PBS dołącza do konkursów telewizji kulinarnej z „The Great American Recipe”

PBS dołącza do konkursów telewizji kulinarnej z „The Great American Recipe”

Autor: MARK KENNEDY AP Entertainment Writer

NOWY JORK (AP) – Ameryka doprowadziła do perfekcji stresującą rywalizację w gotowaniu w telewizji, stawiając przeciwko sobie amatorskich i profesjonalnych kucharzy w tak agresywnych, pełnych krzyków programach, jak „Chopped”, „Cutthroat Kitchen” czy „Top Chef”.

PBS ma nadzieję, że zmieni to dzięki oryginalnemu konkursowemu programowi kulinarnemu „The Great American Recipe”, w którym zrezygnowano z niepokoju i przerażającej grafiki noża. To bardziej „The Great British Baking Show” niż „Hell’s Kitchen”.

Delikatny i wspierający program gromadzi 10 domowych kucharzy z całego kraju i daje im możliwość zaprezentowania swoich autorskich dań. Ośmiodcinkowa seria ma swoją premierę w piątek na PBS, PBS.org i aplikacji PBS Video.

„Tak, rywalizowali, ale tak naprawdę byli po to, by być najlepszymi i opowiadać sobie nawzajem historie poprzez jedzenie” – mówi prowadząca program, Alejandra Ramos, szefowa kuchni i pisarka, która współtworzy program „Today”.

Wśród uczestników jest recepcjonistka hotelowa z Winston-Salem w Północnej Karolinie, która robi zadowalające duszę linguini; strażak z Providence na Rhode Island, który robi mięsnego kurczaka sycylijskiego; oraz właściciel małej firmy z Nowego Jorku, ekspert od placków z dorsza lub bacalaitos.

Sylvia Bugg, dyrektor ds. programowych i dyrektor generalna ds. programów dla publiczności w PBS, mówi, że to historie związane z jedzeniem sprawiają, że serial jest tak atrakcyjny.

„Mam nadzieję, że ludzie mogą zobaczyć swoje odzwierciedlenie w historiach poprzez„ The Great American Recipe ”, że być może nie widzieli inaczej” – mówi. „To fajna rywalizacja, wspaniałe postacie, świetna historia. Dostajesz te emocje, które moim zdaniem są tylko receptą na sukces i jesteśmy bardzo podekscytowani.

Domowi kucharze mają za zadanie stworzyć dwa dania na dwie rundy każdego programu, które są oceniane pod kątem smaku, prezentacji, wykonania i tego, jak podkreśla temat – rzeczy takie jak posiłek w szczyptę, przyjemna dla publiczności lub specjalna potrawa. Sędziami są Leah Cohen, Tiffany Derry i Graham Elliot.

„Potrawy były pyszne i niesamowite. Uwielbialiśmy je jeść. Ale słuchanie historii było naprawdę najbardziej satysfakcjonującą częścią bycia w serialu ”- mówi Ramos.

Prezentowane dania oferują cudowną tęczę smaków, od tostad z kurczaka i Zuppa Toscana po quiche z ziemniakami, smażony ryż z ananasem i szakszukę, śródziemnomorską wersję huevos rancheros. Wiele przepisów zostało przekazanych uczestnikom przez rodzinę, ale zostało dodanych i wykorzystanych do tygla Ameryki.

„Amerykańskie jedzenie to nie tylko jedno. Myślę, że często można to odrzucić w stylu: „Och, to hamburgery albo pizza”. Podczas gdy wszystko inne ma swoją odrębną tożsamość ”- mówi Ramos.

„Ale w rzeczywistości ten kraj jest mieszanką kultur i historii, różnic regionalnych, składników, klimatów i wszystkich tych rzeczy razem wziętych – oto czym jest amerykańskie jedzenie. To nie tylko jedna rzecz. Tak naprawdę chodzi o celebrowanie tej różnorodności”.

Wśród zawodników panuje koleżeństwo, które zaoferuje pomoc innym, gdy skończą wcześniej lub skosztują cudzego dania po radę. W jednej słodkiej scenie kobieta o włoskim pochodzeniu przyznaje, że niepokoi ją chęć zrobienia tacos z krewetkami z limonki.

„Czy nie denerwuję się, że gram w Meksyku w rundzie eliminacyjnej, kiedy jestem Włochem? Tak, jestem. Ale tak naprawdę nie mam pasa, na którym mogę pozostać ”- mówi. I to jest swego rodzaju motto programu: Jedynym pasem jest smaczne jedzenie.

„Myślę, że na tym polega piękno serialu – nie chodzi tylko o umieszczanie ludzi w pudełkach, ale naprawdę daje im to siłę do opowiedzenia całej ich historii oraz wszystkich różnych przystanków, startów i zakrętów, jakie obiera” – mówi Ramos.

Jednym z najsłodszych wyzwań w serialu było poproszenie uczestników o zilustrowanie, w jaki sposób okazują miłość poprzez jedzenie. Jeden mężczyzna przygotował danie, które zrobił dla swojej żony, inny ugotował coś, co zrobiła im mama, gdy byli chorzy, a trzeci zaproponował coś, co ugotowali dla przyjaciela ze złamanym sercem.

Serial – nakręcony w stodole w południowej Wirginii – kończy się finałem, w którym pozostali kucharze przygotowują dla jurorów cały posiłek. Jedno z dań zwycięzcy znajdzie się na okładce towarzyszącej mu książki „The Great American Recipe Cookbook”, w której znajdą się również przepisy wszystkich uczestników oraz gospodarza i jurorów programu.

Kucharze domowi są w wieku od późnych 20 do 60 lat i obejmują również specjalistę od operacji sportowych z Minneapolis; właściciel małej firmy z Boise Idaho z dwoma chłopcami; oraz twórca treści cyfrowych z San Luis Obispo w Kalifornii, który robi złośliwe choriqueso. Oczywiste jest, że są oni gwiazdami rocka w swoich kręgach.

A więzi między nimi rosną do tego stopnia, że ​​pojawia się poczucie winy ocalałego. „Za każdym razem, gdy dochodziło do eliminacji, wydawało się, że prawie wszyscy inni byli bardziej smutni z powodu eliminacji niż osoba, która wracała do domu”, mówi Ramos.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.