Ochłodź tego lata domowymi lodami

Ochłodź tego lata domowymi lodami

(CNN) — Kiedy latem jest gorąco i lepko, potraktuj to jako znak, że wszechświat daje ci pretekst do zjedzenia większej ilości lodów. Możesz uzyskać natychmiastową satysfakcję, chwytając rożek w lokalnym sklepie z lodami, ale dlaczego nie poświęcić czasu na zrobienie ulubionego smaku w domu?

„Wydaje się to onieśmielające, ale jest naprawdę dość łatwe” – powiedział Jackie Cuscuna, założyciel Brooklyn, New York lodziarnia The Social. Robienie domowych lodów „wydaje się bardziej przypominać alchemię. Bierzesz płyn i zamieniasz go w pyszne zamrożone ciało stałe” – dodała.

Tę alchemię może wykonać każdy domowy kucharz, niezależnie od poziomu umiejętności. Wystarczy kilka podstawowych składników i odrobina wyobraźni. Oto jak zmienić swoją kuchnię w pełnowymiarowe laboratorium lodów.

Nie potrzebujesz drogiego sprzętu

Po pierwsze: do ubijania mrożonych mikstur będziesz potrzebować maszyny do lodów. Ale nie musisz sięgać po swoje oszczędności, aby uzyskać taki, który dobrze wykona swoją pracę. „Jest absolutnie w 100% OK, aby zacząć od podstawowego modelu – każdy to zrobi” – powiedział Cuscuna.

Najtańsze modele wykorzystują miskę, którą należy wstępnie zamrozić przed użyciem, co zajmuje miejsce w zamrażarce i wymaga wcześniejszego planowania. Jeśli jednak ten dodatkowy czas i przezorność ma sens z punktu widzenia kosztów, modele te są niezawodne i długotrwałe. Modele sprężarek są droższe (i cięższe), ale nie wymagają wcześniejszego zamrażania.

(Jeśli zastanawiasz się, czego ta autorka artykułów kulinarnych używa do swoich domowych lodów, po 15 latach opracowywania i testowania przepisów przy użyciu podstawowego modelu miski zamrażarki, w 2020 roku przestawiłem się na kompresor.)

W przypadku wyzwania możesz zrobić lody bez prądu. Chociaż nie używają go do masowych partii sprzedawanych w The Social, kiedy jej rodzina robi lody dla zabawy, „wolimy robić oldskulową metodę z ręczną maszarką do lodów z lodem i solą kamienną, powiedział Cuscuna. Jeśli szukasz czegoś, co zapewni dzieciom zajęcie w domku na plaży lub w domku nad jeziorem, może być fajnie schować tam jeden z tych ręcznych modeli.

Nie musisz używać jajek

Wiele przepisów na lody wykorzystuje bazę z kremem jajecznym, aby nadać gotowym lodom gęstą, gładką konsystencję. „Jajka to emulgator” – wyjaśnił Cuscuna, zawierający zarówno białka, jak i tłuszcze, które pomagają utrzymać konsystencję lodów podczas ubijania, a bąbelki powietrza są ubijane w kremowej bazie.

Ręczne ubijanie bazy do lodów w lodowatej misce.

junce11/Adobe Stock

Jeśli nie chcesz używać jajek w swojej bazie lodów, „musisz dodać coś innego, co sprawi, że będzie tak kremowa, jak to tylko możliwe” – powiedział Cuscuna. Lody w stylu filadelfijskim, tak zwane, ponieważ zostały rzekomo opracowane przez Benjamina Franklina podczas upalnego lata 1787 r., aby ochłodzić innych delegatów Konwencji Konstytucyjnej, wykorzystują jako bazę śmietankę, mleko i cukier. Tłuszcze w ciężkiej śmietance pomagają emulgować tę mieszankę, chociaż może ona mieć bardziej miękką konsystencję niż lody na bazie jajek.
Inne składniki mogą również zastąpić jajka, aby ustabilizować i zemulgować lody. Lodziarnia Salt & Straw z siedzibą w Portland w stanie Oregon wykorzystuje gumę ksantanową, lekki syrop kukurydziany i mleko w proszku w bazie do lodów bez jajek, podczas gdy baza do lodów Jeni’s Splendid Ice Cream wykorzystuje serek śmietankowy, lekki syrop kukurydziany i mąkę kukurydzianą. Aby uzyskać czekoladowe lody bez jajek, przygotuj lody Rocky Road w stylu Filadelfii, które wykorzystują proszek kakaowy do zagęszczenia i wygładzenia bazy lodów.

Lub wypróbuj metodę The Social, która daje podstawy do lodów, z których wszystkie nie zawierają jajek, są gęstsze i bardziej treściwe. „Ucieramy mieszanek, których używamy, takich jak ciasteczka brownie lub ciastko maślane ooey, lepkie”, do bazy lodów, wyjaśnił Cuscuna. Mieszanie składników, takich jak ciasta i ciasteczka, w bazie nadaje mu „gęstszy, bardziej kremowy, bardziej dźwięczny smak” – powiedziała.

Lody bez masła i bez mleka? Nie ma problemu!

Przy tak wielu dostępnych na rynku wysokiej jakości zamiennikach produktów mlecznych na bazie roślin i orzechów, wytwarzanie wegańskich lodów w domu jest znacznie łatwiejsze niż dziesięć lat temu. Mleko kokosowe, mleko migdałowe lub mleko nerkowca to jedne z najpopularniejszych zamienników, aby uzyskać bogaty i kremowy smak lodów bez nabiału. Te solone lody karmelowe bourbon wykorzystują orzechy nerkowca i mleko kokosowe.

Lody bez ubijania mogą wydawać się najnowszym trendem, zwłaszcza jeśli spędzasz wystarczająco dużo czasu na Pintereście, ale pomysł ten istnieje od ponad wieku. Na przykład tradycyjny włoski deser semifreddo jest wytwarzany przez zmieszanie bitej śmietany z jajkami i zamrożenie mieszanki do konsystencji musu.

Niektóre nowoczesne przepisy rezygnują z jajek na słodzone mleko skondensowane, które ma podobną lepką strukturę do zagęszczonych cukrem żółtek jaj i które można doprawiać w dowolny sposób pod słońcem. W przypadku bezmlecznych lodów bez ubijania, pełnotłuste mleko kokosowe niezwykle dobrze naśladuje strukturę ciężkiej śmietany, zapewniając gęsty, gładki produkt końcowy.
Domowe lody cytrynowe, podawane z ćwiartką cytryny i dodatkami miętowymi.

Domowe lody cytrynowe, podawane z ćwiartką cytryny i dodatkami miętowymi.

Oksana Bratanova/Adobe Stock

Gdzie zacząć?

Przy tak wielu opcjach trudno zdecydować, jaki smak lodów przygotować jako pierwszy. (Idę z moimi ulubionymi lodami wszechczasów: chrupiącymi lodami cytrynowymi.)

Cokolwiek zdecydujesz się odrzucić, „nigdy nie będzie źle” – powiedział Cuscuna. Eksperymentowanie z domowymi lodami to „bardziej kombinacja smaków, które będą do ciebie przemawiać i rezonować z twoim dziecięcym odczuciem” – dodała.

Casey Barber jest pisarzem kulinarnym, ilustratorem i fotografem; autor „Pierogi Love: New Takes on an Old-World Comfort Food” i „Klasyczne przekąski od zera: 70 domowych wersji twoich ulubionych markowych przysmaków”; i redaktor strony internetowej Dobrze. Żywność. Historie.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.