Najlepszy przepis na kimchi – jak zrobić kimchi

Najlepszy przepis na kimchi – jak zrobić kimchi

FOTO: ANDREW BUI; STYLIZACJA ŻYWNOŚCI: BROOKE CAISON

Kimchi to szeroka nazwa dla koreańskiego banchanu – lub przystawki – podawanego obok większości posiłków w Korei. W rzeczywistości prawdopodobnie dokładniejsze jest odniesienie się do kimchi jako metody fermentacji i konserwowania warzyw. Ta wersja zawiera kapustę pekińską i rzodkiewkę daikon, dwa składniki powszechnie spotykane w kimchi w amerykańskich i międzynarodowych supermarketach. Podawaj kimchi razem z bibimbapem, wymieszaj ze smażonym ryżem lub złóż na kremowy makaron.

Kimchi istnieje na Półwyspie Koreańskim od tysięcy lat, ale dopiero w ciągu ostatnich kilku stuleci, prawdopodobnie za pośrednictwem portugalskich handlarzy, dodano paprykę chili. Teraz gochugaru (koreańska papryczka chili w proszku) jest standardem w wielu rodzajach kimchi, jak w tym kimchi z kapusty pekińskiej i Daikon. Jest to przydatna wersja na skróty dla miłośników kimchi, którzy chcą szybkiego — ale wciąż pełnego smaku — kimchi. Niekonwencjonalnie jest zacząć od namoczenia kapusty i daikon w gorącej kąpieli z słoną wodą, ale przyspiesza to proces, zbliżając się do gotowego do spożycia kimchi.

Przygotowując kapustę, odetnij dolny rdzeń nożem, a następnie rękoma rozłup połówki tak, aby liście były nienaruszone i nie zostały przecięte nożem. Aby uzyskać bardziej pikantne kimchi, zwiększ szklanki gochugaru do 1 szklanki. Nie możesz znaleźć solonych krewetek? Zamiast tego użyj 1 łyżki sosu rybnego.

PS Pamiętaj, aby raz na jakiś czas otworzyć pojemnik na kimchi. Gwarantuje to, że nie wybuchnie!

Więcej informacji o kimchi znajdziesz w naszym przewodniku „Czym jest Kimchi?”

Reklama – Czytaj dalej poniżej

Plony:

20


kubki

Czas przygotowania:

0

godziny

15

minuta

Czas całkowity:

0

godziny

45

minuta

1


duża rzodkiew daikon (około 1½ funta), pokrojona w 1 ”kostkę

1


średnia kapusta pekińska (około 2 funty), pocięta przez rdzeń i ręcznie porwana na 8 klinów

1 łyżka.

solone krewetki dla dzieci

1 łyżka.

zmielony świeży imbir

6


szalotki, pokrojone na 1”-grube kawałki

1


duża żółta cebula, pokrojona w plastry

Ten moduł zakupów składników jest tworzony i utrzymywany przez stronę trzecią i importowany na tę stronę. Możesz znaleźć więcej informacji na temat tej i podobnych treści na ich stronie internetowej.

  1. Połącz 8 szklanek wody, 1 szklankę soli i daikon w średnim garnku. Doprowadzić do wrzenia na dużym ogniu.
  2. Umieść kapustę w dużej misce; odłożyć na bok.
  3. W międzyczasie przygotuj pastę do kimchi: W średniej misce przeznaczonej do kuchenek mikrofalowych wymieszaj słodką mąkę ryżową i 1 szklankę wody. Podgrzewać w 30-sekundowych odstępach, ubijając w międzyczasie, aż będzie gęsty i podobny do budyniu. Dodać gochugaru, sos rybny, 2 łyżeczki soli, solone krewetki, czosnek, imbir, aż dobrze się połączą. Złożyć szalotki i cebulę; odłożyć na bok.
  4. Gdy mieszanina daikon się zagotuje, zalej kapustę. Upewnij się, że kapusta jest całkowicie zanurzona. Odstawić, aż kapusta będzie sprężysta, około 15 minut. Jeśli nie, moczyć przez kolejne 5 minut.
  5. Opłucz i odcedź kapustę i daikon co najmniej 2 razy, aby usunąć nadmiar soli, wylewając wodę z miski, a następnie wróć do tej samej miski. Posyp cukrem na wierzchu i wrzuć, aż dobrze się pokryje.
  6. Obficie spienić wklej pomiędzy każdą fałdą kapusty, aby upewnić się, że wszystkie kawałki są pokryte. Powtarzaj, aż wszystkie kawałki kapusty zostaną całkowicie pokryte. Nadmiar pasty wypadnie z kapusty i należy go użyć do pokrycia rzodkwi daikon.
  7. Jedz świeże lub pozwól fermentować przez co najmniej 2 dni w temperaturze pokojowej przed przechowywaniem w hermetycznym pojemniku w lodówce.
  8. Podczas przechowywania do fermentacji delikatnie złóż kimchi wzdłuż na pół, a następnie luźne końce liści owiń wokół równika kapusty. Szczelnie pakuj kapustę i daikon do dużego szklanego pojemnika jeden po drugim, tak aby między kimchi nie było prawie żadnych przerw. Zeskrob pozostałą pastę i soki do pojemnika. Gdy kimchi siada, nagromadzi się dodatkowy płyn i gaz, więc upewnij się, że zostawiłeś co najmniej 2 cale miejsca na górnym końcu pojemnika.
  9. Otwórz pojemnik raz na 12 godzin przed schłodzeniem, aby uwolnić nagromadzony gaz i w razie potrzeby wepchnij kimchi pod nagromadzone soki. Po sfermentowaniu przechowywać w hermetycznym pojemniku w lodówce. Pamiętaj, że kimchi nadal fermentuje w lodówce, więc zjedz kimchi w ciągu tygodnia.

Ta treść jest importowana z {embed-name}. Możesz znaleźć tę samą treść w innym formacie lub możesz znaleźć więcej informacji na ich stronie internetowej.

kapusta pekińska i daikon kimchi

FOTO: ANDREW BUI; STYLIZACJA ŻYWNOŚCI: BROOKE CAISON

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez stronę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom podać ich adresy e-mail. Możesz znaleźć więcej informacji na temat tej i podobnych treści na piano.io

Reklama – Czytaj dalej poniżej

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.