Mi Mexico Lindo oferuje rodzinne przepisy, atmosferę i postawę w Lincoln | Magazyn L

Mi Mexico Lindo oferuje rodzinne przepisy, atmosferę i postawę w Lincoln |  Magazyn L

Nazwa restauracji może być nieco niejasna lub opisowa. W przypadku małej etnicznej restauracji w dzielnicy Northern Lights w Lincoln, ta druga opcja jest z góry i bezpośrednio.

Restauracja meksykańska Mi Mexico Lindo Family to doskonały opis. Restauracja serwuje dania kuchni meksykańskiej przygotowywane według rodzinnych przepisów, rodzinę odzwierciedla atmosfera i postawa jej pracowników i właścicieli, a Mi Mexico Lindo (co oznacza Mój Piękny Meksyk) wyraża dumę i przywiązanie do ojczyzny właściciela.

Julio i Claudia Freeman otworzyli Mi Mexico Lindo we wrześniu 2020 roku, w środku pandemii COVID-19. Personel restauracji to w dużej mierze członkowie rodziny – syn Julio Junior, córki Julissa i Kaylee oraz mąż Julissy, Marco Ramirez.Ekipa Mi Mexico Lindo – (od lewej) Kaylee Freeman, Junior Freeman, Julio Freeman, Claudia Freeman, Julissa Ramirez i Marco Ramirez.


ZDJĘCIA LARRY’EGO L. KUBERTA


Julio i Claudia od lat pracują w branży restauracyjnej i uwielbiają świadczyć usługi. Julio opowiada, że ​​rodzina zapraszała przyjaciół do ich domu na kolację i że przyjaciele ciągle namawiali ich do otwarcia własnej restauracji.

Ludzie też czytają…

Rodzina pomyślała o tym i zaczęła badać możliwe miejsca w północno-wschodnim Lincoln. W centrum handlowym, w którym obecnie znajduje się Mi Mexico, było wolne miejsce, ale nic nie wyszło. Kilka tygodni później zarząd placówki skontaktował się z Julio w sprawie miejsca w tym samym centrum handlowym, które było zwalniane przez bliskowschodnią restaurację.

Rodzina szybko się przeprowadziła, a wszyscy wpadli do środka, a po kilku miesiącach Mi Mexico otworzyło się z Julio jako szefem kuchni, Marco jako szefem kuchni, Claudią jako barmanką i Juniorem, Julissą i Kaylee jako obsługą klienta. „Ale każdy pomaga wszędzie tam, gdzie jest potrzebny” — mówi Junior.

Niedzielny brunch wraca do Mahoney State Park

Napoli’s oferuje wyśmienitą atmosferę kulinarną, włoskie jedzenie i wybór win w południowej lokalizacji Lincoln

Przestrzeń restauracyjna została również wyposażona w okno typu drive-thru – główny czynnik, który zadecydował o zajęciu tej przestrzeni przez rodzinę. – Ten drive-thru uratował nas podczas pandemii – powiedział Junior.

Julio i Junior wspominają, że mniej więcej przez pierwszy tydzień restauracja była otwarta i obowiązywała zasada 50 procent pojemności. Mieli klientów w kolejce od drzwi wejściowych prawie do stacji benzynowej Hy-Vee (nieco mniej niż przecznicę) czekających na wejście. „Czasami w ciągu pierwszych kilku tygodni brakowało nam ryżu, fasoli czy czegoś takiego, ponieważ byliśmy bardzo zajęci” – przyznał Marco.Trochę rozkwitu Dia de los Muertos w Mi Mexico Lindo

Trochę rozkwitu Dia de los Muertos w Mi Mexico Lindo.


ZDJĘCIA LARRY’EGO L. KUBERTA


Teraz, mając półtoraroczne doświadczenie, personel jest znacznie lepiej przygotowany do spełniania życzeń klientów.

Jedną rzeczą, którą Julio i Junior chcą się zająć, jest to, że wszystkie ich potrawy są przygotowywane na świeżo – bez lamp grzewczych, bez podgrzewania przygotowanych potraw. Dania Mi Mexico Lindo nie są fast foodami. Junior sugeruje, aby klienci, którzy chcą skorzystać z usługi drive-thru, zadzwonili 10-15 minut wcześniej, aby złożyć zamówienie, tak aby było ono przygotowane do momentu, gdy klient przyjdzie po odbiór.

Menu restauracji zawiera imponującą liczbę opcji gastronomicznych, z których wiele, jak mówi Julio, pochodziło z rodzinnych przepisów babci i matki, a także z jego własnych.

Jedzenie poza domem: koncepcja burgera Wagyu przykuwa uwagę w południowym Lincoln

Otwarcie sklepu na US 77 w Cortland ze świeżą żywnością, alkoholem

Na liście znajduje się 12 przystawek w cenie od 4,95 USD do 14,95 USD oraz sześć opcji zup i sałatek w cenie od 4,95 USD do 10,95 USD. Trzy wegetariańskie opcje to Fajitas Veggie, Enchiladas Veggie i Burrito Veggie (9,95 do 11,95 USD). Dostępne są cztery opcje huevos za 8,95 USD – huevos z chorizo, papas, rancheros i Mexicanos.

