Moji Masala ma na celu ułatwienie gotowania indyjskich potraw

Moji Masala ma na celu ułatwienie gotowania indyjskich potraw

John David (JD) Walsh i Shireen Qadri to współzałożyciele, co-CEO i partnerzy życiowi, którzy wymyślili i zrealizowali firmę Moji Masala, co w języku kaszmirskim oznacza „mieszankę przypraw dla mamy”. Autentyczne receptury mieszanek przypraw z Azji Południowej pochodzą bezpośrednio od matki Qadri. Każde opakowanie z przyprawą na jedną porcję jest oznaczone prostymi instrukcjami gotowania, a także kodem QR, który prowadzi bezpośrednio do strony internetowej z filmem pokazującym, jak przygotować konkretną indyjską potrawę, która może nakarmić około trzech do pięciu osób.

„Naszą misją jest dostarczanie mieszanek przypraw, które pozwalają odtworzyć przepisy matek z Azji Południowej z całego subkontynentu” – mówi Walsh. „Nasz produkt w jednym opakowaniu został zaprojektowany tak, aby stworzyć jedno danie, bez resztek i odpadów. Naszym celem jest ułatwienie ludziom regularnego gotowania wspaniałych indyjskich potraw, aby mogli włączać je do swojego menu co tydzień lub co miesiąc ”.

Wszystkie mieszanki przypraw Moji Masala są świeżo mielone, produkowane w małych partiach i pakowane ręcznie. Większość przepisów jest gotowa w 30 minut, czyli mniej czasu niż zamawianie i dostawa do restauracji – i dużo taniej. Obecnie dostępnych jest 12 odmian mieszanek przypraw Moji Masala dla miłośników mięsa, wegetarian i wegan.

Walsh i Qadri wpadli na pomysł dla Moji Masali, kiedy zdali sobie sprawę, że samo zebranie wszystkich 7 do 15 przypraw wymaganych do większości południowoazjatyckich potraw stanowi dla wielu przeszkodę nie do pokonania. Co więcej, może być frustrujące przeglądanie tysięcy przepisów w Internecie, aby znaleźć te, które są autentyczne i pyszne. Wreszcie przygotowanie posiłku może być zbyt uciążliwe i trwać zbyt długo.

Wszystkie przepisy na mieszanki przypraw i ostatnie dania Qadri pozyskała od swojej matki i cioci. Następnie spędziła dwa lata doskonaląc przepisy i upraszczając proces gotowania bez uszczerbku dla smaku. W tym czasie ona i Walsh opracowali również krótką listę dostawców przypraw, którzy spełnili ich standardy dotyczące wyjątkowo wysokiej jakości świeżych przypraw. Wszyscy dostawcy musieli również wykazać zaangażowanie we współpracę z rolnikami świadomymi ekologicznie i społecznie, płacącymi godziwe wynagrodzenie. Z jednym wyjątkiem, przyprawy są certyfikowane jako ekologiczne, uprawiane z minimalnym użyciem pestycydów, nienapromieniane i nie poddane fumigacji.

„Niezwykle rzadko można znaleźć takie mieszanki indyjskich przypraw, które są tak czyste, świeże i zdrowe”, mówi Qadri. „Żaden z tych kroków nie był łatwy!” Nazywa Moji Masalę „pięknym produktem zrodzonym z naszej międzykulturowej egzystencji i pasji do indyjskiego jedzenia oraz towarzyszącej jej radości i społeczności, która towarzyszy karmieniu ludzi tą pyszną kuchnią”.

Przed założeniem Moji Masala Walsh spędził pięć lat pracując w całych Indiach, aby wprowadzić do kraju grę w koszykówkę. Znaczna część jego pracy była koordynowana z Departamentem Stanu USA w programie dyplomacji sportowej. Qadri pracował w finansach przez 20 lat jako analityk kapitałowy i inwestor. Ale uważają, że ta firma jest ich celem życiowym.

„Kiedy wykonujesz swoją życiową pracę, czerpiesz radość z wielkich wzlotów, radzisz sobie z wyzwaniami z optymizmem i możesz oderwać się od serii codziennych zadań, które należy dobrze wykonać. Nic z tego nie wydaje się przytłaczające, ponieważ jesteśmy w tym razem ”- mówi Walsh. Nawet równowaga między życiem zawodowym a prywatnym nie jest dla niego i Qadri problemem. „Linie między personelem a życiem zawodowym zacierają się. To nam odpowiada i nie staramy się tak bardzo rozdzielić ”.

Do młodych ludzi, którzy chcą realizować swoją pasję, Qadri mówi: „Nie rezygnuj zbyt szybko z codziennej pracy. Wykorzystaj każdą uncję wolnego czasu, aby wypróbować swoje pasjonujące pomysły. Śpij mniej, pomiń wakacje, sfinansuj swoje marzenia i zobacz, dokąd cię to zaprowadzi.” Walsh ma inne podejście. Mówi, żeby wziąć urlop – po prostu zabierz ze sobą laptopa. „Wyrośniesz z podróży i znajdziesz tam odpowiedzi!”

Co najważniejsze, mówią: „Bądźcie wszyscy w tym, co jest dla was ważne. Następnie sprawdź, czy istnieje biznes, który można z tego zrobić. Technicznie dodalibyśmy, że powinieneś nauczyć się rachunkowości i zrozumieć liczby stojące za biznesem, który prowadzisz. Ucz się! „

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.