Nicole Berrie z Bonberi chce zapewnić wszystkim intuicyjne jedzenie dzięki nowej książce kucharskiej „Body Harmony”

Nicole Berrie z Bonberi chce zapewnić wszystkim intuicyjne jedzenie dzięki nowej książce kucharskiej „Body Harmony”

To były wczesne lata, a Nicole Berrie wydawała się mieć to wszystko. Mieszkała w Nowym Jorku i zaledwie kilka lat po ukończeniu studiów pracowała już wymarzoną pracę jako pisarka dla Targowisko próżności w czasach rozkwitu błyszczących magazynów. To było wszystko, czego zawsze pragnęła, a jednak coś było nie tak. Pomiędzy przepełnionym harmonogramem wydarzeń, narastającymi terminami i presją pracy z legendami branży wydawniczej, Berrie poczuł się przytłoczony, zestresowany i rozpaczliwie szukał sposobu na lepsze samopoczucie.

Walcząc w przeszłości z zaburzeniami odżywiania i kompulsją zażywania narkotyków i alkoholu, jej instynktem było znalezienie nowego rozwiązania, a wraz z rosnącą wokół niej popularnością oczyszczania, postu i modnych diet, jedzenie wydawało się być odpowiedzią. „Dotarłem do punktu, w którym po prostu nie mogłem już tego robić, więc sam zagłębiłem się w różne metody leczenia i byłem wszystkiego ciekaw” — wspomina Berrie. „Stałem się swoim własnym uzdrowicielem i badaczem i powoli zacząłem znajdować rzeczy, które działały”.

Zanurzyła się w świecie wyciskania soków, łączenia żywności i jedzenia roślinnego, czerpiąc ze źródeł akademickich i naukowych w równym stopniu, co alternatywne i anegdotyczne, a kiedy zaczęła dostrzegać transformacyjne korzyści w swoim własnym życiu, wiedziała, że ​​miała dzielić się swoją wiedzą z innymi. „Pomysł polegał na założeniu magazynu internetowego — nienawidziłem wtedy słowa blog — i chciałem podzielić się różnymi dostępnymi dla ludzi modalnościami i podzielić się nimi w naprawdę piękny sposób” — wyjaśnia Berrie.

Wkrótce wraz z przyjacielem uruchomiła Bonberi, miejsce dla wszystkich rzeczy związanych ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Tam badali akupunkturę, okrężnicę, tradycyjną medycynę chińską i wiele więcej. Ale kiedy Berrie urodziła swojego pierwszego syna w 2015 roku, a jej współzałożycielka wyjechała, aby założyć własną firmę, zdała sobie sprawę, że najbardziej popularne były przepisy witryny, więc postanowiła ją ponownie uruchomić, koncentrując się na jedzeniu. „Naprawdę stała się witryną dla smakoszy – głównie roślinną, organiczną i po prostu pełną żywnością – a jedną z metod, które naprawdę do mnie przemówiły, było łączenie żywności, które wspomaga trawienie i energię, więc wszystkie moje przepisy były oparte na tych zasadach ”, mówi pisarz.

Trzy lata później Berrie przeniosła się do trybu offline i otworzyła Bonberi Mart, starannie wyselekcjonowane, oparte na roślinach delikatesy w nowojorskiej West Village i drugą lokalizację w SoHo na początku tego roku. Ale nawet gdy rynek stał się lokalnym hotspotem, a witryna Bonberi rozszerzyła swój zasięg, kobieta stojąca za tym wszystkim miała wrażenie, że jej historia, ta sama rzecz, która napędzała wszechświat Bonberi, tak naprawdę nie została opowiedziana. Postanowiła więc napisać książkę.

„Body Harmony”, który ukazał się w maju, jest, jak widzi Berrie, kulminacją wszystkiego, co zrobiła. „Opowiada o mojej podróży do bycia 20-latką głodną równowagi i przebaczenia we wszystkich obszarach mojego życia” – wyjaśnia. „A potem druga część to ponad 100 przepisów ze sklepu, strony internetowej, mojego Instagrama i kilka nowych”.

