Otwarcie drzwi do aromatycznych historii

Otwarcie drzwi do aromatycznych historii

Gdy PBS zadebiutował z konkursem kulinarnym, świat telewizji kulinarnej zwrócił na to uwagę. Zamiast rzucać naczyniami i obcinać komentarze, ten pokaz kulinarny udowadnia, że ​​konkurencja nie musi być bojowa, aby była wielka. W odcinku 1 The Great American Recipe pełne smaku historie wypełniły talerz i sprawiły, że wszyscy chcieli więcej.

Jak w każdym pierwszym odcinku konkursu kulinarnego, trudno jest wyróżnić wszystkich uczestników. Chociaż istnieje szeroki powiew regionów i środowisk, minie trochę czasu, aby wszyscy kucharze domowi mieli swój moment, by zabłysnąć.

Nawet jurorzy, którzy są znajomymi twarzami w świecie kulinarnym, dopiero zaczynają pokazywać swoje podejście. Sędziowie Leah Cohen, Tiffany Derry i Graham Elliot, a także prezenterka Alejandra Ramos, z dala od ognistych wrzasków innych telewizyjnych programów kulinarnych, mają wspierający sposób na prowadzenie domowych kucharzy do bardziej udanych wyborów. Nawet krytyka jest podawana z uprzejmością.

Jakie było pierwsze wyzwanie w odcinku 1 The Great American Recipe?

Jako wprowadzenie do każdego z domowych ciasteczek, pierwszym wyzwaniem było zajęcie się nimi „gdybym był przepisem”. Podczas gdy jeden talerz jest małym wglądem w ich tradycje kulinarne, musiało to być niezapomniane pierwsze wrażenie. Presja była silna i wydawało się, że wszyscy są gotowi.

Podczas gdy większość potraw oferowała aspekt kulinarny i kulturowy, było to coś więcej niż tylko kakofonia smaków na talerzu. Kluczem do sukcesu było zaprezentowanie dania, które nie tylko zrobiło smaczne pierwsze wrażenie, ale pozostawiło jurorom chęć na więcej.

Najlepszym wyborem były kalmary Dana i tacos z kurczaka gochujang Tony’ego. Patrząc na te dwie potrawy, był element nieoczekiwany.

Kalmary Dana nie były typową przystawką w wielu restauracjach. Kalmary nasączone maślanką podane z pieczoną papryką były delikatne i aromatyczne. Jak świetna przystawka, był to smaczny początek jego rywalizacji.

Tacos z kurczaka gochujang Tony’ego były równie udane. Warstwy smaków były kluczem do tego dania. To sprawiło, że sędziowie chcieli zobaczyć więcej. Przyniosło mu to zwycięstwo.

Pomijając najlepsze dania, widać wyraźnie, że są to kucharze domowi w konkursie kulinarnym. Chociaż nie ma czerwonych palców z obozu szkoleniowego, sędziowie próbują udzielić przydatnych rad, aby zmienić techniki domowych kucharzy. Od podpowiedzi o konsekwentnych cięciach po obserwowanie poziomu soli, te małe elementy mogą wyróżnić danie.

W wyzwaniu eliminacyjnym kucharzom domowym powierzono pokazanie kultury i tradycji swojego regionu. Chociaż często mówi się, że jedzenie jest językiem, który łączy ludzi, opowiada historię na talerzu. Poza rodzinną historią przekazywanych przepisów, jedzenie reprezentuje społeczność. Niezależnie od tego, czy jest to konkretny styl grilla, czy składnik sezonowy, niektóre potrawy są ściśle związane z lokalizacją.

Ponieważ odcinek 1 The Great American Recipe to dopiero początek konkursu, nie każde danie zostało wyróżnione. Ale górne danie było wyraźnie zwycięzcą.

Herbatniki Briana na trzy sposoby okazały się ogromnym sukcesem. Umiejętność przybijania herbatników w konkursie jest godna polecenia Top Chef. Choć w konkursach kulinarnych często spotyka się krytykę „duetu”, ta płyta sprawdziła się i zachwyciła jurorów. To było zdecydowanie ukoronowanie.

Niestety dolne naczynia były wadliwe z powodu problemów z wykonaniem. Tony, który został pochwalony w pierwszej rundzie, popełnił błąd ze swoim klopsem. Chociaż nie jest jasne, dlaczego tekstura pieczeni była niewłaściwa, mogła być przepracowana. Mimo że jego smak był dobry, kruszący się klops nie jest przyjemnym kęsem.

Christina miała problem ze swoją wieprzowiną. Podczas gdy wieprzowina w sosie vide może być smaczna, jej nie ugotowała się prawidłowo. Wykańczanie niedogotowanej wieprzowiny w żeliwnej patelni powodowało, że wieprzowina była sucha. Nie było takiej ilości sosu, która mogłaby uratować suchą wieprzowinę.

W końcu Christina została odesłana do domu. Ale pożegnalne słowa jednego z pozostałych kucharzy bardziej mówiły o celu tego kulinarnego konkursu PBS.

Odcinek 1 Great American Recipe wywołał rozmowę na temat wspólnej więzi, jaką oferuje jedzenie. Smaki, składniki i talerze będą bardzo różnorodne, ale historie mają wspólny wątek. Może następnym razem, gdy książka kucharska zostanie otwarta lub dodany do akt przepis babci, rozważ dodanie zdania lub dwóch o ulubionym posiłku, tradycji rodzinnej lub po prostu głupim wspomnieniu. Podobnie jak odrobina soli na finiszu steku, ten mały dodatek może sprawić, że smak będzie jeszcze lepszy.

The Great American Recipe będzie emitowany w PBS w piątkowe wieczory o godzinie 21:00. Można go transmitować online lub za pośrednictwem aplikacji PBS.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.