Najlepszy przepis na granitę – jak zrobić granitę

Najlepszy przepis na granitę - jak zrobić granitę

FOTO: LUCY SCHAEFFER FOTOGRAFIA; STYLIZACJA JEDZENIA: LENA ABRAHAM

Od Hailing po Sycylię, klasyczne granity należą do najbardziej orzeźwiających deserów w historii, tam z szyszkami śnieżnymi i popsicles. Prosty w wykonaniu i łatwy w modyfikacji, doskonale sprawdza się samodzielnie z lekkim środkiem do mycia podniebienia lub jako dodatek do bitej śmietany i dodatków. Ta ananasowa wersja jest bogata w tropikalne smaki, z ciężkimi nutami wanilii i toffi dzięki odrobinie rumu i gałki ciemnobrązowego cukru.

Czy muszę dodać rum?

Nie! Możesz go pominąć lub podobny efekt do czystego ekstraktu waniliowego z łyżeczki w sub.

Dlaczego sok z mandarynki?

Uważamy, że mandarynki są dobrym połączeniem z ananasem, podobnie jak pomarańczowe spektrum słodszego końca, z dużą ilością złożonego waniliowego smaku (podobnie jak rum). To powiedziawszy, sztuczka każdej odmiany jest pomarańczowa, od pomarańczy na pępku po czerwone pomarańcze.

Czy mogę używać białego cukru?

Tak! Stracisz trochę tego głębokiego smaku melasy, ale nadal będzie pyszna.

Czy muszę odcedzić mieszankę granitową?

Odcedzenie może pomóc w wyłapaniu zabłąkanych kawałków nierozpuszczonych owoców i nierozpuszczonego cukru, ale nie jest to potrzebne. Możesz pominąć ten krok, zwłaszcza jeśli używasz blendera o dużej mocy. Tak czy inaczej, Twoja granita wyjdzie świetnie.

Zrobiłeś to? Daj nam znać, jak poszło w sekcji komentarzy poniżej!

Reklama – Czytaj dalej poniżej

Plony:

6


porcje

Czas przygotowania:

0

godziny

10

minuta

Czas całkowity:

5

godziny

10

minuta

2c.

(około 16 uncji) ananas, obrany i pokrojony w kostkę

1/2 dol.

świeżo wyciśnięty sok z mandarynki (lub inny sok pomarańczowy)

1/4 dol.

pakowany ciemnobrązowy cukier

Do serwowania:

Świeży ananas, pokrojony w drobną kostkę

Ten moduł zakupów składników jest tworzony i utrzymywany przez stronę trzecią i importowany na tę stronę. Więcej informacji na temat tej i podobnych treści można znaleźć na ich stronie internetowej.

  1. Połącz składniki granity w blenderze i mieszaj, aż się połączą. Pozostaw składniki na minutę, a następnie ponownie zmiksuj i upewnij się, że wszystkie składniki są połączone, a cukier całkowicie się rozpuścił.
  2. Przecedź miksturę do naczynia do pieczenia i umieść odkrytą zamrażarkę. Odstawiaj do schłodzenia przez 2 godziny lub do momentu, aż mieszanina zamarznie do początku. Użyj widelca, aby zeskrobać wszelkie kawałki lodu na odłamki i dobrze wymieszaj miksturę. Włóż do zamrażarki, aż prawie zamarznie, około 2 godzin dłużej. Rekiny w mieszankę do zdrapywania do ponownego użycia. Całkowicie wróć do zamrażarki, co najmniej 1 godzinę dłużej.
  3. Aby podać, podziel granitę na dania do serwowania i posyp bitą śmietaną, świeżym ananasem i prażonym kokosem.

Ta treść jest importowana z {embed-name}. Możesz znaleźć inny format w tej samej treści lub możesz znaleźć więcej informacji na ich stronie internetowej.

granita ananasowa

FOTO: LUCY SCHAEFFER FOTOGRAFIA; STYLIZACJA JEDZENIA: LENA ABRAHAM

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez stronę trzecią oraz importowana na tę stronę w celu udostępnienia użytkownikom ich adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnych treści znajdziesz na piano.io

Reklama – Czytaj dalej poniżej

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.