Najlepsze przepisy na grillowany ser, przetestowane

a photo of a grilled cheese sandwich

Ta treść zawiera linki partnerskie. Kupując za pośrednictwem tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

Wesołego Narodowego Dnia Sera z Grilla Jestem podekscytowany, że mogę opowiedzieć o tym w tej serii pojedynków z książkami kucharskimi, które można łatwo nazwać „Rzeczy, które zje mój maluch”. Byłaby to również bardzo krótka seria, więc pomińmy to.

Ale grillowany ser! Cudownie chrupiąca na zewnątrz i lepka w środku. To podstawowa potrawa z ciepłą zupą pomidorową na koniec długiego dnia, kiedy wszystko, co dobre na tym świecie, zdaje się zanikać. Jest podstawowym pożywieniem w USA od 1920 roku, kiedy to grillowany ser pojawił się na stołach Amerykanów na całym świecie podczas Wielkiego Kryzysu z powodu obniżonych cen chleba i rosnącej popularności sera topionego.

przez GIPHY

Z czymś, co istnieje od ponad wieku, można by pomyśleć, że przepis byłby łatwy do znalezienia. Okazuje się, że tak nie jest. To tylko dwie kromki chleba z serem pomiędzy i masłem na wierzchu, jak trudne może być? Podobno bardzo. Dlatego uważam, że jest to bardzo dobry kandydat do tego starcia. Przejrzałem wiele książek kucharskich, niektóre z klasyków, aby zobaczyć, czy przepis się pojawi. Pieczony kurczak w mojej lodówce z The Taste of Country Kitchen Edny Lewis i kanapka ze smażonym kurczakiem z Cook, Eat, Repeat Nigelli Lawson pokazują, że jest inaczej.

Wtedy zdałem sobie sprawę, że szukam w niewłaściwym miejscu. Grillowany ser od zawsze kojarzony był z komfortowym jedzeniem, pokarmem, który odżywia duszę. Z pewnością ma skłonności do smakoszy, ale jest to pokarm, który najczęściej jesz szybko, przy okazji paląc podniebienie. Po zmianie podejścia natrafiłem na trzy poniższe.

Anatomia sera z grilla

Grillowany ser jest zwodniczo trudny do zrobienia. Pozostaw je bez nadzoru na dwie sekundy i bardzo szybko się zwęgli, ale obserwuj je zbyt długo, a masło nigdy się nie zbrązowieje.

W Sól, tłuszcz, kwas, ciepłoSamin Nosrat przedstawia wspaniałą ilustrację grillowanego sera, aby zainaugurować element ciepła i rolę, jaką odgrywa w kuchni. Opisuje anatomię grillowanego sera w następujący sposób:

  • Brązowy, ale nie przypalony tost
  • Ser równomiernie topiony, ale nie płynny
  • Chrupiące na zewnątrz, gumiaste w środku

Z przyjemnością informuję, że ta anatomia została jednogłośnie uzgodniona przez społeczność grillowanych serów. W przypadku czegoś, co następuje po tak małej liście zakupów, sprawa sprowadza się do techniki. Jak szybko odwracasz kanapkę, ustawienie na kuchence itp.

Ale możesz zapytać, dlaczego jest to dobry pretendent do ostatecznej rozgrywki? Dlaczego by nie znaleźć centralnego źródła, które podaje jak najwięcej szczegółów na temat procesu i nazwać to dniem? Oto, gdzie robi się ciekawie. Do grillowanego sera można dodawać elementy o wielu smakach i konsystencji, aby zmienić go z przekąski przed kolacją w kompletny obiad. Każdy z elementów, które próbujesz dodać, ma własne temperatury topnienia, profile smakowe i różnorodność serów, które uzupełnia. To właśnie osiągają trzy poniższe przepisy. Więc jeśli masz kuchenkę na średnim-niskim poziomie, rozpocznij grę!

Niektóre notatki

  • Twój wybór pieczywa na pewno ma znaczenie. Początkowo używałam zakwasu, ale przestawiłam się na tradycyjne plastry pełnoziarniste. Polecam decydować na podstawie sera, którego używasz. Zakwas, jak sama nazwa wskazuje, jest cierpki w smaku, więc najlepiej sprawdzają się sery łagodne, które równoważą ten smak, jak mozzarella.
  • Twój wybór serów i kombinacja, którą z nimi zrobisz, ma znaczenie. Nie łącz ostrego sera cheddar z parmezanem, ponieważ pozostanie ostry smak (chyba że wolisz) i tak dalej.
  • Gotowanie na kuchence elektrycznej jest fatalne. Zalecam ustawienie średnio-niskie na wszystkich kuchenkach elektrycznych. Obiecuję ci, twój chleb za szybko się zwęgli.
  • Żadna książka kucharska ci tego nie powie, przynajmniej nie te poniżej, ale świeżo zmielony czarny pieprz i szczypta płatków czerwonego chili na chlebie podczas topienia się masła zajdą daleko.

zdjęcie grillowanego sera na patelni żeliwnej, własność autora
Gry już się rozpoczęły.

