Najlepszy przepis na grillowane ostrygi – jak zrobić grillowane ostrygi

Najlepszy przepis na grillowane ostrygi - jak zrobić grillowane ostrygi

FOTO: ANDREA MONZO; STYLISTA JEDZENIA: SPENCER RICHARDS

Jasne, są ludzie, którzy znają się na nożu do ostryg, ale bądźmy szczerzy: wyrzucanie surowych ostryg to ból. (Czasami nawet dosłownie… ojki!) Zamiast tego wolimy rzucać ostrygi na grilla. Są idealną przekąską, która zaimponuje przy nowoczesnym grillu na podwórku. Podawaj je przed posiłkiem z grillowanej pizzy i grillowanych „steków” z kapusty. Lub przynieś je do domu i podawaj przed klasycznym posiłkiem ze steków z frytkami ze stekiem i szpinakiem ze śmietaną.

Grillowanie nie tylko ułatwia obieranie i serwowanie ostryg — ciepło rozluźnia skorupkę, co oznacza, że ​​wystarczy delikatnie oderwać pokrywkę — ale także wzmacnia ich słony smak i nadaje subtelnie wędzony zwęglony smak. Nałóż odrobinę masła kimchi na każdą otwartą ostrygę i odłóż ją na grilla, aż masło się rozpuści i zmiesza z płynem z ostryg. Naprawdę, to jest niebo. Zachowaj przepis na masło kimchi w tylnej kieszeni, aby dodać makaron i groszek lub posmarować tostami i posypać jajkiem sadzonym.

Wszystkie ostrygi różnią się słonością; w związku z tym ilość soli, którą dodasz, również będzie się różnić. Zapytaj sprzedawcę ryb o zasolenie wybranych ostryg. Zabawnym i funkcjonalnym sposobem serwowania grillowanych ostryg jest danie z grubej soli. Nie tylko zapewnia atrakcyjną prezentację, ale także stabilizuje ostrygę, zapobiegając rozlewaniu się masła i soków, zanim je wypijesz.

Reklama – Czytaj dalej poniżej

Plony:

6


porcje

Czas przygotowania:

0

godziny

5

minuta

Czas całkowity:

0

godziny

25

minuta

4 łyżki.

(1/2 patyczka) masło, temperatura pokojowa

24


ostrygi od średnich do dużych

Do podania drobno posiekana świeża kolendra, ostry sos i ćwiartki cytryny

Ten moduł zakupów składników jest tworzony i utrzymywany przez stronę trzecią i importowany na tę stronę. Możesz znaleźć więcej informacji na temat tej i podobnych treści na ich stronie internetowej.

  1. W małym robocie kuchennym zmiksuj kimchi, aż zostanie drobno posiekane. Dodaj masło i miksuj, aż dobrze się połączą. Możesz też drobno posiekać kimchi nożem i połączyć z masłem w średniej misce.
  2. Przygotuj grill na średnio-duże ciepło. Ułóż ostrygi na grillu płaską stroną do góry. Przykryj i grilluj, aż ostrygi lekko się otworzą, 5 do 7 minut.
  3. Przenieś ostrygi na deskę do krojenia. Za pomocą szczypiec lub ściereczki do naczyń trzymaj ostrygę jedną ręką. Używając noża do ostryg w drugiej ręce, zdejmij pokrywkę. Odetnij mięsień od płaskiej strony skorupy i rozluźnij mięso od spodu skorupy. Dodaj około 1/2 łyżeczki. masło kimchi i szczypta soli do każdej ostrygi. Kontynuuj grillowanie, uważając, aby nie rozlać płynu, aż masło się rozpuści, około 1 minuty dłużej.
  4. Przełóż ostrygi na półmisek. Udekoruj kolendrą. Podawaj z ostrym sosem i ćwiartkami cytryny.

Ta treść jest importowana z {embed-name}. Możesz znaleźć tę samą treść w innym formacie lub możesz znaleźć więcej informacji na ich stronie internetowej.

grillowane ostrygi

FOTO: ANDREA MONZO; STYLISTA JEDZENIA: SPENCER RICHARDS

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez stronę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom podać ich adresy e-mail. Możesz znaleźć więcej informacji na temat tej i podobnych treści na piano.io

Reklama – Czytaj dalej poniżej

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.