Oto miarka na Nat’l Ice Cream Month – www.elizabethton.com

Oto miarka na Nat'l Ice Cream Month – www.elizabethton.com

Lipiec to Narodowy Miesiąc Lodów. Oznacza to, że Twoim obywatelskim obowiązkiem jest codzienne spożywanie jednej lub dwóch miarki pysznego przysmaku.
Nie ma to jak kremowe, chłodne lody w upalny letni dzień. Lub każdego dnia, naprawdę! To, w połączeniu z upałem, który odczuwamy, sprawia, że ​​ochłodzenie się filiżanką lub rożkiem jest praktycznie obowiązkowe. Są rożki do lodów, lody lodowe, pływaki do lodów, słody i koktajle mleczne.
Jednak nie musi być gorąco, żeby zjeść lody. Amerykanie spożywają lody przez cały rok.
Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, skąd to się wzięło? Na cześć Dnia Lodów przybliżamy historię tego pysznego mrożonego przysmaku.
O tej porze roku lody wydają się o wiele bardziej poszukiwanym deserem/przekąską niż kiedykolwiek. Być może to pomysł oddania się czymś fajnym w upalny dzień. Cokolwiek to jest, od czasu do czasu nie ma nic lepszego niż lody. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, skąd wzięły się lody? Aby uczcić Dzień Lodów, trzecią niedzielę lipca, pomyśleliśmy, że zgarniemy trochę historii tego pysznego mrożonego przysmaku.
Dzięki prezydentowi Reaganowi świętujemy Narodowy Dzień Lodów w każdą trzecią niedzielę lipca, czyli 17 lipca tego miesiąca. Reagan chciał upamiętnić ucztę, z której korzysta ponad 90 procent populacji USA. W 1984 zadekretował dzień na lody, a jego proklamacja dała przemysłowi mleczarskiemu w Ameryce impuls gospodarczy.
Wydaje się, że wczesna historia lodów budzi poważne wątpliwości. Istnieje wiele różnych historii i relacji. Chociaż schłodzone lub mrożone napoje były znane w świecie biblijnym, Chińczycy najprawdopodobniej byli „wynalazcami” mrożonych deserów.
Cesarz Rzymu Neron został odnotowany jako pierwszy, który podał swoim gościom mrożony deser. Jak głosi historia, zespoły biegaczy uciekały z gór, niosąc świeży śnieg, doprawiony miodem, sokami i owocami.
Po wizycie na Dalekim Wschodzie Marco Polo wrócił z przepisem na lód smakowy, do którego dodawano mleko. Włosi przyjęli to danie i rozprzestrzeniło się w całej Europie. Później mleko zastąpiono śmietaną. Karol I z Anglii bardzo lubił to wyjątkowe danie i miał francuskiego szefa kuchni, który je dla niego przygotował. Jego syn, Jakub II, w 1686 r. zapłacił po funcie za „Tzin dań lodów”.
Kiedy koloniści przybyli do Ameryki, przywieźli ze sobą przepisy na mrożone desery. Pierwsza znana wzmianka o lodach w Ameryce znajduje się w liście z 1700 roku napisanym przez gościa Williama Bladena, gubernatora kolonii Maryland.
W miarę upływu czasu i postępu technologicznego lody stawały się coraz bardziej popularne.
Lody uwielbiają Amerykanie na całym świecie.
Kiedy zgarniasz swoje ulubione lody, być może chcesz poznać te zabawne fakty na temat lodów:
• Pięć najlepszych smaków lodów w Ameryce to wanilia, czekolada, ciasteczka z kremem, kawałeczki miętowej czekolady i ciasteczka z kawałkami czekolady.
• Czerwiec i lipiec to najbardziej pracowite miesiące na produkcję lodów.
• Przemysł lodziarski w Stanach Zjednoczonych wnosi ponad 39 miliardów dolarów do krajowej gospodarki i tworzy ponad 188 000 miejsc pracy w społecznościach w całym kraju.
• Przeciętny Amerykanin konsumuje ponad 23 funty lodów rocznie.
• Do przygotowania jednego galonu lodów potrzeba trzech galonów pełnego mleka.
• Lody mogą powodować „zamrożenie mózgu”, gdy dotykają podniebienia, ponieważ zimna substancja powoduje napięcie naczyń krwionośnych biegnących między ustami a mózgiem i zatrzymywanie krwi w mózgu, co prowadzi do dodatkowego ciśnienia.
• Osiemdziesiąt siedem procent Amerykanów ma w każdej chwili lody w zamrażarce.
• Wykończenie lodów w rożku z jedną gałką zajmuje około 50 lizawek.
• Przeciętna krowa produkuje wystarczającą ilość mleka w ciągu swojego życia, aby wyprodukować 7500 galonów lodów.
• Lodziarnie w całym kraju serwują unikalne smaki, takie jak słodka kukurydza, miód awokado, oliwa z oliwek, kokosowe curry i słodki ziemniak z orzecha klonowego.
Dla wielu Narodowy Dzień Lodów to doskonały pretekst, by cieszyć się filiżanką lub rożkiem o ulubionym smaku. Dla innych zawartość tłuszczu i cukru może sprawić, że będą unikać tej celebracji. Istnieje jednak kilka zdrowszych opcji dla osób z ograniczeniami dietetycznymi. Te opcje to: niskotłuszczowe, lekkie, o obniżonej zawartości tłuszczu, miękkie, sorbet i lody bezmleczne.
Lody to nie tylko tłuszcz i cukier. Trochę to sięga, ale można nawet powiedzieć, że to dla ciebie dobre. W końcu zawiera wapń, białko i witaminy A, B2, B12, C, D i E.
To Narodowy Miesiąc Lodów! Śmiało i zjedz miarka lub dwie. To dobrze dla ciebie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.