Enchiladas mają siedem opcji do wyboru: verdes, kret, colorado, sunrise, blancas, chipotle i las mexicanos (od 10,45 do 11,95 USD). Dostępnych jest 15 burrito do wyboru, od fasoli lub wołowiny (7,45 USD / 8,25 USD) do Dos Mexicanos (jedno Colorado i jedno chile verde, 10,95 USD), Chimichanga Blanca (smażone burrito z białym sosem i do wyboru posiekany kurczak, posiekana lub mielona wołowina, 11,95 USD) i Grilled Carne Asada (stek, cebula, smażona fasola, ryż, sos, śmietana, guacamole i ser, 13,95 USD).

Istnieją cztery kategorie House Specials – Kurczak, Wołowina, Wieprzowina i Meksykańska. Kategoria kurczaka obejmuje dziewięć opcji po 14,95 USD za sztukę i obejmuje Chicken en Mole i Pollo a la Diabla (pikantny czerwony sos z pieczarkami, cebulą i stripsami z kurczaka). Carne Asada (grillowany stek ze spódnicy, smażona cebula, smażone jalapenos, guacamole, kwaśna śmietana, ryż i fasola, 17,95 USD) i Tacos al Carbon (trzy kukurydziane tortille w czerwonym płaszczu z grillowanym stekiem ze spódnicy, 15,95 USD) podkreślają siedem specjałów wołowiny .Osobisty faworyt Julio Freemana - Tacos al Carbon

Osobisty faworyt Julio Freemana – Tacos al Carbon.


ZDJĘCIA LARRY’EGO L. KUBERTA


Istnieją cztery specjalności wieprzowiny – Pork Chili Verde (12,95 USD) i Tacos al Pastor, Pork Fajitas i Pork Asado, każdy po 14,95 USD. Mexican House Specials numer osiem i waha się od Cielo Mar y Tierra (krewetki, kurczak, stek z smażoną cebulą, papryczkami jalapenos, pomidorami i salsą del pato, 15,95 USD) po Cena Mexicano (carne asada, enchilada, chimichanga, ryż, fasola, smażona cebula i jalapeno, 21,95 USD) i El Mexicano (krewetka, carne asada, pollo adobado, ryż, fasola, pico de gallo, śmietana i guacamole, 29,95 USD).

Jeśli ktoś ma ochotę na owoce morza, to jest 15 opcji menu, od tacos z krewetkami (15,95 USD) po ceviche z krewetkami (krewetki marynowane z limonką, pomidorami, cebulą, kolendrą i awokado, 15,95 USD), Pescado Frito (smażona tilapia z ryżem, sałatka i awokado, 16,95 USD) lub Molcajete Seafood (krewetki, ośmiornice, przegrzebki i warzywa kalifornijskie w ostrym sosie, 24,95 USD).

Według Julissy i Juniora ulubieńcami klientów są Burrito Blanco (specjalny sos serowy do wyboru z kurczaka, mielonej lub siekanej wołowiny, 11,95 USD), grillowane burrito Carne Asada (13,95 USD) i Carne Asada Beef House Special (17,95 USD). .

Sklep monopolowy Hy-Vee zostanie otwarty w przyszłym tygodniu w Lincoln

Ponadto codziennie oferowanych jest 17 specjałów na lunch.

Pracownicy Mi Mexico Lindo są dumni z dostępnych wyborów barowych. Oprócz importowanych i krajowych piw, win, alkoholi i koktajli, oferują 14 drinków margaritowych, z których kulminacją jest Freeman’s (specjalność Freemana wytwarzana bez mieszanki, zawierająca Hornitos, Triple Sec i „coś jeszcze”).

Asortyment bazy klientów Mi Mexico Lindo obejmuje po trochu wszystkiego. Według Julio, lunche znajdują klientów, którzy są pracownikami lokalnymi i profesjonalistami, podczas gdy kolacją mogą być wszyscy, od rodzin, przez biznesmenów po stałych bywalców, którzy przychodzą kilka razy w tygodniu lub więcej.

„Kiedy otwieraliśmy, większość naszych klientów pochodziła ze wschodniej części miasta” – powiedział Julio. „Teraz dodaliśmy ludzi z południa i całego świata. Są też tacy klienci, którzy przychodzą na drinki i przekąski, a potem wychodzą”.

Dla Julio, Claudii, Julissy i Juniora Mi Mexico Lindo to coś więcej niż jedzenie. Chodzi o rodzinę, służenie innym, łączenie się z klientami i zaprzyjaźnianie się z klientami. Cały satysfakcjonujący posiłek.

„Klienci łączą się również z innymi klientami” – powiedział Julio. „Dzielą się wspomnieniami między sobą, innymi gośćmi i z nami. Rodzina. „

Dla personelu Mi Mexico Lindo to nie jest praca… To chęć, aby ludzie mieli dobre doświadczenia i wrócili.

„Chcemy, aby nasi klienci wiedzieli, że nam zależy i że za tymi maskami na twarz kryje się wielki uśmiech” – podsumował Junior.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.