Nowy zestaw posiłków w bloku

Nowy zestaw posiłków w bloku

Dla nieustannie zajętych pracujących i niepracujących mam rozpakowywanie posiłków Blue Apron i Hello Fresh jest jak otrzymanie prezentu urodzinowego. Żadnego robienia list, żadnych zakupów spożywczych, żadnego wymyślania dziś wieczorem czegoś, co nie jest grillowanym serem — nawet bez mierzenia. Wystarczy wycinać paczki i postępować zgodnie z instrukcjami. Efekt końcowy: mniej potraw, krótsze czasy przygotowania i pyszny, zdrowy posiłek, z powodu którego nie musimy czuć się winni (w ogóle).

Jeśli jesteś głównym planistą posiłków, kupujesz artykuły spożywcze i ładujesz zmywarkę w swoim domu, takie noce brzmią jak spełnienie marzeń. Ale dla 32 milionów Amerykanów z alergiami pokarmowymi i ich rodzin te odmierzone z góry doskonałe posiłki są iluzją.

Miejscowa mama Angie Nelson chce to zmienić dzięki Safer Plate, usłudze przygotowywania posiłków wolnej od dziewięciu głównych alergenów. Sześć lat temu jej syn zareagował na masło orzechowe w wieku sześciu miesięcy. Dalsze testy wykazały, że był również uczulony na orzechy, jajka i mleko. „Diagnoza wstrząsnęła moim światem i zmieniła porę posiłków dla mojej rodziny” – mówi Nelson. „W tym czasie karmiłam piersią, więc miałam za dużo, aby wyeliminować te elementy z mojej diety”.

Zniechęcający, przytłaczający, alienujący.

„Zmęczyło mnie spędzanie godzin w sklepie spożywczym, czytając każdą etykietę i próbując wymyślić przepisy, które spodobałyby się całej mojej rodzinie” – mówi. I chociaż w ostatnich latach rozpowszechniły się przyjazne dla alergików przekąski, nie możemy ograniczać się do samych przekąsek. „To, czego brakuje, to wygodny posiłek, który świetnie smakuje” — mówi Nelson.

Tęskniła za rozwiązaniem, które złagodziłoby ciężar zakupów, przygotowania i planowania posiłków. „Podobała mi się koncepcja, w której ktoś inny zaplanuje posiłki, oraz wygoda, która się z tym wiąże” — mówi. Ale biorąc pod uwagę wysokie ryzyko zanieczyszczenia krzyżowego w istniejących usługach związanych z zestawami posiłków, nie czuła się komfortowo, zamawiając dla swojej rodziny.

Pomimo skrajnej częstości występowania alergii pokarmowych — około 85 milionów konsumentów w USA kupuje produkty przyjazne dla alergików dla siebie, rodziny lub przyjaciół — nie ma innej firmy produkującej zestawy posiłków, która byłaby wolna od dziewięciu największych alergenów z dedykowanym zakładem (aby wyeliminować krzyżowe ryzyko skażenia). Nelson zauważa również, że „jeśli przechodzisz przez zamarznięte alejki sklepu spożywczego, istnieje bardzo ograniczona liczba posiłków jednorazowych, które nie zawierają najlepszych alergenów”.

Z tej walki narodziła się Safer Plate.

„ADA uważa alergie pokarmowe za niepełnosprawność, ale rodzinom takim jak moja trudno jest znaleźć bezpieczne opcje żywnościowe w sklepach spożywczych, centrach wydarzeń, na lotniskach, w szpitalach, centrach handlowych – co tylko chcesz” – mówi Nelson.

Sam dobrze pamiętam walkę. Byłem uczulony na nabiał przez pierwsze 10 lat mojego życia, a opcje przyjazne dla alergików, takie jak mleko owsiane i migdałowe, nie były powszechnie dostępne we wczesnych latach, więc soja była naszą jedyną opcją – i nie oferowała wielu miejsc. Moi rodzice przynosili pojemniki z bezmlecznymi posiłkami i przekąskami na przyjęcia, do centrów handlowych i do domów przyjaciół, aby zagwarantować mi bezpieczny posiłek.

„Naszym celem w Safer Plate jest bycie rozwiązaniem poprzez oferowanie naszych posiłków w dowolnym miejscu i miejscu, w którym jesz, aby znormalizować żywność przyjazną dla alergików i pomóc tym, którzy czuli się pominięci [to] czuć się widzianym, zrozumianym i mile widzianym ”- mówi Nelson.

Wśród dziewięciu głównych alergenów znajdują się: orzeszki ziemne, orzechy drzewne*, skorupiaki, owoce morza/ryby, mleko, gluten, jajka, soja i sezam. (* Ale bezpieczniejsze posiłki na talerzu robić zawiera kokos.)

Tak więc, po usunięciu wszystkich tych alergenów, jakie artykuły spożywcze pozostały na liście? „To niesamowite, ile rzeczy móc jeść ”- mówi Nelson. „Mięso, ryż, świeże warzywa i owoce, [and] makarony bezglutenowe to tylko niektóre z wielu składników, które możemy włączyć do naszych posiłków.”

Szefowie kuchni w Safer Plate dokładnie badają każdy składnik, aby upewnić się, że jest wolny od pierwszej dziewiątki, a wszelkie produkty wprowadzane do obiektu, w którym przygotowywane są posiłki, muszą być wolne od tej pierwszej dziewiątki, aby wyeliminować potencjalne zanieczyszczenie krzyżowe. Każda żywność i składnik wprowadzana do zakładu musi posiadać certyfikat SQF (Safe Quality Food), co oznacza, że ​​posiada udokumentowane procedury czyszczenia i testowania alergenów.

Po dogłębnych badaniach nad składnikami szefowie kuchni Safer Plate tworzą bezpłatne posiłki z tych najlepszych kategorii alergii. Pomyśl: smażony kurczak z ziemniakami JoJo i dipem z rancza, chrupiący kurczak z musztardą klonową, wołowina mongolska, kurczak ze słodko-kwaśną pomarańczą i kurczak alfredo rotini, który jest daniem na ciepło.

I pożegnaj się z przygotowywaniem oddzielnych posiłków na alergie. „Naszym celem jest zadowolenie wszystkich, nie tylko osób z alergiami i nietolerancjami” – mówi Nelson. „Z ich doświadczeniem i umiejętnościami, [the chefs] potrafi stworzyć najbardziej aromatyczne i pyszne posiłki.”

Oprócz innych usług posiłków w pudełkach, Safer Plate jest firmą nieobjętą subskrypcją. „Rozumiemy, że cotygodniowe potrzeby zmieniają się i nie chcemy, aby ludzie czuli się przywiązani do planu” – mówi Nelson. „Możesz zamówić tyle lub za mało, ile chcesz”.

Menu odświeża się co tydzień, ale zawsze dostępne są standardowe propozycje, takie jak zupy i indywidualnie przygotowywane posiłki. Posiłki dostarczane są we wtorki i zazwyczaj dostarczane są w środy i czwartki. „Osobiście uważam, że koszt jest tego wart, wiedząc, ile czasu oszczędza mi każdego tygodnia od czytania każdej etykiety w sklepie spożywczym i wymyślania nowych pomysłów na obiad” – mówi Nelson. „Nie wspominając o marnotrawstwie, ponieważ wysyłamy dokładną ilość składników potrzebnych do przygotowania posiłku”.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.