Najlepsze książki kucharskie dla dzieci, które spodobają się również rodzicom

Najlepsze książki kucharskie dla dzieci, które spodobają się również rodzicom

Ciasto dla dzieci wyskakuje

Zdjęcie: Ognisty Feniks (Shutterstock)

Kilka lat temu wygrałem w internetowym konkursie i nie mogłem uwierzyć w swoje szczęście, kiedy w mojej skrzynce pocztowej pojawiła się kolorowa książka z flagami imprezowymi i ciastem konfetti na okładce. Książka nazywała się Zróbmy imprezę! Książka kucharska dla dzieci za pomocą Ashley Moultonwieloletni weteran mediów dziecięcych i twórca Szef kuchnistrona poświęcona pomocy dzieciom oraz rodzice dobrze się bawią przy wspólnym gotowaniu i zdrowym jedzeniu. To marka Moulton zabawy rodzinnej współpraca, która zmienił mnie w konwertytę.

Przed otrzymaniem książki nigdy nie myślałem, że gotowanie ze swoim dziecko mogło być zabawnym zajęciem. Obrazy mojego dziecka przypadkowo upuściłem nóż na stopę—albo gorzej, ja upuszczam nóż stopa — sprawiała, że ​​krzyczałam za każdym razem, gdy myślałam o nauczeniu dzieci gotowania. Ale kiedy przeglądasz (i gotujesz) z) Książka Moultona czuje się jak niekończący się letni dzień, w którym przeskakujesz z jednego przyjęcia urodzinowego na drugie. Wszystkie przepisy spełniają obietnicę bycia zabawne i świąteczne.

Od tego czasu poluję na bardziej przyjazne dzieciom książki kucharskie. Podobnie jak w przypadku zwykłych książek kucharskich, istnieje wiele możliwości wyboru. Skąd wiesz, które wybrać? A jeśli w ogóle gotujesz z dziećmi, wiedząc, że mają one pewne ograniczenia (brak umiejętności posługiwania się nożem, niemożność dosięgnięcia rzeczy wysoko na półce, właściwa technika mycia rąk)?

Odpowiedź brzmi: takes! Gotowanie z dziećmi to nie tylko świetny sposób na budowanie z nimi relacji, ale także uczy ważnych umiejętności takich jak kreatywność, rozwiązywanie problemów i matematyka. Ktoś frakcje?

Oto pięć moich ulubionych książek kucharskich dla dzieci. Pamiętaj jednak, że istnieje o wiele więcej wartościowych tytułów. Zacznij od tych, baw się dobrze i przejdź do innych kiedy ty i twoje dziecko Zarówno gotowy na nową przygodę w kuchni.

1. Zróbmy imprezę! Książka kucharska dla dzieci autorstwa Ashleya Moultona

Mogę być stronniczy, ponieważ dostałem to za darmo, ale kochałem ta książka i nie mogę go wystarczająco polecić. Moulton robi taka świetna robota z instrukcjami, układem i objaśnieniami, wszystko z które są proste dla dzieci rozumieć. Plus, zabawna impreza element motywut rozciąga się na organizację książki rozdziały, z których każdy obejmuje inny rodzaj wydarzenie zamiast rodzaj dania. Przykłady: Superhero Party, Tea Party i Pizza Party.

2. Moja pierwsza książka kucharska: radosne przepisy na wspólne przygotowanie! Autorstwa Danielle Kartes

Przyznaję: wziąłem ta książka do domu, ponieważ uderzyła mnie jego okładka. Obrazy dwóch zwierząt, które w podnieceniu podawały miotełki i szpatułki, sprawiły, że podekscytowałem się wypróbowaniem jego przepisów. The autorka, Danielle Kartes, twórca Rustykalne Radosne Jedzenie, jest także autorem innych książek dla dorosłych. Ta książka kucharska jest rozwinięciem jej wiary w dobre życie, że nauka wspólnego gotowania zwiększy kreatywność dzieci i radość z jedzenia.

I ma rację. Książka emanuje prostotą i radością, dzięki pocieszającym potrawom, takim jak miękka jajecznica z serem (łatwe do zrobienia) i klopsiki z kurczaka, w połączeniu z kolorowymi ilustracjami samych potraw. A co najważniejsze, są tam głupie dowcipy i sekcja, w której dzieci mogą zapisywać własne przepisy.

3. Globalna uczta dla klasy gotowania!: 44 przepisy, które celebrują kultury świata autor: Deanna F. Cook

Wkapelusz, jeśli Twoje dziecko chce uczyć się o żywności z innych kultur? Wkiedy córka zapytała mnie o wietnamskie jedzenie — sw końcu jest pół-Wietnamczykiem…trzeba przyznać, że nie miałam dla niej dobrego źródła, bo nie dorastałam gotując z mamą. (Ona zawsze pracowała.)

Jednak znalazłam dobrą alternatywę w ta książka, która zawiera krótki przegląd wielu wspaniałych potraw z całego świata. Od Azji, przez Europę po Australię, Twoje dzieci nauczą się podstaw, mając kontakt z globalnymi składnikami i przepisami, które są uporządkowane według rodzaju posiłku (śniadanie, obiad, kolacja). Najlepsze w tej książce są zdjęcia prawdziwych dzieci przygotowujących się, gotujących i jedzących razem, dzięki czemu wydaje się ona o wiele bardziej realistyczna dla dziecka.

4. Uczciwe precle: i 64 inne niesamowite przepisy dla kucharzy w wieku 8 lat i więcej przez Mollie Katzen

Mollie Katzen od dawna jest zwolenniczką jedzenia na bazie roślin. Jest autorką Książka kucharska Moosewood, wydana po raz pierwszy w 1974 roku, kolekcja dań wegetariańskich inspirowanych jej otoczeniem. Od tego czasu ma za sobą długą karierę w branży spożywczej, opublikowała w sumie 12 książek, w tym trzy skierowane do dzieci.

Uczciwe Precle wywołuje uczucie nostalgii, bo jej strony wydają się być czymś z książki kucharskiej twojej babci: podstawowe ilustracje, lekko datowane strony, instrukcje krok po kroku dotyczące prostych przepisów, takich jak wegetariański smażony ryż i ciasto czekoladowe—być może właśnie tym, czym twoja babcia może cię nakarmić, jeśli kiedykolwiek ją odwiedzisz. To idealna książka dla obu wegetarianie i każdy, kto lubi dania wegetariańskie.

5. Bar mleczny: tylko dla dzieci: książka kucharska przez Christinę Tosi

Pamiętam, że byłem całkowicie zachwycony, gdy pierwszy raz zobaczyłem Bar mleczny w Nowym Jorku. Był luty 2020, miesiąc przed pandemią, która spowodowała zamknięcie całego miasta (wraz z resztą świata), kiedy na zewnątrz róg ulicy, Zajrzałem w okna Milk Baru i zobaczyłem najsmaczniejsze wypieki. Jak się okazuje, twórca Christina Tosi jest również autorem książka kucharska specjalnie dla dzieci!

To, co podobało mi się w tej książce, to nie tylko czynnik zabawy, ale także skupienie się na wypiekach. Oglądanie wszystkich smakołyków to prawdziwa przyjemność sama w sobie i robienie ich z rodziną jest jeszcze lepszy. Jak na kogoś, kto ma poważne słodycze, ta książka sprawiła, że ​​zacząłem ślinić się, zanim jeszcze zacząłem. Od babeczek z konikiem polnym, przez piernikowe ciasteczka do wycinania, po babeczki z lampionami typu Jack-o’-Lantern, ta książka będzie inspirować Twoje dzieci do pieczenia.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.