lat, żeby tu przyjść i to zrobić. To prawdopodobnie najlepsza kanapka z szarpaną wieprzowiną, jaką kiedykolwiek jadłeś”.

Kanapka jest dostępna w koncesji Pecos River Cafe i Santa Fe Trail za odcinkami 114-116.

Izotopy zaprezentowały nowe pozycje koncesjonowane na sezon 2022. Widoczny tutaj szef kuchni Jim Griego wymyślił trzy różne dania na nowy sezon, który rozpoczyna się 12 kwietnia, kiedy Izotopy goszczą Tacomę. Na zdjęciu Green Chile Philly. (Roberto E. Rosales / Dziennik Albuquerque)

Zielona Chile Filadelfia

Składniki: Nowa meksykańska stek z serem Philly z wołowiną, grillowaną papryką i cebulą oraz pokrojonym w kostkę zielonym chile, wszystko posmarowane kremowym białym queso w miękkiej bułce typu hoagie.

Mówi szef kuchni: „To zielone chile Hatch nadaje nam smak Nowego Meksyku. Wszyscy jesteśmy na to ”.

Tę kanapkę można kupić w koszyku w pobliżu sekcji 102.

Kiełbasa z Dzikiego Zachodu

Składniki: Jako odmiana klasycznego psa z Chicago, Isotopes wypróbowują cztery specjalne oferty kiełbas, w tym kiełbasę z aligatora, łosia, kaczki oraz królika i grzechotnika, a wszystko to w bułce z makiem z klasycznymi dodatkami, takimi jak musztarda, pokrojona w kostkę cebula, jasna ogórek konserwowy, plaster pomidora, ogórek kiszony, papryka i sól selerowa.

Szef kuchni mówi: „Urodziłem się i wychowałem w Nowym Meksyku. Jest tu mnóstwo myśliwych. Wszyscy kochają polowania, wszyscy uwielbiają przynosić do domu swoją zdobycz i to, co zabili. Postanowiłem więc wymyślić wózek z kiełbaskami z dzikiego zachodu.”

Te kiełbaski można znaleźć w wózku z jedzeniem w pobliżu sekcji 107.

Dyrektor generalny Albuquerque Isotopes, John Traub, po lewej, rozmawia w środę z szefem kuchni Jimem Griego o nowych produktach spożywczych serwowanych w tym sezonie w Isotopes Park. Griego powiedział, że łatwo było wybrać kanapkę „I-Chee-Wa-Wa” jako swoją ulubioną z trzech nowych propozycji kulinarnych. (Roberto E. Rosales / Dziennik Albuquerque)

Chile i nowy facet

Griego został nominowany w 2019 roku do tytułu Szefa Kuchni Roku NM Restaurant Association i pełnił funkcję szefa kuchni w Presbyterian Hospital, opracowywał przepisy kulinarne dla Social Apron i pracował jako kierownik kulinarny w Bonefish i PF Chang’s.

Zaangażowanie swoich nowomeksykańskich korzeni w tę pracę było ważne dla Griego, który dorastał, jedząc hot dogi na meczach Dukesów.

Czy zatem fakt, że Izotopy są filią Triple-A Colorado Rockies, prowadził do jakichś niemądrych sugestii dotyczących użycia zielonego chile Colorado w jego nowych potrawach?

– Nie – powiedział szybko Griego. „Nikt mnie nie namówił, żebym spróbował użyć zielonego chile z Kolorado i nie wiem, czy rzeczywiście bym to zrobił. Ciężko by mi było nazwać siebie Nowym Meksykaninem”.

Co do jego trzech nowych dań – dwóch z zielonym chile grającym w przepisie pierwszoplanowe role – Griego miał taką myśl:

„Myślę, że zielone chile” – wyjaśnił Griego o swojej kanapce z wieprzowiną I-Chee-Wa-Wa i zaprezentowanej w środę Green Chile Philly – „wiele osób nie rozumie, jak bliski smak zielonego chile jest podniebienie ostrego grilla. … A potem musisz mieć środek czyszczący. I do tego właśnie służy ten kremowy ser ”.

Nowe dania na stadionie w Isotopes Park i w całym kraju są czasami tylko na nagłówki, ale czasami stają się lokalnymi faworytami. Czasami szef kuchni wyrzuca ich z parku; czasami jest to duża huśtawka i chybienie.

Jeśli chodzi o Griego, wybór ulubionego nowego dania był łatwy.

„Daj spokój. I-Chee-Wa-Wa. Ile razy powiedzieliśmy to w ciągu naszego życia mieszkając w Nowym Meksyku?” powiedział Griego. „Nie ma nic lepszego niż funt szarpanej wieprzowiny… z zielonym chile i serem nacho. To byłby mój ulubiony.

„Ale najbardziej interesujący byłby królik i grzechotnik (kiełbasa). Wszyscy je widzieliśmy. Wszyscy tu chodzimy. A więc teraz możesz zjeść jednego ”.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.