W centrum tego wszystkiego jest jednak intuicyjne jedzenie, praktyka polegająca na zaufaniu swojemu ciału w kwestii tego, co i kiedy jesz. „Zapominamy, jak się wyżywić, i zapominamy, że rodzimy się wewnętrznie wiedząc o tym”, mówi Berrie. „Nauczono nas robić coś teraz, żeby przygotować się na później – zjedz teraz obfite śniadanie, żeby później nie zgłodnieć, nie chodź do supermarketu głodny, bo się przesadzisz, zjedz sześć małych posiłków, żeby nie nie jeść za dużo na raz — ale wszystko to mówi nam, że nie można nam ufać i że pozostawieni naszym urządzeniom, poniesiemy porażkę”. Wierzy, że ludzie szybko przechodzą na nowe diety lub programy żywieniowe, ponieważ szukają kogoś lub czegoś, co ich poprowadzi i powie im, jak jeść, zamiast ufać własnemu ciału i instynktowi.

Kiedy jednak w końcu jesteś w stanie odrzucić hałas z zewnątrz, kolejne kroki nie zawsze są tak jasne. „To może być przerażające miejsce, ponieważ jest w zasadzie jak, co teraz?” Notatki z jagód. „Tak więc ta książka zapewni siatkę bezpieczeństwa, która cię przytuli i zaprowadzi do wolności, w której możesz słuchać własnego ciała, a nie wszystkich innych głosów i opinii”.

A droga do wolności zaczyna się, pisze Berrie, z odrobiną pobłażania. „Ludzie zawsze mnie pytają:„ Cóż, jeśli moje ciało każe mi jeść niezdrowe jedzenie? ” i to jest wymowne pytanie, ponieważ opiera się na tym pomyśle, że nasze ciała z natury będą chciały tego, co jest dla nas złe, a tak nie jest ”- wyjaśnia. „Nasze pragnienia to znacznie więcej niż tylko jedzenie. Nie chodzi o pizzę, słodycze ani inne rzeczy; nasze pragnienia są pragnieniami życia ”. W rozdziale poświęconym takim tęsknotom Berrie oferuje przewodnik krok po kroku, jak powiedzieć tak, jednocześnie wprowadzając drobne poprawki, aby osiągnąć szczęście, którego naprawdę pragniesz, w innych sferach swojego życia. „To nie jest książka o odżywianiu” – mówi autor. „Chodzi tylko o dostrojenie się do własnego głosu i nie sądzę, że możemy sięgnąć po inne rzeczy, takie jak odżywianie, dopóki się nie wyleczymy”.

Berrie nie poprzestaje jednak na tym. Po zakończeniu leczenia pozostawia czytelnikom obszerną lekcję łączenia pokarmów, czyli praktyki łączenia niektórych pokarmów w pary, aby zoptymalizować energię i trawienie. Jak zauważa, pokarmy takie jak owoce i warzywa są szybko trawione i zużywają mniej energii na przetwarzanie przez organizm, więc są idealne na rozpoczęcie dnia. Z drugiej strony białka zwierzęce i nabiał są znacznie wolniej trawione i dlatego lepiej je jeść pod koniec dnia, kiedy organizm się wyczerpuje. „Jeśli jesz w określony sposób, poczujesz się w określony sposób” – mówi. „Więc chcemy podejmować więcej decyzji, które sprawiają, że czujemy się dobrze”.

Z łatwym do zrozumienia wykresem łączenia potraw, Berrie prowadzi następnie do drugiej części „Body Harmony”, w której tę nowo odkrytą wiedzę i wolność można dobrze wykorzystać – w kuchni. Szeroka gama kuszących przepisów — niektóre znane i ulubione z Bonberi Mart lub strony Bonberi, inne zupełnie nowe — obejmują pozostałe strony i zachęcają czytelników do spróbowania swoich sił w każdym z nich. Od soków i koktajli Berrie słynie z przeciwzapalnych zup i od kremowych makaronów po wszechstronne dipy i dressingi — naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie i nie brakuje aplikacji do intuicyjnego jedzenia i łączenia potraw. Nawet tutaj historia i osobisty charakter autorki pozostają zawsze obecne, ponieważ czerpie inspirację z potraw i smaków koreańskiego dziedzictwa ze strony matki, Żydów i jej dzieci.

„Ta książka to naprawdę podręcznik, którego potrzebowałem jako dwudziestolatka, która szukała odpowiedzi” — mówi Berrie. „Jestem tak podekscytowany, że mogę oddać to w ręce innych, niezależnie od tego, czy są w wieku 20, 30, 40, 50 czy 60 lat, ponieważ myślę, że wszyscy potrzebujemy harmonii i równowagi ciała w naszym życiu”.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.