Paula Patton reaguje na sprzeciw dotyczący przepisu na smażonego kurczaka

Paula Patton reaguje na sprzeciw dotyczący przepisu na smażonego kurczaka

Dla fanów smażonego kurczaka, pełne dobrych intencji podejście Pauli Patton do dania jest dalekie od krojenia i suszenia.

W niedawnym filmie opublikowanym na Instagramie aktora gwiazda „Cztery dzieci i to” podzieliła się, jak zrobić „ulubionego smażonego kurczaka mamy”. Post, który zaczął się dość niewinnie, szybko wzbudził irytację koneserów smażonego kurczaka na Twitterze, gdzie debata na temat tego, jak prawidłowo wyczyścić surowego kurczaka – a następnie go usmażyć – została dokładnie odgrzana.

Cała saga zaczęła się miesiąc temu, kiedy Patton opublikowała na swoim Instagramie pokaz, jak przygotować i usmażyć 138 skrzydełek z kurczaka. Jednak post został ożywiony, gdy olimpijska lekkoatletka Ashley Spencer udostępniła w poniedziałek wideo z reakcjami na TikTok.

Początkowo Spencer i Patton wydawali się być zsynchronizowani z tym, jak gotować amerykański klasyk, zwłaszcza gdy aktorka zauważyła, że ​​„jedną z najważniejszych rzeczy, jeśli masz zamiar ugotować smażonego kurczaka, jest to, że musisz go wyczyścić”.

– Muszę to wyczyścić – wtrąciła się Spencer, gdy Patton zabrał się do pracy.

Jednak metoda Pattona przybrała mroczny obrót dla Spencera, gdy ten zdał sobie sprawę z odrębnych standardów czyszczenia ścieżek ptaków. Na filmie Patton szybko przepłukuje kurczaka zimną wodą. „Ten kurczak nie jest czysty” – zaprotestował Spencer na widok Pattona przechodzącego do następnego kroku, który obejmował umieszczanie surowego mięsa w mące.

„Gdzie są twoje przyprawy, Paulo?” Spencer spytał, obserwując, jak Patton potrząsa kurczakiem w torbie mąki. „To jest przepis twojej mamy?”

Okazuje się, że przyprawianie odbywało się w połowie smażenia – ku przerażeniu Spencera.

– Włożymy je do środka – wyjaśniła Paula, kładąc skrzydełka w oleju. „I następnie zaczniemy sezonowanie.” Następnie zaczyna potrząsać przyprawami – solą sezonową Lawry’s, czarnym pieprzem i papryką – na częściowo zanurzonego kurczaka.

„Przyprawy odpadły w tłuszczu” – wykrzyknęła Spencer i niedługo potem zakryła usta na widok oleju na patelni, który wyglądał na mocno przyprawionego.

Wkrótce po udostępnieniu swojej odpowiedzi na Twitterze, przerażenie Spencer z powodu metody Pattona wywołało chór protestów.

„Paula Patton właśnie zrujnowała mi dzień” — napisał jeden z użytkowników w wirusowy tweet, który udostępnił TikTok Spencera. Tweet wywołał szereg komentarzy, które rozgałęziły się na różne debaty, w tym, czy Patton właściwie wyczyściła swojego kurczaka, czy odpowiednio go przyprawiła i czy jej pochodzenie rasowe miało wpływ na całą sprawę.

„Paula Patton, uśmiechając się, naprawdę wstrząsnęła nieprzyprawionym kurczakiem w torbie nieprzyprawionej mąki” tweetował jedna osoba.

„Kiedy powiedziała, że ​​to przepis jej matki, a ona jest dwurasowa, jedyne, o czym mogłem pomyśleć, to„ jej mama jest zdecydowanie biała ”. Rzeczywiście, miałem rację” – inny użytkownik napisał.

„Drodzy Czarni: Spędź więcej czasu ze swoimi mieszanymi dziećmi i naucz je, jak prawidłowo przyrządzać jedzenie z Czarnego i Południa” – inny komentator wysłany. „Kurczak Pauli Patton to hańba dla naszej kuchni”.

Patton, która większość swojej kariery spędziła grając w czarnych filmach, w przeszłości głośno mówiła o swojej tożsamości rasowej. W wywiadzie dla SiriusXM Urban View „The Clay Cane Show” z 2021 r. wyjaśniła, dlaczego wolała utożsamiać się z czarną, mimo że ma białą matkę.

