Moonshine to jedyny sposób na cieszenie się kukurydzą tego lata

Moonshine to jedyny sposób na cieszenie się kukurydzą tego lata

Ponieważ w zeszłą sobotę zaspaliśmy, nie zdążyliśmy na czas na zabytkowy targ rolniczy w Lewes, żeby zaopatrzyć się na tydzień. Wtedy przypomnieliśmy sobie Magee Farms – nie ich główną farmę w Selbyville, ale kolorowe stoisko na Wescoats Road w Lewes. To było jak pójście na targ z miniaturowymi rolnikami – mieli na sprzedaż podobne przedmioty, mniej różnorodne, ale wszystko w jednym miejscu.

Na Dzień Ojca zaoferowali niedrogi pakiet, który obejmował włoską kiełbasę, kolbę kukurydzy, wybór sosu barbecue i fartuch. Jack wybrał sos, decydując się na odmianę Moonshine. Czytając składniki, bimber został wymieniony bez wyjaśnienia (wraz z ketchupem i innymi typowymi składnikami sosu barbecue na bazie pomidorów).

Czym dokładnie jest bimber? Wielu z nas kojarzy to z prohibicją, kiedy sprzedaż alkoholu była niezgodna z prawem. Moonshine to zazwyczaj wysokoprocentowy alkohol wytwarzany ze sfermentowanego cukru zbożowego lub owocowego, najczęściej kukurydzy. Sporządzenie go jest dość proste, dlatego od lat cieszy się reputacją „domowego naparu”. Sama nazwa pochodzi od praktyki obsługi destylatora w nocy, aby go ukryć.

Od lat 70. warzenie piwa w domu bez płacenia podatku federalnego jest legalne i to samo dotyczy produkcji wina. Jeśli jednak destylujesz alkohol i sprzedajesz go bez zezwolenia lub licencji, pozostaje on nielegalny na szczeblu federalnym. Szukając w Internecie legalnego bimbru, znajdziesz go u kilku producentów, z których wszyscy nazwali swoje produkty bimberem i twierdzą, że mają powiązania ze starymi rodzinnymi recepturami.

Jaka jest różnica między whisky a bimberem przy tym samym podstawowym procesie produkcyjnym? Podatki. Moonshine to po prostu nieopodatkowana whisky. Jeśli widziałeś rzemieślnicze koktajle zawierające bimber jako składnik w twoim ulubionym barze, powinieneś spodziewać się, że ich źródłem nie był destylator, ale licencjonowana destylarnia, która działa w sposób odpowiedzialny i pod kontrolą jakości, aby zarządzać zawartością procentową i czystością alkoholu. produkt.

Kiedy spróbowaliśmy bimberowego sosu barbecue, nie wyczułem ani śladu alkoholu, więc ilość w mieszaninie była prawdopodobnie dość niska. Kiełbasy (wybraliśmy na słodko, nie na ciepło) były smaczne, ale dość gęste, więc musieliśmy je rozłupywać wzdłuż, aby nie przypaliły się na zewnątrz, zanim wnętrze było w pełni ugotowane. Uwielbiam smak kopru włoskiego we włoskich potrawach, ale żałuję, że nie zmiażdżyli nasion zamiast zostawiać je w całości.

Jeśli chodzi o kukurydzę, początkowo byłem zaniepokojony, ponieważ zapasy w Magee’s wydawały się skąpe, a łuski nie były tak wilgotne, jak można by się spodziewać po świeżo zerwanych kłosach. Po ich ugotowaniu smak był pyszny, z delikatnymi, soczystymi jądrami (patrz zdjęcie). Oczywiście za każdym razem, gdy robimy kukurydzę w kolbie, zawsze zostaje jedno lub dwa kłosy. To dlatego, że zawsze upewniam się, że kupię jeden dodatkowy na wypadek, gdybym odkrył, że pojawił się tam pierwszy błąd.

Co robisz z resztkami kukurydzy? Jednym łatwym daniem jest succotash – wystarczy wymieszać ziarna z gotowaną fasolą lima i przyprawami. Innym smacznym miejscem są placki kukurydziane, które można podawać na śniadanie, brunch lub jako dodatek do obiadu. Dodaj trochę zainteresowania do następnej partii babeczek kukurydzianych, dodając posiekany cheddar i ziarna kukurydzy. Oczywiście zawsze można było zachować trochę kukurydzy na partię bimbru.

Placki Kukurydziane

1/3 C mąki
1/4 C mąki kukurydzianej
1/8 t papryki
1/2 tony soli
1/4 tony czarnego pieprzu
1/4 C maślanki
1 ubite jajko
2 C ziaren kukurydzy
1/2 C sera Havarti
1 pokrojona zielona cebula
2 łyżki masła

Wymieszaj suche składniki w misce. Zrób dołek na środku i dodaj pozostałe składniki. Mieszaj, aby utworzyć luźne ciasto. Roztop masło na patelni z powłoką zapobiegającą przywieraniu. Gdy zacznie bulgotać, dodaj 2 porcje ciasta i smaż na złoty kolor, około 3 minut. Obróć łopatką i gotuj kolejne 3-4 minuty. Wydajność: 4 porcje.

Corny kukurydziane babeczki

1 1/4 C mąki
mąka kukurydziana 3/4 C
2 1/2 t proszku do pieczenia
1/2 t sody oczyszczonej
1/2 tony soli
1 1/4 C maślanki
2 jajka
4 łyżki startego sera cheddar
2 łyżki roztopionego masła
Ziarna kukurydzy 3/4 C

Rozgrzej piekarnik do 425 F. Wyłóż dołki w 12-kubkowej foremce do muffinek z papierowymi wkładkami; odłożyć na bok. Wymieszaj suche składniki w misce do mieszania; odłożyć na bok. W innej misce wymieszaj pozostałe składniki. Zrób dołek na środku suchych składników i wlej płynną mieszankę. Mieszaj tylko do połączenia. Wlej ciasto do przygotowanych babeczek około 3/4 pełnych. Piecz, aż się napuszy i zrumieni, około 10 do 12 minut. Wydajność: 12 babeczek.

Pikantna Kukurydza

4 C ugotowanych ziaren kukurydzy
3 łyżki masła
1 tona zmiażdżonego czosnku
skórka i sok z 1 limonki
1/2 t chili w proszku
1/2 t kminku
1/4 t papryki
1/4 tony czarnego pieprzu
1/2 tony soli
1/4 C posiekanej kolendry

Roztop masło na dużej patelni na średnim poziomie. Dodać czosnek, skórkę z limonki, chili, kminek, paprykę, pieprz i sól. Gotuj do pachnące, często mieszając, około 2 minut. Dodaj kukurydzę i wymieszaj, aby całkowicie pokryła przyprawami i dokładnie podgrzej kukurydzę, około 3 minut. Zdejmij z ognia i dodaj sok z limonki. Udekoruj kolendrą do podania. Wydajność: 4 do 6 porcji.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.