Pandemia podczas Born, lokalne smaki z francuskimi deserami, które oferuje Utoo Boho w George Town

Pandemia podczas Born, lokalne smaki z francuskimi deserami, które oferuje Utoo Boho w George Town

Utoo Boho Cafe ma senną przestrzeń w stylu bohemy, w której ludzie mogą się zrelaksować. – Zdjęcie autorstwa Sayuti Zainudin

By Opalyn Mok

niedziela, 19 czerwca 2022 09:48 MYT

GEORGE TOWN, 19 czerwca – Jeśli przekroczysz nyonya kuih Francuskie ciasta francuskie, rezultatem będą desery z tradycyjnymi nutami smakowymi nyonya w ładnych kształtach ciasta francuskiego.

To jest dokładnie to, co nowa kawiarnia deserowa w stylu bohemy – Utoo Boho – serwuje w tym miesiącu w lokalnych tradycjach nyonya.

Canele Nyonya, jedno z ciastek dostępnych podczas promocji sezonu Nyonya w Utoo Boho Cafe.  - Zdjęcie autorstwa Sayuti Zainudin

Canele Nyonya, jedno z ciastek dostępnych podczas promocji sezonu Nyonya w Utoo Boho Cafe. – Zdjęcie autorstwa Sayuti Zainudin

nyonya pulut tai tai oraz pulut inti „Madame Tai-Tai” i „Inti-mate”, choć są też francuskie zwroty i przemianowane kaja canele i kaja magdalenki.

Kawiarnia zmienia nuty smakowe i motywy swoich deserów co dwa miesiące, a ten temat nyonya to koniec czerwca.

Właściciel kawiarni, Desmond Khoo, powiedział, że tylko kilka deserów, na które jest popyt, pozostanie w menu, podczas gdy oni zmieniają swoją ofertę co dwa miesiące.

Właściciel Utoo Boho Cafe, Desmond Khoo, rozmawia z Malay Mail.  - Zdjęcie autorstwa Sayuti Zainudin

Właściciel Utoo Boho Cafe, Desmond Khoo, rozmawia z Malay Mail. – Zdjęcie autorstwa Sayuti Zainudin

„Chcemy nadal oferować nowe produkty, aby ludzie mogli wypróbować przepisy z różnych repertuarów z moimi szefami kuchni”, powiedział.

Powiedział, że szefowie kuchni z jego zespołu mają wolną rękę, aby wyrazić swoją kreatywność w tworzeniu wyjątkowych deserów, aby klienci nie znudzili się tymi samymi ciastami i ciastami, które odwiedzają za każdym razem.

W przeciwieństwie do większości lokali gastronomicznych, które wolą jeść i zostawiać swoich klientów, Khoo zaprojektował swoją kawiarnię jako ciepłe i przyjazne miejsce, w którym ludzie mogą się zrelaksować i spędzić czas z przyjaciółmi i bliskimi.

45-latek zawsze prowadził koczownicze życie, w którym spędzał większość czasu podróżując i pracując w Seldom, Penang, swoim rodzinnym mieście.

To właśnie podczas pandemii Covid-19 w końcu wrócił, by na stałe zostać w swoim rodzinnym mieście i ustanowił swoje marzenia o kawiarni.

W karcie pozostanie tylko kilka najchętniej wybieranych deserów, które zmieniają swoją ofertę co dwa miesiące.  - Zdjęcie autorstwa Sayuti Zainudin

W karcie pozostanie tylko kilka najchętniej wybieranych deserów, które zmieniają swoją ofertę co dwa miesiące. – Zdjęcie autorstwa Sayuti Zainudin

Przestrzeń kawiarni była wcześniej kawiarnią o tematyce roślinnej, w której organizował warsztaty terrariów, podczas gdy częścią kawiarni zarządzał partner biznesowy.

Postanowił całkowicie odnowić kawiarnię i przekształcić ją w marzycielską przestrzeń w stylu bohemy, w której ludzie mogą się zrelaksować.

„Podróżując przez wszystkie lata, zawsze marzyłam o bezpiecznym, spokojnym miejscu do wypoczynku i spędzania czasu z bliskimi.

Szerzy miłość i radość i chce wykorzystać swoją kawiarnię właśnie do tego, aby szerzyć dobre samopoczucie, miłość i radość poprzez desery i piękny wystrój.

