Podczas pandemii w Berkshires rozrosło się darmowe letnie posiłki. Ten rok był ciężki Wiadomości lokalne

Podczas pandemii w Berkshires rozrosło się darmowe letnie posiłki.  Ten rok był ciężki  Wiadomości lokalne

PITTSFIELD — Pomimo działań Kongresu, które zachowały rozszerzony program letnich posiłków dla dzieci, wdrożenie w Berkshires zostało utrudnione.

W czerwcu ustawodawcy rozszerzyli dostęp do posiłków szerzej dostępnych podczas pandemii. Chociaż było to zwycięstwo rodzin w całym kraju, nadeszło zaledwie kilka tygodni przed rozpoczęciem programów posiłków.

Po dwóch tygodniach organizacje w Berkshires wciąż próbują się dostosować.

W 2021 r. programy przeznaczone dla osób w wieku 18 lat i młodszych bez rejestracji serwowały 85 000 posiłków. Prawdopodobnie w tym roku będą służyć mniej ze względu na powolne wprowadzanie wymaganych zwolnień.

W ciągu ostatnich dwóch lat lokalne programy umożliwiały ludziom odbieranie posiłków zamiast siedzenia i między innymi spożywanie więcej niż jednego posiłku.

Natasha Smith, dyrektor ds. żywienia dzieci w stanowej organizacji Project Bread, uważa, że ​​opóźnienie w przedłużeniu zwolnień stworzyło niepotrzebnie złożoną sytuację, która zmniejszy liczbę posiłków serwowanych do lata.

„Wyobraź sobie, że w ciągu ostatnich kilku lat chodziłeś w określone miejsce, kupujesz posiłki na wynos i jesteś do tego przyzwyczajony. Jak dotąd tego lata powiedziano ci, że jest to zabronione” – powiedział Smith. „W następnym tygodniu lub następnym, kiedy zostaną wprowadzone zwolnienia, możesz nagle wrócić do [accessing the program] tak jak w 2021 roku. To dużo flip-flopping.

8 lipca stan wydał wytyczne dla organizacji, które mogą rozpocząć działalność w ramach zwolnień, po dostarczeniu dokumentacji dotyczącej zmian, które zamierzają wprowadzić w swoich witrynach posiłków.

Latem 2020 r. w otwartych placówkach hrabstwa Berkshire podano ponad 130 000 posiłków, w porównaniu z 56 000 w 2019 r. Liczba ta spadła do 85 000 posiłków w 2021 r. – wciąż o 52 proc. więcej niż poziom sprzed pandemii.

Ten wpływ jest szczególnie odczuwalny w hrabstwie Berkshire, które pod względem bezpieczeństwa żywnościowego zajmuje 11 miejsce z 14 hrabstw Massachusetts, co jest miarą tego, jak prawdopodobne jest, że ludzie dostaną wystarczającą ilość jedzenia. Według danych Feeding America w hrabstwie 11,9 procent mieszkańców nie ma dostępu do żywności.

Tego lata w hrabstwie Berkshire działa 11 „otwartych” witryn z posiłkami, które mogą służyć bez rejestracji dzieciom w wieku 18 lat i młodszym, oraz 23 „zamknięte” witryny, które są połączone z programami edukacyjnymi i wymagają rejestracji, aby do nich dołączyć.

Dla wielu organizacji Berkshires posiłki na wynos, na które zezwala program letnich posiłków z czasów pandemii, zrobiły dużą różnicę. Przed COVID-19 dzieci musiały jeść wszędzie tam, gdzie serwowano im posiłek.

W Berkshire Peaks Housing Village w Pittsfield Vernetta Marra powiedziała, że ​​program był w stanie pomóc jednej trzeciej rodzin, jak zwykle w ciągu pierwszych kilku tygodni. Marra powiedziała, że ​​powolny powrót posiłków na wynos był szczególnie trudny dla rodziców, których dzieci są w wieku przedszkolnym.

Cory Nicholas, dyrektor ds. żywności w North Adams, powiedział, że możliwość łączenia posiłków przez wiele dni zmieniła wszystko.

„W piątek mogliśmy dać im posiłek na sobotę i niedzielę. To ogromne, biorąc pod uwagę, że w naszym okręgu mamy dzieci, które cierpią z powodu braku bezpieczeństwa żywnościowego – powiedział Nicholas.Cory Nicholas stoi w magazynie (kopia)

Cory Nicholas, dyrektor ds. gastronomii w szkołach publicznych North Adams, mówi, że zapewnienie młodym ludziom „pakietu” bezpłatnych posiłków przez wiele dni ma kluczowe znaczenie. „W piątek mogliśmy dać im posiłek na sobotę i niedzielę. To ogromne, biorąc pod uwagę, że w naszym okręgu mamy dzieci, które cierpią z powodu braku bezpieczeństwa żywnościowego”.Smith powiedział, że łączenie posiłków pomaga również rodzinom w przezwyciężeniu luk transportowych. „To sprawia, że ​​podróżowanie do witryny, aby uzyskać posiłki warte całego weekendu, jest łatwiejsze i bardziej opłacalne” – powiedziała.

W hrabstwie jest teraz tylko jedno otwarte miejsce na posiłki w weekendy, znajdujące się w soboty na Pittsfield Farmers Market.

Program Summer Food Service powstał w 1975 roku, skupiając się przede wszystkim na ubóstwie w miastach. Program został opóźniony na obszarach wiejskich. Chociaż w miastach istnieją opcje transportu publicznego, w obszarach takich jak Berkshires jest to mniej prawdopodobne. Ze względu na rosnące tego lata koszty paliwa nawet ci, którzy mają dostęp do samochodu, mogą mieć trudności z dojazdem do 45 minut w jedną stronę, aby dostać jeden posiłek.

Przez ostatnie dwa lata Roseanne Schutz z Regionalnego Okręgu Szkolnego Hoosac Valley była w stanie zorganizować cztery trasy autobusowe w Adams i Cheshire, aby dostarczać posiłki dzieciom w ich domach, na co pozwalał program zwolnienia. „Autobusy zostały opłacone, ale z powodu COVID nie przewoziły studentów, więc mogliśmy z nich korzystać. Więc to było dla nas naprawdę oczywiste” – powiedziała.

Tak się nie stanie tego lata. Autobusy są wykorzystywane do przewożenia dzieci na inne letnie programy, a wolontariuszy i sprzęt potrzebny do realizacji tych dostaw są trudne do znalezienia.

„Możemy stracić dzieci, mogą nie mieć samochodu, nie chcą chodzić tak daleko lub są za małe, by chodzić. Ale mamy nadzieję, że ktoś, krewny lub przyjaciel, przyprowadzi dzieci na posiłki” – powiedział Schutz.

Mapę stron z otwartymi letnimi posiłkami można znaleźć na projectbread.org/summer-eats-program lub dzwoniąc pod bezpłatny numer Project Bread 1-800-645-8333.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.