Najnowsza atrakcja w Disneyland Paris? Poza klopsikami, hamburgerami i kiełbaskami

Najnowsza atrakcja w Disneyland Paris?  Poza klopsikami, hamburgerami i kiełbaskami

Disneyland Paris przerabia niektóre ze swoich najbardziej mięsnych potraw z mięsem roślinnym dzięki współpracy z firmą Beyond Meat z Kalifornii. Wegańska firma mięsna jest teraz oficjalnym mięsnym partnerem Disneylandu w Paryżu, a nowe dania zaczną trafiać do menu w jej dwóch parkach w Paryżu, Disney Village i Disney Hotels. Disneyland Paris ogłosił to w związku z obchodami 30-lecia.

„Disneyland Paris dokłada wszelkich starań, aby zapewnić gościom wyjątkowe wrażenia z magicznymi wspomnieniami na całe życie, a nasze doznania kulinarne są tego integralną częścią” – powiedziała w oświadczeniu Laure Albouy, wiceprezes ds. strategii biznesowej i integracji Disneyland Paris. „Biorąc pod uwagę zrównoważony rozwój jako główny priorytet, cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Beyond Meat, która przesuwa granice w odkrywaniu żywności na nowo. Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym gościom nowe wybory żywieniowe i pomóc przyczynić się do lepszego świata ”.

Disneyland w Paryżu

W ramach partnerstwa szefowie kuchni Disneyland Paris stworzą danie na każdą okazję posiłku, w którym zamiast mięsa pochodzenia zwierzęcego znajdą się Beyond Burger, Beyond Meatballs lub Beyond Sausage. Oferowanie co najmniej jednego wegetariańskiego posiłku na śniadanie, lunch i kolację pomoże Disneyland Paris stać się bardziej zrównoważonym miejscem turystycznym, jednocześnie pomagając zaspokoić popyt na posiłki roślinne wśród międzynarodowych gości parków.

„Współpraca z Disneyland Paris, ukochaną i kultową marką, która podziela naszą wizję lepszej przyszłości, jest dla nas prawdziwym kamieniem milowym, ponieważ sprawiamy, że mięso roślinne staje się bardziej dostępne w całej Europie” – powiedział Jorg Oostdam, dyrektor generalny regionu Beyond Mięso, powiedział w oświadczeniu. „Ponieważ coraz więcej konsumentów skłania się ku dietom flexitarian, nie możemy się doczekać, aby zaskoczyć i zachwycić gości Disneyland Paris naszymi roślinnymi ofertami mięsnymi, które smakują tak samo dobrze jak konwencjonalne mięso i mogą wywrzeć pozytywny wpływ”.

VegNews.VeganatDisneyland.DisneyParksParki Disneya

Disney zobowiązuje się do żywności pochodzenia roślinnego

Disneyland Paris dołącza do większego zaangażowania wszystkich obiektów Disneya w modernizację menu o opcje roślinne. Jesienią 2019 r. obiekty Disneya w Stanach Zjednoczonych zaczęły wprowadzać 400 nowych dań na bazie roślin przygotowywanych przez szefa kuchni, które obejmują posiłki w menu w kalifornijskim Disneylandzie i Walt Disney World na Florydzie.

Starając się uzyskać wegańskie jedzenie w każdym menu Disneya, w tym czasie firma rozszerzyła również opcje oparte na roślinach na arenie międzynarodowej, w tym w stylu risotto orkisz z grzybami w Disneyland Paris; Smażone warzywa z knedlami roślinnymi w Disneylandzie w Hongkongu; Karmel Mix Nuts Banan Cake w Shanghai Disney Resort; oraz roślinnego psa chili, jajek roślinnych i ciasta czekoladowego z truflami na pokładzie Disney Cruise Lines.

Na początku tego roku Disney zakończył przebudowę menu opartego na roślinach w amerykańskich parkach i kurortach, a goście mogą teraz znaleźć dania takie jak spaghetti i klopsiki (zrobione z Impossible Meatballs); roladki z homara z sercami palmowymi zamiast skorupiaków; i wegańskie pączki podawane z lodami na bazie kokosa. Parki oferują również przewodniki roślinne, które pomagają gościom zidentyfikować nowo dodane opcje.

VegNews.DisneylandParki Disneya

Disney stawia na mięso roślinne

Będąc w Paryżu, Disneyland wybrał Beyond Meat jako swojego roślinnego partnera mięsnego, Stany Zjednoczone Disney Parks, Experiences and Products ogłosiły partnerstwo z Impossible Foods w 2020 roku, które umieściło mięso roślinne w menu we wszystkich nieruchomościach Disneya, w tym w parkach, kurorty, hotele, atrakcje i statki wycieczkowe.

„Cieszymy się, że możemy dodać więcej pozycji z Impossible Burger do naszego menu” – powiedział w oświadczeniu szef kuchni John State, dyrektor kulinarny w Disneyland Resort. „Zawsze szukamy sposobów, aby wnieść więcej smaku, innowacji i kreatywności do doświadczeń kulinarnych Disneya i cieszymy się, że możemy dodać Impossible Foods do nowych potraw, które z pewnością przypadną do gustu naszym gościom i fanom”.

VegNews.NiemożliweNiemożliwe jedzenie

Poza współpracą z usługami gastronomicznymi zarówno z Impossible Foods, jak i Beyond Meat, Disney współpracował również z Kellogg Company, aby stworzyć specjalny kształt wegańskich nuggetsów z kurczaka. Wypuszczone przez markę MorningStar w ramach linii Incogmeato w 2020 roku, wegańskie nuggetsy z kurczaka w kształcie Myszki Miki były kolejną częścią zaangażowania Disneya w rośliny.

„Disney zobowiązuje się do oferowania większej ilości żywności pochodzenia roślinnego, [and] Jesteśmy podekscytowani współpracą z Incogmeato nad pierwszymi w historii roślinnymi bryłkami w kształcie Myszki Miki ”- powiedział w swoim oświadczeniu John T. King, wiceprezes ds. licencjonowania materiałów eksploatacyjnych w Disney. „Tworząc jedzenie, które dzieci uwielbiają, a rodzice mogą czuć się dobrze, rodziny mogą doświadczyć magii Disneya podczas posiłków”.

Aby zapoznać się z najnowszymi wiadomościami wegańskimi, przeczytaj:
Największe badanie awokado w historii ma dobre wieści dla twojego wysokiego cholesterolu
Czy mleko z ciecierzycy jest kluczem do spienionego wegańskiego cappuccino?
Ta sukienka jest inspirowana wegańskimi lodami Magnum

Wszystkiego najlepszego, VegNews! Aby to uczcić, organizujemy mega wyprzedaż subskrypcji — wraz z niesamowitymi nagrodami wegańskimi.

SPRAWDŹ TO

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.