Nowa książka kucharska „County Fair” to po części festiwal nostalgii, po części przepisy kulinarne

Nowa książka kucharska „County Fair” to po części festiwal nostalgii, po części przepisy kulinarne

Niewiele jest wydarzeń, które wywołują zmysłowe wspomnienia i nostalgię, zupełnie jak jarmark hrabstwa. Słodki zapach waty cukrowej. Dźwięk dzieci krzyczących z radości. Brzęcząca muzyka przejażdżki po wesołym miasteczku. Doniosły widok zwycięskiej gigantycznej dyni lub ciasta z niebieską wstążką. Wszystkie one tworzą niezatarte wspomnienia.

Targi hrabstwa zawsze zajmowały szczególne miejsce w sercu wielokrotnie nagradzanej pisarki kulinarnej i fotografki Lizy Gershman. Mając na koncie 19 książek i setki artykułów z gazet i czasopism, mieszkaniec Bay Area w końcu miał okazję zaprezentować ten temat w swojej nowej książce „County Fair: Nostalgiczne przepisy z niebieskiej wstążki z małych miast Ameryki” (Images Publishing, 45 USD ) .

W środku znajdziesz dziesiątki nagrodzonych niebieską wstążką przepisów na regionalne specjały ze wszystkich 50 stanów, a także wywiady, wskazówki dotyczące spiżarni i, zgodnie z obietnicą, mnóstwo nostalgii. Żywe zdjęcia Gershmana ukazują wszystko, od karuzeli po karmelową kukurydzę, cytrynowe ciasta bezowe i przetwory z gruszek.

Targi Powiatowe autorstwa Lisy Gershman

W środku szczytowego sezonu targowego w hrabstwie – i gdy zbliża się 4 lipca – słodkie świętowanie wszystkich 50 stanów wydaje się być właśnie tym. Kalifornia zostaje okrzyknięta batonikami morelowymi zrobionymi przez Jill Moritz na targi hrabstwa Los Angeles, a także Golden Spice Cake z Orange Butter Frosting upieczonym przez Diane Davis na targi hrabstwa Nevada odbywające się w Grass Valley. Istnieje przepis na babeczki bananowe Cindy Peterson, które zawierają nie tylko czekoladę i orzechy, ale także jagody, które zdobyły nagrodę na Targach Hrabstwa Sonoma.

I chociaż batoniki Lemon Bars Jamesa Bauma triumfowały na targach hrabstwa w Pensylwanii, to on przypisuje przepisowi ukochanego domowego piekarza z Bay Area. „Pamiętam, jak robiła je moja prababcia, kiedy odwiedzałem ją w Richmond z moją babcią” – mówi w książce. – Miała taki talerz na stole, gdy tylko dotarliśmy do jej domu.

Szukasz świetnego ciasta na czwartego lipca? Dodanie gwiazdek ciasta do kratki szarlotki lub wierzchu ciasta z sezonowego ciasta brzoskwiniowo-malinowego może być tylko biletem.

Niedawno rozmawialiśmy z Gershmanem o książce, ciastach i nieodpartym losie wielkiego jarmarku hrabstwa.

Q. Dlaczego targi powiatowe?

A. Od zawsze byłam zagorzałą miłośniczką jarmarków powiatowych, americany i kitchenaliów. Ta książka była od dawna wymarzonym projektem i kiedy miałam okazję nad nią pracować, byłam zachwycona. Ze względu na czas realizacji projektu – powstał w 2020 roku – nie mogłem podróżować po Stanach Zjednoczonych. To faktycznie sprawiło, że książka była dla mnie silniejsza lub bardziej osobista, ponieważ przepisy pochodziły z badań, przyjaciół i przyjaciół przyjaciół. Osoby sfotografowane w książce to przyjaciele z mojej kapsuły, a akwarele z pięknymi owocowymi wzorami zostały namalowane przez moją mamę.

Q. Jaka jest twoja ulubiona rzecz na targach?

A. Uwielbiam watę cukrową i oczywiście ta książka jest o smacznych towarach, które uczestnicy biorą udział w konkursach z nagrodami. Jest pełna przepisów od wielokrotnie nagradzanych ciast i tortów, dżemów i galaretek, marynat, przetworów i słodyczy. Szarlotka to klasyk, któremu nie mogę się oprzeć.

Q. Jakie są twoje wspomnienia z dzieciństwa związane z pójściem na targi?

A. Dorastałem, jeżdżąc na Targi Hrabstwa Sonoma iz dumą brałem udział w konkursach na szycie i fotografię. Zgłosiłam się wraz z rodziną na ochotnika do pracy w Hali Kwiatów i latem pomalowałam żółtą ceglaną drogę na jarmark o tematyce czarnoksiężnika z krainy Oz. Targi to zawsze radosny czas i okazja, aby zobaczyć sąsiadów, przyjaciół i członków lokalnej społeczności, którzy w piękny sposób prezentują swoje własne projekty, hobby i pasje.

Q. W jaki sposób znalazłeś i wybrałeś 80 nagrodzonych przepisów, które ostatecznie zaproponowałeś?

A. Był to zniechęcający proces, który wymagał wiele czasu i badań, ale ten wysiłek był tak satysfakcjonujący. Miałem okazję porozmawiać z ludźmi z całych Stanów Zjednoczonych i usłyszeć ich historie.

Q. Czy jest kilka przepisów z książki, które naprawdę Cię wyróżniają lub zaskoczyły?

A. Najbardziej zaskakujący jest placek z cukinii. Jest absolutnie pyszna i na pewno bym tego nie zgadła!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.