Najlepszy przepis na smażone zielone pomidory

Najlepszy przepis na smażone zielone pomidory

Caitlin Bensel

Smażone zielone pomidory mogą mieć południową reputację, ale każdy może usmażyć te chrupiące przysmaki! Dla niektórych są to łatwy pomysł na przekąskę, podczas gdy inni wolą je jako dodatek, ale wszyscy uważają, że są pyszne. Zgodziłaby się z tym sama Ree Drummond: „Smażone zielone pomidory to najlepsza letnia rozkosz!” Tak więc ze wszystkich znakomitych letnich przepisów na pomidory, ten jest jednym z najbardziej wartych uwagi — po prostu pozwól im nieco ostygnąć, aby nie poparzyć palców!

Jak smażyć zielone pomidory?

Smażenie zielonych pomidorów jest łatwe — to ta sama podstawowa metoda, co panierowanie i smażenie czegokolwiek innego. Zacznij od lekkiego posypania pomidorów mąką (pomaga to maślano-jajecznej masce lepiej przylegać do pomidorów, gdy są maczane). Następnie zanurzone pomidory trafiają bezpośrednio do ciasta z mąki kukurydzianej. Aby uzyskać mniej bałaganu, ustaw swoją stację pogłębiania i zanurzania z miskami tuż obok siebie, aby zminimalizować wycieki.

Czy zielone pomidory to tomatillos?

Chociaż wyglądają podobnie, są zupełnie inne. Tomatillos są mniejsze, mają papierową łuskę i zazwyczaj są znacznie bardziej cierpkie niż zielone pomidory, które są po prostu niedojrzałymi czerwonymi pomidorami. Często można je zobaczyć na targach późną wiosną i przez całe letnie miesiące.

Jaki jest najlepszy sposób na zjedzenie smażonych zielonych pomidorów?

Na przekąskę lub przystawkę smażone zielone pomidory są świetnym partnerem do dipów na przyjęcia! Wypróbuj je z domowym dressingiem ranczo, tzatziki, a nawet sosem do burgerów! Jeśli chcesz naprawdę szaleć (a powinieneś!), Wrzuć kilka smażonych zielonych pomidorów do Monster BLT Ree Drummond, aby uzyskać najlepszą letnią kanapkę!

Reklama – Czytaj dalej poniżej

Plony:

6 – 8


porcje

Czas przygotowania:

0

godziny

15

minuta

Czas całkowity:

0

godziny

45

minuta

3 1/2


łyżeczka Przyprawa kreolska

2 łyżki stołowe.

sok z marynaty koperkowej

1c.

samorosnąca mieszanka mąki kukurydzianej

Sos ranczo do serwowania

Ten moduł zakupów składników jest tworzony i utrzymywany przez stronę trzecią i importowany na tę stronę. Możesz znaleźć więcej informacji na temat tej i podobnych treści na ich stronie internetowej.

  1. Pokrój zielone pomidory na plastry o grubości 1/4 cala. Posyp obie strony 1 łyżeczką. przyprawy kreolskiej. Odstawić na półmisek lub blachę do pieczenia.
  2. Mąkę wyłożyć na talerz z brzegami. W płytkiej misce wymieszaj maślankę, sok ogórkowy i jajko. Wymieszaj mieszankę mąki kukurydzianej i pozostałe 2 1/2 łyżeczki. Przyprawa kreolska w kolejnej płytkiej misce.
  3. Plastry pomidora obtoczyć w mące, strzepując nadmiar. Zanurz posypane mąką pomidory w maślance, aby nadmiar odsączył. Następnie zanurz je w mieszance z mąką kukurydzianą, wklepując do płaszcza. Umieść panierowane plastry pomidora na talerzu lub blasze do pieczenia.
  4. Dodaj olej roślinny do dużej żeliwnej patelni na głębokość 1 cala. Podgrzewaj na średnim ogniu, aż olej osiągnie 375°.
  5. Gdy olej będzie gorący, smaż pomidory partiami na złoty kolor z obu stron, po 2-3 minuty z każdej strony, uważając, aby nie przepełnić patelni. Przełóż na drucianą podstawkę położoną na blasze do pieczenia.
  6. Podawaj natychmiast z dressingiem ranczo i posyp więcej przypraw kreolskich, jeśli chcesz.

Temperatura oleju spada podczas gotowania każdej partii. Dostosuj ciepło w razie potrzeby, aby utrzymać temperaturę w zakresie od 350 ° do 375°.

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez stronę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom podać ich adresy e-mail. Możesz znaleźć więcej informacji na temat tej i podobnych treści na piano.io

Reklama – Czytaj dalej poniżej

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.