Pochwalono przepisy dotyczące przerw, aby na razie złagodzić wyzwania związane z posiłkami szkolnymi, ale zachęca się do dalszych działań

Pochwalono przepisy dotyczące przerw, aby na razie złagodzić wyzwania związane z posiłkami szkolnymi, ale zachęca się do dalszych działań

W zeszły piątek Kongres uchwalił ustawę Keep Kids Fed o wartości prawie 3 miliardów dolarów z 2022 r., wprowadzoną przez przewodniczącego Komisji Edukacji i Pracy Domu Bobby’ego Scotta, D-Va. i członka rankingu Virginię Foxx, Republika Północna, i popartą przez senatorów Debbie Stabenow, D. -Mich. i John Boozman, R-Ariz.

Jedenastogodzinny przejazd nadszedł na kilka dni przed wygaśnięciem 30 czerwca wygaśnięcia zwolnień żywieniowych wprowadzonych na początku pandemii, kiedy łańcuchy dostaw i zakłócenia w osobistym nauczaniu skomplikowały szkoły umiejętności karmienia dzieci.

Chwaląc ten fragment, prezydent SNA Beth Wallace wyjaśniła, że ​​fragment… „Zapewnia krytyczną pomoc szkolnym specjalistom ds. żywienia, którzy zmagają się z ciągłym atakiem wyzwań w ich wysiłkach, aby zapewnić uczniom odżywienie i gotowość do nauki”.

Ona dodała: „Awarie łańcucha dostaw, gwałtownie rosnące koszty i poważne niedobory siły roboczej, które prawdopodobnie utrzymają się przez długi czas w przyszłym roku szkolnym, uniemożliwiły powrót programów szkolnych posiłków do normalnego funkcjonowania”.

Nawet w idealnych warunkach, przed pandemią, program posiłków szkolnych był rozciągnięty, a niskie stawki refundacji ograniczały rodzaje żywności, na które szkoły mogły sobie pozwolić, oraz historie o niektórych szkołach zawstydzających lub odmawiających posiłków dzieciom, które nie mogąc zapłacić, zgromadziły obiad dług.

Ustawa Keep Kids Fed odnosi się zarówno do nowych, jak i starych wyzwań, wprowadzając 40-centową podwyżkę federalnego zwrotu kosztów za każdy obiad w szkole i 15-centową podwyżkę za każde śniadanie ponad roczną korektę inflacyjną zaplanowaną na 1 lipca. dla szkół, które nie są w stanie spełnić standardów żywieniowych i zmniejszyć obciążenia administracyjne i sprawozdawcze, oraz przedłużają zwolnienia dla programów posiłków letnich 2022.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.