Oprogramowanie do zarządzania recepturami pomaga nawigować w górę i w dół w łańcuchu dostaw

Oprogramowanie do zarządzania recepturami pomaga nawigować w górę i w dół w łańcuchu dostaw

Kryzys w globalnym łańcuchu dostaw sprawił, że producenci żywności stali się interesującymi, którzy polegają na szerokiej gamie składników przy wytwarzaniu swoich produktów.

To z kolei komplikuje pracę specjalistów od oprogramowania, takich jak Jera Concepts z Hopkinton w stanie Massachusetts, którzy specjalizują się w pomaganiu producentom w usprawnianiu procedur zarządzania recepturami i upewnianiu się, że etykiety na produktach żywnościowych zawierają prawidłowe składniki.

„Wiele składników było niedostępnych, więc muszą cały czas zastępować je nowymi”, powiedział Wynne Barrett, partner w Jera. „I przynajmniej teoretycznie powinieneś aktualizować etykiety za każdym razem, gdy następuje zamiana”.

Był to powszechny problem, na przykład, w przypadku gotowych kanapek, jednego ze standardowych gotowych produktów spożywczych, którego przepisy oprogramowanie Jery pomaga zarządzać kantorami, sklepami i innymi kantorami. Ale dotyczy to również wielu innych produktów spożywczych, w tym produktów piekarniczych. Na przykład w lutym wystąpił problem polegający na tym, że producenci nie byli w stanie pozyskać wystarczającej ilości cukru pudru.

Również pakowanie gotowych i innych produktów spożywczych: niektórzy klienci Jery na przykład na początku 22 mieli problem ze znalezieniem wystarczającej ilości szkła, aby pomieścić pewne przedmioty. Trudno powiedzieć, co i kiedy będzie krótkie, i rozpoznać w nich jakiś rym lub powód.

„To jest teraz zabawne, że ludzie mają problemy z pozyskiwaniem” – powiedział Barrett.

Niedobory siły roboczej odegrały również ogromną rolę w problemach wielu dostawców nie tylko z produkcją żywności, ale także z zapewnieniem prawidłowego zarządzania przepisami.

„Firmy zatrudniają ludzi, z których być może nie korzystali w przeszłości, i słyszysz skargi od klientów, że ludzie nie tworzą prawidłowo przepisów” – powiedział Barrett. „Nigdy nie pomyślałbyś, że poród może mieć wpływ na przepisy, ale tak było”.

Aby zaoszczędzić pracę i jeszcze bardziej usprawnić operacje, niektórzy producenci gotowej żywności kupują teraz zestawy żywności, powiedział Barrett, gdzie składniki kanapki docierają do miejsca przeznaczenia wstępnie dla nich przygotowane, a wszystko, co należy zrobić w kantorze lub poziom sklepu dodaje chleb.

Firmy przyglądają się również uważnie swoim wykazom produktów, maksymalnie upraszczając swoją ofertę, aby ograniczyć problemy związane z próbami pozyskiwania szerokiej gamy składników w czasie, gdy pozyskiwanie wielu produktów może być tak trudne.

Na szczęście dla swojej bazy klientów Jera przebudowała swoją platformę, aby pomóc w radzeniu sobie z tymi problemami. Firma dodała bardziej interaktywną platformę dla pracowników sklepu, aby w jak największym stopniu odsunąć od pracowników proces decyzyjny.

„W przeszłości ludzie potrafili podejmować lepsze decyzje” – powiedział. „Teraz chodzi o dostarczenie ścisłych instrukcji dotyczących tego, co zrobić, kiedy to zrobić, oraz przetrawienie większej ilości informacji z ich systemów zamówień i kiosków, aby było to łatwiejsze”.

Dzięki aktualizacjom oprogramowania Jera jest teraz w stanie zaoferować klientom możliwość przygotowywania na czas świeżych składników do żywności gotowej i innej oraz lepszego i szybszego pobierania informacji z ich systemów zarządzania kuchnią (KMS) do tworzyć lepsze listy przygotowawcze i łatwiej dodawać lub odejmować modyfikatory i inne substytuty składników.

