Plan RAD zapewnia otuchy i pyszne posiłki

Plan RAD zapewnia otuchy i pyszne posiłki

Gloria Davis Browning

Jeśli jesteś jednym z około 32 milionów Amerykanów dotkniętych alergią pokarmową, wiesz, jak trudne może być poruszanie się po menu lub po posiłku, którego sam nie przygotowałeś. Na szczęście, jeśli jesteś studentem UC San Diego, nie musisz tego robić sam. Plan Housing, Dining and Hospitality’s Reduced Allergen Dining (RAD) zapewnia uczniom zarejestrowanym w programie zdrowe i pyszne spersonalizowane posiłki, które mogą pomieścić dowolny z dziesięciu głównych alergenów — ryby, skorupiaki, soję, pszenicę, nabiał, orzeszki ziemne, orzechy, jajka , gluten i sezam.

„UC San Diego ma znacznie bardziej spersonalizowane podejście niż to, co jest typowe”, mówi Gloria Davis Browning, zarejestrowana dietetyczka, która nadzoruje RAD i wspiera 73 studentów obecnie zapisanych do programu. Według Browninga, UC San Diego jest jednym z niewielu uniwersytetów, który ma dietetyka zajmującego się programem alergii pokarmowych. W każdej roli współpracuje ze studentami, aby ocenić ich potrzeby, zapewnić im zasoby i stworzyć zindywidualizowany plan dla ich unikalnych wymagań kulinarnych. Niektórzy mogą się z nią spotykać raz lub dwa razy na kwartał; inne, bliżej raz w tygodniu, aby zapewnić im odpowiednie odżywienie.

„Specjalistyczne menu są zawsze dostępne dla zarejestrowanych studentów, jeśli chcą i potrzebują bezpiecznego i kontrolowanego posiłku” – dodaje.

Student drugiego roku programu był zaskoczony poziomem wsparcia. „Nie spodziewałem się, że zdobędę indywidualne doświadczenie personelu z szefami kuchni i dietetykami z UC San Diego” – powiedzieli i doradzili innym studentom, aby zapisali się do programu, aby uzyskać większe wsparcie. „Nie bój się kontaktować z dietetykami w sprawie jakichkolwiek obaw — będą tam, aby Ci pomóc”.

Ograniczenia żywieniowe są znacznie bardziej powszechne, niż większość ludzi sądzi. Tydzień Świadomości Alergii Pokarmowych, 8-14 maja, jest coroczną okazją do informowania o alergiach, nietolerancjach i wrażliwościach pokarmowych. Reakcje alergiczne na pokarm mogą zachodzić szybko i mogą zagrażać życiu, a alergie mogą objawiać się w późniejszym życiu, gdy ciała się starzeją i zmieniają. Najbezpieczniejszym sposobem potwierdzenia alergii pokarmowej, nietolerancji lub wrażliwości jest wykonanie badania przez lekarza.

Gloria Davis Browning z uczniem.

Zarejestrowana dietetyk Gloria Davis Browning i studentka rozważają zdrowe wybory na rynku kampusu.

College może być pierwszym przypadkiem, w którym wielu studentów samodzielnie radzi sobie z alergiami pokarmowymi.

„Rodzice regularnie rozmawiają z nami o tym, że ich dzieci po raz pierwszy są poza domem” – powiedział Browning. „Nie chcą, aby alergie pokarmowe odwracały uwagę od ich edukacji. Po zapoznaniu się z programem czują się pewnie wysyłając ich tutaj na studia.”

Student zapisany do programu alergii podzielił ten punkt widzenia i wyraźne poczucie ulgi, gdy dowiedział się o planie RAD, mówiąc: „kiedy porównałem usługi między UC San Diego a innymi uniwersytetami, UC San Diego wydawało się mieć największą dostępną pomoc dla studenci tacy jak ja ”.

Menu programu RAD jest aktualizowane co kwartał, aby oferty były świeże i zróżnicowane, a także uwzględniały opinie uczniów. Co kwartał studenci uczestniczący w programie wypełniają ankietę dotyczącą posiłków, które im smakowały, tych, których nie chcieliby ponownie jeść, oraz konkretnych próśb dotyczących nadchodzącego menu. Kolejna korzyść z programu? Studenci mogą poprosić o wprowadzenie określonych marek na rynkach kampusowych jako sposób na uzupełnienie posiłków.

„Mam wspaniałe doświadczenie z programem RAD” – powiedział student drugiego roku. „Zdecydowanie złagodziło moje obawy przed jedzeniem w jadalni i dostępem do dobrego jedzenia na kampusie uniwersyteckim”.

Wielu studentów z preferencjami żywieniowymi, alergiami lub nietolerancjami, które nie są wystarczająco poważne, aby uzasadnić ich zapisanie się do programu, również korzysta z różnorodnych opcji na kampusie. Studentka IV roku Angie Rodriguez Verdin dowiedziała się o programie od koleżanki z ciężką alergią na orzeszki ziemne. „Mam ograniczenia dietetyczne w wyniku zapalenia okrężnicy i IBS, co często utrudnia jedzenie poza domem” – powiedział Verdin. „Kiedy masz menu dostosowane do Twojego stylu życia i ograniczeń żywieniowych, jedzenie i posiłki są mniej skomplikowane i stresujące. Zmiany w menu, które zostały zintegrowane i ulepszone przez cztery lata mojej pracy w UC San Diego, ułatwiły moją trudną podróż ze zdrowiem żołądka, a także pomogły mi poznać różne potrawy, które mogę przygotować w domu.”

Jeśli jesteś studentem UC San Diego z alergią pokarmową i chcesz dowiedzieć się więcej o programie RAD, odwiedź stronę Nutrition Services lub skontaktuj się z HDHdietitian@ucsd.edu w przypadku jakichkolwiek pytań.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.