Nasze najlepsze porady dotyczące masła, które warto rozsmarować | Jedzenie i przepisy

Nasze najlepsze porady dotyczące masła, które warto rozsmarować |  Jedzenie i przepisy

Julia Child powiedziała kiedyś: „Z wystarczającą ilością masła wszystko jest dobre”. Ale dobre masło sprawia, że ​​wszystko jest jeszcze lepsze, mówi Rinske de Jong, współwłaścicielka Working Farms Dairy, która używa 75-letniej duńskiej maselnicy, by zamienić śmietankę z organicznego mleka krów karmionych trawą w bogate, jadalne , rozsmarowywalne złoto. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co sprawia, że ​​jest tak dobry – i uzyskać odpowiedzi na wszystkie inne pytania dotyczące masła prasowanego.

Z czego do cholery jest zrobione masło?

Krótka odpowiedź: głównie gruby. Proces rozpoczyna się od oddzielenia wysokotłuszczowej śmietanki od świeżego mleka. Śmietana jest następnie ubijana, co zmienia błony wokół kropelek tłuszczu mlecznego, pozwalając im sklejać się i tworzyć półstałą (masło), podczas gdy płyn (maślanka) odpływa. Mówiąc dokładniej, masło składa się z około 80 do 90 procent tłuszczu, a także niektórych płynów i stałych składników mleka.

Jaka jest różnica między różnymi rodzajami masła?

Pomyśl o maśle jak o soku pomarańczowym; jest miazga, niska miazga, bez miazgi, koncentrat, świeżo wyciśnięty itp. Decyzja, która jest dla Ciebie najlepsza, sprowadza się do osobistych preferencji, do czego go używasz i często budżetu. Oto podsumowanie:

• Niesolona lub słodka śmietanka

To standard, bez dodatków, masło końskie można użyć do wszystkiego. To powiedziawszy, istnieją duże różnice w smaku i jakości. Na przykład masło z mleka krów karmionych trawą w małych partiach, takie jak w Working Cows Dairy, ma zdrowszy stosunek omega-3 do omega-6 i inne składniki odżywcze, które nadają mu głębszy smak i bogaty kolor, mówi de Jong. (Jej masło jest prawie pomarańczowe ze względu na wysoki poziom beta-karotenu pochodzącego z trawiastej diety krów). Może również mieć nieco wyższy poziom tłuszczu maślanego, co nadaje mu bogatszy smak. Z kolei paluszki z supermarketów są jaśniejsze i łagodniejsze, zawierają około 80 procent tłuszczu maślanego.

• Solone masło

Podobnie jak niesolone, ale z dodatkiem soli dla smaku. Jeśli lubisz masło na toście — lub cokolwiek innego, co koncentruje się na maśle — solony może być Twoim dżemem. To powiedziawszy, nie ma ustalonego standardu ilości dodawanej soli, więc niektóre marki mogą smakować bardzo słono, a inne mniej. Z tego powodu do gotowania i pieczenia trzymaj się niesolonego (chyba, że ​​przepis stanowi inaczej). Ale absolutnie możesz ich używać zamiennie, zwłaszcza jeśli nie lubisz mikrozarządzać smakiem. „Naprawdę nie ma wystarczającej ilości soli, aby zrobić dużą różnicę w daniu”, mówi Kelsey Barnard Clark, szef kuchni i właściciel restauracji KBC w Dothan w stanie Alabama. „Podczas lekcji gotowania ludzie pytali, czy solone jest w porządku, a ja mówię: 'Dziewczyno, zaraz dodamy jakieś 20 łyżek soli do tego dania, żeby ta odrobina nie miała znaczenia”. jesteś wrażliwy, daj się poprowadzić kubkom smakowym i zredukuj dodawaną sól.

• masło europejskie

Ubijane dłużej, aby osiągnąć minimum 82 procent tłuszczu maślanego, to jest twoje masło lub masło dla smakoszy; smakuje bogatsze i łatwiej się rozprowadza. Jest droższy niż standardowe paluszki, więc jeśli masz ograniczony budżet, zachowaj go do użycia, w którym masło odgrywa główną rolę (np. ciasteczka maślane, na chlebie itp.). Amerykańskie marki zaczęły sprzedawać produkty w stylu europejskim, które oferują bardziej przystępną opcję.

• Hodowane

Żywe, dobre dla Ciebie bakterie są dodawane do kremu, aby go sfermentować (podobnie jak jogurt) przed ubijaniem. Powstały smak jest bardziej pikantny i rozwinięty. Masło europejskie jest często hodowane, ale można też znaleźć amerykańskie masło hodowlane.

Czy muszę przechowywać masło w lodówce?

Nie. Dopóki w twoim domu nie jest gorąco (powiedzmy, że powyżej 75 lat), masło może żyć pod pokrywką na maśle na blacie lub w szafce. Idealnie powinien być jędrny, nie papkowaty, ale nadal miękki i łatwy do rozsmarowania. Jeśli nie masz klimatyzacji lub lubisz podkręcać upał zimą, rozważ dzwonek maślany. Jest to mały ceramiczny kubek, do którego ucierasz lub nabierasz masło, a następnie wkładasz go do góry nogami do pasującego kubka z wodą na dnie, dzięki czemu masło jest świeże i chłodne. Wszelkie nieużywane patyczki przechowuj w lodówce lub zamrażarce.

Jak ważne jest przestrzeganie przepisu, który wymaga zimnego lub zmiękczonego masła?

Bardzo ważne. Lodowate masło sprawia, że ​​ciastka, bułeczki i inne wypieki stają się łuszczące. (Użyj robota kuchennego lub tarki, aby było możliwe do przygotowania.) Miękkie masło jest najlepsze do miękkich ciastek i ciast.

Czy mogę zmiękczyć masło w kuchence mikrofalowej?

Tak. Tylko pamiętaj, aby pokroić go na kawałki wielkości łyżki stołowej i podgrzewać w 10-sekundowych odstępach, mieszając między nimi, aby równomiernie zmiękł, mówi Barnard Clark.

Jak najlepiej posmarować patelnię masłem?

Większość ludzi po prostu pociera koniec twardego kawałka masła i nazywa to dniem. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, Barnard Clark sugeruje użycie masła ogrzanego do temperatury lub temperatury pokojowej i pomalowanie go pędzlem do ciasta.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.