Medi-Cal dostarcza gotowe posiłki w wielkim eksperymencie opieki zdrowotnej

Frances De Los Santos z Victorville w Kalifornii otrzymuje medycznie dostosowane posiłki dostarczane do jej domu w ramach nowego programu Medi-Cal mającego na celu poprawę zdrowia swoich najbardziej chorych pacjentów.

W każdy piątek Frances De Los Santos czeka na dostawę zdrowych, przygotowanych posiłków, które wylądują na jej werandzie w Victorville na skraju pustyni Mojave. 80-letnia emerytowana zarządczyni nieruchomości z przewlekłą chorobą nerek w stadium 4 wyjmuje z pudełka tacki z mrożoną żywnością, które może podgrzać w kuchence mikrofalowej. Jej ulubioną potrawą jest słodko-kwaśny kurczak.

W ciągu trzech miesięcy, odkąd zaczęła jeść spersonalizowane posiłki, De Los Santos nauczyła się radzić sobie z cukrzycą, utrzymując zdrowy poziom cukru we krwi.

Dwie godziny drogi na południe, w Indio, Vidal Fonseca przygotowuje się do trzeciego w tym tygodniu terminu dializy. On też walczy z chorobą nerek i cukrzycą. 54-letni były robotnik rolny został zwolniony ze szpitala w listopadzie z nakazem przestrzegania ścisłej diety, ale robi bałagan w kuchni i stara się kontrolować poziom glukozy. Nie otrzymuje przygotowanych posiłków.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.