Kawiarnia Utoo Boho została zaprojektowana tak, aby była ciepła i przyjazna.  - Zdjęcie autorstwa Sayuti Zainudin

Kawiarnia Utoo Boho została zaprojektowana tak, aby była ciepła i przyjazna. – Zdjęcie autorstwa Sayuti Zainudin

„Nawet nazwa mojej kawiarni opiera się na koncepcji miłości, Utoo oznacza „ty też” i ma powiedzieć klientom, że ich kochamy i witamy z powrotem w każdej chwili” – powiedział.

Istnieją różne sekcje kawiarni, aby zaspokoić różne potrzeby, na przykład sekcja dla tych, którzy lubią mieć baldachim pod podłogą, jak na pikniku.

Samo wejście do kawiarni jest wyjątkowe, gdzie ścieżka z kamyków i bambusowe przejście prowadzi klientów do nasłonecznionej przestrzeni ozdobionej stonowanymi beżowymi i kremowymi kolorami w całym rękodziełach.

Samo wejście do kawiarni jest wyjątkowe, gdzie ścieżka z kamyków i bambusowe przejście prowadzi klientów do nasłonecznionej przestrzeni ozdobionej stonowanymi beżowymi i kremowymi kolorami.  - Zdjęcie autorstwa Sayuti Zainudin

Samo wejście do kawiarni jest wyjątkowe, gdzie ścieżka z kamyków i bambusowe przejście prowadzi klientów do nasłonecznionej przestrzeni ozdobionej stonowanymi beżowymi i kremowymi kolorami. – Zdjęcie autorstwa Sayuti Zainudin

„Kawiarnia w makramie, w tym najbardziej dekoracyjne przedmioty, które zrobiłem, osobisty akcent w kawiarni” – powiedział.

Remont kawiarni trwał około roku w 2021 roku i został otwarty 24 grudnia tego roku, gdy Khoo był przykuty do łóżka z powodu upadku.

„Chciałem, żeby było otwarte w Wigilię. Bez względu na to, co i protesty mojego zespołu, otworzyliśmy nasze drzwi tylko z rogalikami i kawą w naszym menu” – powiedział Khoo.

Chociaż kawiarnia zaczynała jako kawiarnia z deserami, wkrótce będzie oferować obfite posiłki, takie jak makaron, aby klienci mogli tam również zjeść lunch i deser.

Wkrótce kawiarnia będzie oferować obfite posiłki, takie jak ten makaron Utoo carbonara.  - Zdjęcie autorstwa Sayuti Zainudin

Wkrótce kawiarnia będzie oferować obfite posiłki, takie jak ten makaron Utoo carbonara. – Zdjęcie autorstwa Sayuti Zainudin

W lipcu kawiarnia będzie świętować Światowy Dzień Czekolady, oferując desery o tematyce czekoladowej.

Pandemia była właściwym posunięciem dla Khoo, aby otworzyć swój nacisk na własny rozwój osobisty.

„Jestem teraz o wiele szczęśliwszy, mam poczucie przynależności, sprzedałem wszystkie moje inne biznesy, aby się tutaj skoncentrować i czuję się bardzo zakorzeniony” – powiedział.

Powiedział, że kawiarnia była bardziej wymarzonym projektem dla wróżbity niż jego zmęczonej duszy.

Istnieją różne sekcje kawiarni, które zaspokajają różne potrzeby.  - Zdjęcie autorstwa Sayuti Zainudin

Istnieją różne sekcje kawiarni, które zaspokajają różne potrzeby. – Zdjęcie autorstwa Sayuti Zainudin

„Będzie to premia, jeśli zaczniemy czerpać z tego zyski i powiedziałem mojemu zespołowi, że w przyszłości przejmą to, a zyski zostaną rozdzielone między nich” – powiedział.

Utoo Boho, przy Victoria Street 156, jest otwarte codziennie od 9:00 do 23:00.

Kawiarnia co dwa miesiące zmienia nuty smakowe i motywy swoich deserów.  - Zdjęcie autorstwa Sayuti Zainudin

Kawiarnia co dwa miesiące zmienia nuty smakowe i motywy swoich deserów. – Zdjęcie autorstwa Sayuti Zainudin

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.