Klienci z branży spożywczej coraz lepiej przyjmowali nowe technologie przed COVID, powiedział Barrett. Od tego czasu proces przyspieszył wykładniczo.

„Pomaga w tym chęć naszych klientów do integracji swoich systemów i większej elastyczności w poszukiwaniu odpowiedzi na ich problemy”, powiedział. „Technologia jest lepiej odbierana”.

Dodał, że producenci żywności i ich partnerzy handlowi i konsumenci w większym stopniu wykorzystują technologię, aby uzyskać przejrzystość – w kosztorysowaniu produktów, listach kontrolnych, realizacji po stronie sklepu, co tylko chcesz.

Kancelariom Jera wkrótce zaoferuje system oparty na tabletach dla pracowników, który umożliwia rejestrowanie w czasie rzeczywistym, kiedy produkty są wytwarzane, ile czasu zajmuje ich wykonanie, oraz inne ważne informacje.

„Zapewnia analizę opartą na zdarzeniach w czasie rzeczywistym, w której zdarzenia mogą być interpretowane zgodnie z planem, aby zapewnić aktualizacje dotyczące postępu produkcji” – powiedział Barrett.

Jedną z głównych zalet systemu, który Jera spodziewa się wprowadzić pod koniec drugiego kwartału, jest to, że nie ma on papieru. Jest nie tylko bardziej dokładny, ale także pozwala zaoszczędzić na ogromnych rachunkach papierowych, powiedział Barrett. Początkowa inwestycja w wysokości około 300 USD za tablet i 40 USD za obudowę tabletu jest tego warta. Barrett testuje obecnie pokrowiec na tablet, który można przymocować do stojaka, nad którym pracuje pracownik kancelaryjny.

DayMark wprowadza MenuPilot na iPady

MenuPilot, flagowa aplikacja platformy automatyki kuchennej MenuCommand firmy DayMark Safety Systems, jest teraz dostępna na iOS dla iPadów.

Dzięki aplikacji MenuPilot operatorzy mogą teraz używać swoich iPadów do organizowania, monitorowania i modyfikowania okresu przydatności do spożycia, wartości odżywczych, informacji o alergenach i danych przygotowawczych praktycznie w dowolnym miejscu i czasie, zgodnie z DayMark.

„Naprawdę świetną wiadomością jest to, że wiele firm gastronomicznych używa już iPadów w swoich kuchniach” — powiedziała Jill Carte, dyrektor ds. rozwoju produktów w DayMark. „Dostępność systemu iOS na iPady pozwoli na korzystanie z MenuPilota bez konieczności zakupu nowych tabletów”.

Danymi zebranymi z aplikacji można zarządzać na monitorującej platformie internetowej za pomocą iPada lub tabletu lub komputera z systemem Android. Operatorzy preferują iPady firmy Apple ze względu na ich łatwy do nauczenia interfejs, warstwy zabezpieczeń chroniące przed wirusami oraz bezproblemową integrację sprzętu i oprogramowania.

Według DayMark aplikacja MenuPilot w połączeniu z uproszczonym zarządzaniem danymi menu przez firmę za pośrednictwem portalu internetowego MenuCommand zmniejsza zależność od sprzętu i zwiększa nacisk na platformę. Razem narzędzia te ułatwiają scentralizowane zarządzanie i przekazywanie krytycznych danych dotyczących menu i materiałów szkoleniowych do operacji gastronomicznych.

„DayMark dostarcza również towarzyszący sprzęt z termicznymi drukarkami etykiet Matt85 i Matt77, ułatwiając produkcję na żądanie z okresem przydatności do spożycia, rotację żywności i złożone etykietowanie produktów typu „chwyć i wyjdź” — powiedział Carte. „Dzięki dostępowi z dowolnego połączenia internetowego zmiany danych mogą być natychmiast przekazywane pracownikom w dowolnym miejscu”.

Platforma iOS dla iPada zapewnia dyrektorom i pracownikom możliwości szkolenia w czasie rzeczywistym za pośrednictwem chmury. Materiały szkoleniowe, takie jak filmy i przepisy, można oglądać w dowolnym momencie z dowolnego miejsca.

„To, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym, to fakt, że wrażenia użytkownika na iOS są int

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.