Nr zawodnika 1: Klasyczny Grillowany Ser Śniadaniowy

okładka książki do kuchni z grillowanym serem

Kuchnia z grillowanym serem autorstwa Heidi Gibson

Ta książka kucharska jest dokładnie tak wspaniała, jak się wydaje. Zawiera kombinację 39 przepisów na grillowane sery, a także wiele innych, takich jak makaron z serem i różnymi zupami. Autor jest zwycięzcą siedmiu (!) mistrzostw w grillowanym serze i jest współwłaścicielem restauracji American Grilled Cheese Kitchen w San Francisco (tuż na moim podwórku!). Na potrzeby tego pojedynku chciałem trzymać się najbardziej podstawowego przepisu, który był – ku zaskoczeniu – pierwszym, ale wciąż z niespodzianką.

Zdjęcie grillowanego sera i frytek
Efekt końcowy z Grilled Cheese Kitchen.

Kilka myśli

Jajko! Jajko było w tym magicznym składnikiem. Powiem to od razu, robienie zdjęć sera z grilla nie należy do najłatwiejszych. Moja kanapka ciągle się ślizgała z powodu roztopionego sera, co chyba jest zwycięstwem innego rodzaju. To był wspaniały, łatwy do naśladowania przepis i jest naprawdę obfitą kanapką. Polecam lekką stronę, jak frytki (polecam do wszystkiego), ponieważ kanapka jest tak sycąca. Łączy ser Monterey Jack z łagodnym cheddarem i byłem zadowolony z połączenia.

Nr zawodnika 2: Trio z grillowanym serem

Okładka książki Gotowanie z miłością

Gotowanie z miłością autorstwa Carla Hall

Od współgospodarza ABC ŻućCarla Hall, ta książka zawiera 125 fantastycznych przepisów, które opowiadają jej własną historię i jedzenie, które przynosi jej radość i pocieszenie. Jej przepis na grillowany ser jest poprzedzony tym, jak opowiada nam o tym, jak zawsze przechowuje te składniki po długim dniu i myślę, że jest cudowny.

Zdjęcie grillowanego sera i frytek
Wynik końcowy z Gotowanie z Miłością

Kilka myśli

Różnorodność pesto, o której mowa w tym, była uzdolnionym akcentem. Poszedłem z pesto z suszonych pomidorów i było wysublimowane. Daje ci instrukcje, jak przygotować każde pesto od podstaw, ale właśnie przyniosłam moje ulubione pesto ze sklepu i suszone pomidory i mogę stwierdzić, że było pyszne. Czas na to jest zdecydowanie kluczowy, ponieważ zwęglony tost będzie mieszał się ze smakami pesto. Autorka łączy też każde pesto z własnym serem. Mój był połączony z mozzarellą i zgadzam się, że jest to świetne połączenie.

Nr zawodnika 3: ser z pastą pimiento i grillowanym pomidorem

okładka książki Son of a Southern Chef

Syn południowego szefa kuchni – Lazarus Lynch

To książka kucharska z odważnymi kolorami i pięknymi historiami. Lynch zawsze miał na myśli jedzenie karaibskie i południowe, a w Queens prowadził restaurację soul food, która specjalizuje się w pocieszającym jedzeniu. Jego książka kucharska jest bardzo o tym, jak odkrywa swoją artystyczną wrażliwość i odnajduje swoje dziedzictwo poprzez jedzenie.

Zdjęcie grillowanego sera i frytek
Wynik końcowy z Syn południowego szefa kuchni.

Kilka myśli

Nie będę kłamać, to był złożony przepis. Pasta pimiento, choć pyszna, była czasochłonna w przygotowaniu. W grę wchodziło dużo ocieplenia majonezu, co nie jest dla mnie obraźliwe, ale dla niektórych osobiście okropne. Moim zdaniem sprawiło to, że profil smakowy był intensywny, w nieco tłusty sposób, ale był zdecydowanie innym podejściem. W przyszłości zamierzam spróbować tego z kremem z serka śmietankowego. Połączenie sera cheddar i sera Pepper Jack było w sam raz.

A zwycięzcą jest…

Zwycięzcą dla mnie został Grilled Cheese Trio z Gotowanie z Miłością przez Carlę Hall. Udaje mu się być innowacyjny, pozostając wiernym idei sera grillowanego: jest łatwy do zrobienia i łatwy do spożycia. Różnorodność pesto, które zawiera, poszerza możliwości zabawy ze smakiem, a technika jest doskonale wyjaśniona. Wspomina też o kardynalnej zasadzie jedzenia grillowanego sera: zjedz go od razu!

Dla mnie grillowany ser od zawsze był komfortowym jedzeniem. Niania mojej córki i moja bardzo dobra przyjaciółka też robiły dla mnie jeden przed wyjazdem w dni, kiedy widziała, że ​​się zmagam. Za każdym razem, gdy coś robię, myślę o niej io tym, jak ten mały akt dobroci dodał tej walczącej mamie tyle odwagi. Mam nadzieję, że sam stworzysz taką historię.


Jeśli nie masz dość książek kucharskich w rozgrywce, sprawdź inne części, w tym chai, szarlotkę i hummus.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.