„Polityka rasowa w naszym kraju jest taka, że ​​kiedy (niektórzy) chcą jasno powiedzieć, że nie są czarnoskórzy, jest to sposób na oddzielenie ich od czarnych ludzi” – wyjaśniła. „Wiemy, że mamy w tym kraju długą historię tego, że bycie Czarnym nie jest popularne, jeśli mam być z tobą szczery. Zawsze uważałem to za obraźliwe określenie. Jestem Czarny i akceptuję to, to moja rodzina ”.

Jednak nie wszystkie komentarze na temat przepisu Pattona były tak osobiste.

„Muszę tego spróbować” napisał a bardziej optymistyczny użytkownik Twittera. – To może być dobre.

Papież nawet wtrącił się w niezgodę, odpowiadając „Hmph. Świetne suknie…” w bezczelnym ukłonie w stronę profesjonalnego odcienia czarnej ikony Arethy Franklin.

Co mówią kulinarni eksperci?

W e-mailu do TODAY Food Hervé Malivert, dyrektor ds. kulinarnych w Instytucie Edukacji Kulinarnej powiedział, że nie uważa, by Paula nie zrobiła nic złego w swoim podejściu.

„Każdy gotuje inaczej i nie sądzę, żeby Paula zrobiła coś złego” – wyjaśnił. „Jednak gdybym gotowała ten przepis, zrobiłabym kilka rzeczy inaczej. Kiedy Paula myje swojego kurczaka, może wypłukać kurczaka w misce wypełnionej wodą, aby zminimalizować rozpryskiwanie i zanieczyszczenie krzyżowe. Być może wytarła umywalkę po nagraniu wideo, nie wiemy. Osobiście nie myję kurczaka ”.

Malivert zauważyła również, że aktor niekoniecznie pomylił się, dodając przyprawy do jej kurczaka podczas smażenia.

„Ponieważ Paula nie używa dużo oleju do smażenia na patelni (zamiast smażenia kurczaka w głębokim tłuszczu), przyprawianie kurczaka w oleju może tutaj zadziałać” – wyjaśnił. „Osobiście najpierw przyprawiłbym skrzydełka kurczaka przed umieszczeniem ich w mące na co najmniej 5-10 minut, aby przyprawy miały czas na pełne wniknięcie w mięso. Paula gotowała małe skrzydełka, ale prawdopodobnie przyprawy znajdują się tylko na zewnętrznej stronie kurczaka ”.

Niezależnie od upału, który otrzymała, Patton powiedział, że zachowuje spokój i smaży.

W filmie udostępnionym na jej Instagramie we wtorek, zatytułowanym „Pokój, miłość i smażony kurczak”, Patton odpowiedziała na komentarze dotyczące jej wirusowego przepisu.

„Chciałam tylko odpowiedzieć i powiedzieć słuchaj, rozumiem” – powiedziała w filmie, w którym wydawała się być w dobrym nastroju i uśmiechnięta podczas wakacji w Meksyku. „To może wyglądać szalenie. Tak to robimy. Moja mama mnie nauczyła; to przepis mojej mamy. Wierzę w mycie kurczaka i może sposób, w jaki zmontowano film, wygląda na to, że nie myję go wystarczająco długo. Ale zdecydowanie to robię, ponieważ karmię nim mojego syna ”.

Patton wyjaśniła, że ​​16 funtów kurczaka, które przygotowała w filmie, zostało stworzone, aby służyć całej szkole jej syna Juliana.

„Zrobiłam go do szkoły. Ale tak czy inaczej, wszystko jest dobre, ponieważ każdy ma swój własny sposób na robienie rzeczy, a ja przyjmuję sugestie. Robię nowy rodzaj smażonego kurczaka” – zażartowała. „Ale zawsze będę robić kurczaka mojej mamie w taki sposób, w jaki to zrobiła. Dodajemy przyprawy do oleju i tak dalej, po prostu tak to robimy”.

Patton podpisała post, zauważając, że docenia opinie komentatorów jako sposób na poprawę, udowadniając, że dla niej wszystko jest soczyste. „Mam nadzieję, że wszyscy macie wspaniały wtorek” – powiedziała przed zakończeniem filmu. „Wysyłam wam całą miłość”.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.