Mięsożercy przyznają, że są „mile zaskoczeni” żywnością roślinną – a potrawy, które lubią najbardziej, ujawniają się

Mięsożercy przyznają, że są „mile zaskoczeni” żywnością roślinną – a potrawy, które lubią najbardziej, ujawniają się

PRAWIE połowa jedzących mięso Brytyjczyków przyznaje, że jest „mile zaskoczona” smakiem żywności pochodzenia roślinnego.

The No Meat Company ujawniło, że spośród 2000 dorosłych, którzy jedzą mięso, 46 ​​procent wcześniej zwróciło uwagę na alternatywne produkty, tylko po to, by być zaskoczonym smakiem, gdy faktycznie je spróbowali.

1

Prawie połowa jedzących mięso Brytyjczyków przyznała, że ​​jest mile zaskoczona smakiem potraw roślinnych.Źródło: Getty

48 proc. przyznało, że generalnie nie uważałoby posiłku za „kompletny”, gdyby nie zawierało mięsa, a 38 proc. miało wątpliwości co do spożywania całkowicie roślinnych alternatyw.

A bezmięsne kiełbaski, mięso mielone na bazie roślinnej i burgery wołowe uważane były za najsmaczniejsze przez tych, którzy próbowali substytutów mięsa.

Inni przyznali, że cieszą się bezmlecznymi lodami i czekoladą, nuggetsami w stylu kurczaka i bezmięsnymi bułeczkami z kiełbaskami.

Badacze poddali próbie trzech żarliwych mięsożerców, aby sprawdzić, czy smakuje im smak roślinnych alternatyw, gdy próbują ich po raz pierwszy.

Nauczyciele i binmeni grożą dołączeniem do strajku kolejowego i wprowadzeniem chaosu jak w latach 70.
Miliony złapane w podróżniczy chaos i kazały ZOSTAĆ W DOMU, gdy zaczyna się tydzień strajku piekło

Film pokazuje szok uczestników, gdy zajadają się bezmięsnymi kiełbaskami, roladkami z kiełbaskami i wrapami w stylu kurczaka.

Neville Tam z marki powiedział: „Czasami pojawiają się uprzedzenia dotyczące żywności pochodzenia roślinnego, ale nasze badanie pokazuje, że nawet najwięksi miłośnicy mięsa mogą być mile zaskoczeni smakiem i konsystencją alternatywnych produktów mięsnych.

„Przy tak wielu wspaniałych opcjach dostępnych obecnie na rynku, łatwiej niż kiedykolwiek wprowadzać alternatywy roślinne do codziennego sklepu spożywczego.

„Wybór posiłków bezmięsnych może być milszy dla planety, a w wielu przypadkach także lepszy dla Ciebie”.

Badanie wykazało również, że 36 procent osób jedzących mięso automatycznie zakłada, że ​​nie spodoba im się posiłek, jeśli nie będzie zawierał mięsa, ryb lub produktów mlecznych.

A siedmiu na dziesięciu jest „przekonanych”, że potrafi odróżnić kiełbasę roślinną lub wegetariańską od kiełbasy mięsnej.

Spośród tych, których nie przekonują alternatywy na rynku, 36 procent twierdzi, że najtrudniej jest uzyskać właściwy smak.

Podczas gdy 38 procent uważa, że ​​wszystkie produkty spożywcze są trudne do odtworzenia, niezależnie od tego, czy są słodkie, czy nie.

Jednak pomimo sceptycyzmu, 63 procent ankietowanych za pośrednictwem OnePoll przyznaje, że spożywanie żywności pochodzenia roślinnego jest ważne dla ochrony środowiska.

Jeśli chodzi o spożywanie mniejszej ilości mięsa, głównym motywatorem był zdrowszy wybór (31 proc.), a następnie wpływ na środowisko (28 proc.) i dobrostan zwierząt (22 proc.).

Sprytne 22 procent uważa, że ​​jedzenie roślinne będzie bardziej opłacalne, podczas gdy 21 procent uważa, że ​​smak jest tak samo dobry jak mięso.

A trzy osoby na dziesięć już uważają się za fleksitarian – ograniczają spożycie produktów pochodzenia zwierzęcego, ale nie wykluczają ich całkowicie.

Kolejne 19 proc. myśli o tej trasie na przyszłość, a przeciętny respondent już dwa razy w tygodniu je bezmięsny posiłek.

Wśród nich najpopularniejsze wieczorne dania roślinne to sałatki (31 proc.), dania stir fry (26 proc.) i zupy (25 proc.).

Podczas gdy 24 procent zdecyduje się na pizzę z dodatkami wegańskimi lub wegetariańskimi, a 19 procent zrobi wegetariańskie chili.

Chociaż 33% ankietowanych przyznaje, że nie je jeszcze więcej produktów roślinnych lub wegetariańskich, ponieważ zbyt lubi mięso.

Trzech na 10 osób lubi produkty mleczne, a 24 procent nadal ma zastrzeżenia co do tekstury i smaku substytutów mięsa.

Źle używałeś toreb na prezenty - mój łatwy sposób utrzyma prezenty w ukryciu
Mam duże cycki i wstrząsnęły mną cudowne staniki za 9,50 funta w Asda

Neville Tam dodał: „Badania podkreślają, że wciąż można zmienić postrzeganie żywności bezmięsnej przez ludzi, ale kiedy ludzie dokonują prostych zmian w codziennych posiłkach, często są mile zaskoczeni.

„Zamiana mięsa na mięso roślinne nawet raz lub dwa razy w tygodniu może zrobić ogromną różnicę, małymi krokami w kierunku stylu życia, który jest lepszy dla planety i zdrowia”.

ŻYWNOŚĆ ROŚLINNA NAJBARDZIEJ PRAWDOPODOBNIE BYĆ ZASKOCZONY PRZEZ DOROSŁYCH

1. Kiełbasa bezmięsna

2. Mielone mięso na bazie roślin

3. Burger wołowy

4. Lody bezmleczne

5. Czekolada bezmleczna

6. Nuggetsy z kurczaka

7. Burger w stylu kurczaka

8. Bezmięsna bułka z kiełbasą

9. Paski w stylu kurczaka

10. Pizza na bazie roślin

11. Klopsiki bezmięsne

12. Kijów na bazie roślin

13. Ser bezmleczny

14. Mięso kebabowe na bazie roślin

15. Pikantne wypieki na bazie roślin

16. Boczek roślinny

17. Filet z kurczaka

18. Jaja roślinne

19. Słodkie wypieki na bazie roślin

20. Ciasto na bazie roślin

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.