Nie tylko brei! 10 kuszących i abstynenckich mrożonych napojów – od truskawkowego kielicha do miami imadła | Żywność

Tjego weekend może być bardzo nieprzyjemny dla wszystkich w Wielkiej Brytanii. Upał będzie piekielny i nieubłagany, a wszyscy będziemy starać się ochłodzić w każdy możliwy sposób. Napoje w temperaturze pokojowej nie będą już go ograniczać. Musimy być poważni, a to oznacza rozwalenie mrożonej odmiany. Jednak kupowane w sklepie breje są często fluorescencyjne, pełne chemikaliów i szalenie niesmaczne. Zamiast tego stwórzmy własne. Poniżej znajdziesz 10 dorosłych, wyrafinowanych i orzeźwiających mrożonych napojów bezalkoholowych, które pomogą Ci przetrwać kilka następnych dni. Niech Bóg zmiłuje się nad naszymi duszami.

Dzbanek truskawkowego kielicha
Dzbanek z truskawkowym kieliszkiem. Zdjęcie: Dan Matthews/The Guardian

Kielich truskawkowy

Cztery lata temu ta gazeta zebrała sześciu autorów artykułów kulinarnych i poprosiła ich o ulubione napoje chłodzące. Wszystkie są warte spróbowania, ale na potrzeby tej listy skupię się na truskawkowym kieliszku Hugh Fearnley-Whittingstall. Możesz to zrobić w kilka sekund: wyciśnij sok z trzech pomarańczy i półtorej cytryny i zmieszaj z trzema garściami truskawek i tyloma kostkami lodu, ile zdołasz. Powstały napój jest nie tylko słodki, ale także wspaniały dla oka. Wyobraź sobie, że patrzysz na to w dzbanku z koralikami z kondensacją. Jak mogłeś nie?

Citrus grząski

Wiele gęstych przepisów pozwoli Ci przygotować podstawę napoju przed zmieszaniem go z lodem. Z drugiej strony, cytrusowy szlam Rachel Gurjar robi coś nieco pomysłowego ze składnikami. Składniki cytrusowe (pomarańcze i cytryny) są obierane, krojone w krążki, a następnie zamrażane. I to jest zmieszane. Trzeba przyznać, że potrzeba kilku kostek lodu, aby uzyskać masę, ale powstały napój – słodzony syropem klonowym, ale skomplikowany z solą i pieprzem cayenne – jest dokładnym przeciwieństwem Tango Ice Blast.

W razie potrzeby dodaj chili – margaritę z pierwszego tłoczenia.
W razie potrzeby dodaj chili… margaritę z pierwszego tłoczenia. Zdjęcie: Oksana Bratanova/Alamy

Mrożona margarita jalapeño z pierwszego tłoczenia

Skoro mówimy o skomplikowanych napojach, weźmy mrożoną margaritę jalapeño z pierwszego tłoczenia Smaku Smaku. Bez tequili ten napój jest ciężki na limonce – z użyciem całych limonek, soku z limonki i limonki – ale zabawną częścią są papryczki jalapeño, które są krojone i mieszane w ostatniej chwili. Czy powinieneś jeść papryczki chili w najgorętszy weekend w roku? Prawdopodobnie nie? Czy ty? Hej, to zależy od ciebie. Nie jestem twoim tatą.

Mrożona Dziewica Maryja

Z drugiej strony, jeśli chcesz spróbować czegoś jednocześnie ostrego i zimnego, zamrożona Dziewica Maryja Dobrego Gospodarstwa może być właśnie dla Ciebie. Ubij kilka kostek lodu z sokiem warzywnym (ja bym pomidor, jak to jest tradycyjnie), chrzanem, sosem Worcestershire, pieprzem i ostrym sosem i podawaj. Szczerze mówiąc, boję się tego spróbować, ale z pewnością jeden z was jest na tyle odważny, by spróbować.

Musujący arbuz slushy

Posypka z arbuza.
Posypka z arbuza. Zdjęcie: Vasilybudarin/Getty Images/iStockphoto

Do tej pory wszystkie te napoje wymagały dodania dodatkowego cukru. Jeśli wolisz tego unikać, sprawdź przepis Fit As a Mama Bear na musujące arbuzowe pasty. To nie mogło być prostsze. Pokrój arbuza tak, jak chcesz, obierz kilka truskawek, a następnie zmieszaj z lodem i uzupełnij wodą gazowaną. Bez cukru. Bez syropu. Łatwo.

Bezalkoholowa brudna małpa

Do tej pory wszystkie te napoje były oparte na owocach. Jeśli masz ochotę na nabiał, oto nieco prosty przepis na bezalkoholową brudną małpę. Syrop bananowo-mleczny i czekoladowy, zmiksowany z lodem i posypany bitą śmietaną. Gratuluję posiadania znacznie twardszego ciała niż ja podczas fali upałów.

Dziewiczy występek z Miami

Jeśli to ci nie wystarczy, wypróbuj koktajl virgin miami vice z The Spruce Eats. W tym też jest mleko, ale też krem ​​kokosowy, sok ananasowy i puree truskawkowe. Dodatek owoców sprawia, że ​​jest to o wiele bardziej orzeźwiające, niż można by sądzić o innych składnikach. Dodatkowo – i zdaję sobie sprawę, że wielu z was to odstręczy – puree truskawkowe wylewa się na końcu, nadając napojowi głęboko instagramowy, dwukolorowy wygląd. Przepraszam.

Drogi mleczarni… lawina błotna.
Drogi mleczarni… lawina błotna. Zdjęcie: bhofack2/Getty Images/iStockphoto

Virgin Mudslide

Skoro już tu jesteśmy, doprowadźmy tę koncepcję do logicznego zakończenia z dziewiczą lawiną błotną w CKKitchen. To znajduje się na granicy między napojem a deserem; pomyśl o śmietance, wiśniach, syropie, ogolonej czekoladzie, z mrożonym składnikiem w postaci lodów. Pij, zjedz ze słomką, to nie ma znaczenia. Szczerze mówiąc, cokolwiek pomoże ci przetrwać weekend.

Mrożony koktajl jeżynowy

Ponieważ jestem tylko tradycjonalistą, przypomnę, że oryginalnym mrożonym napojem jest smoothie. BBC Good Food ma bardzo klasyczną wersję, która wykorzystuje mrożone jeżyny (są w sezonie! Wyjdź na zewnątrz i napełnij wiadro!) oraz imbir i sok z granatów. Jeśli nic więcej, będzie to dobre, chłodne śniadanie, gdy obudzisz się po kolejnej nocy wrzącej bezsenności.

Błyskawiczne błoto

Na koniec pozwól, że przedstawię Ci slupy o najmniejszym wysiłku w historii. Może nawet nie kwalifikuje się technicznie jako przepis – w rzeczywistości jest to bardziej technika – ale i tak jesteśmy tutaj. Dziewięć lat temu Lifehacker opublikował post, w którym twierdzi, że można zrobić całkiem przyzwoitą breję, kupując butelkę dowolnego napoju gazowanego, potrząsając nim tak mocno, jak to tylko możliwe, a następnie natychmiast wkładając go do zamrażarki. Kiedy jest prawie zamarznięty (a kluczowy jest tutaj czas), wybij go i nalej, a napój natychmiast stanie się breją na twoich oczach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.