Oszczędzaj na artykułach spożywczych. Kupowanie żywności, przygotowywanie posiłków, aby koszty były niskie

Faszerowany czarną fasolą słodki ziemniak

Szok naklejek zwykle zdarza się przy zakupie nowego samochodu, a nie przy zakupie artykułów spożywczych. Ale ostatnio ceny w sklepach spożywczych w różnych alejach wzrosły w szybkim tempie.

Według Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych „wskaźnik cen konsumpcyjnych obejmujący wszystkie pozycje, miara inflacji w całej gospodarce, wzrósł o 0,6% od marca 2022 do kwietnia 2022 przed korektą sezonową, o 8,3% od kwietnia 2021”. Przewiduje się, że w 2022 r. ceny żywności w domu wzrosną od 7 do 8%.

Wzrost cen spowodowany inflacją, w połączeniu ze wzrostem cen jajek i kurczaków spowodowanym przez ptasią grypę, może utrudnić planowanie posiłków i zdobycie wystarczającej ilości artykułów spożywczych, aby wyżywić gospodarstwo domowe.

Nie. Jedną wskazówką dotyczącą obniżania kosztów w sklepie spożywczym jest kupowanie marek generycznych zamiast marek markowych. Ten sam przedmiot może kosztować znacznie mniej, ponieważ nie ma w nim zbyt wielu działań marketingowych. Jeśli wahasz się z zakupem, ponieważ nie jesteś pewien, czy ci się spodoba, po prostu kup i wypróbuj. Oszczędności nigdy nie smakowały tak dobrze.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.