Kucharze z Hongkongu dzielą się swoimi najbardziej fotogenicznymi deserami

Kucharze z Hongkongu dzielą się swoimi najbardziej fotogenicznymi deserami

Dzieła sztuki, które wyglądają zbyt dobrze, aby je zjeść – z wyjątkiem tych, które możesz i na pewno będziesz.

To Tydzień Sztuki, jeśli jeszcze nie wiecie… podczas gdy społeczeństwo gromadzi się w Centrum Wystawienniczym Wan Chai, aby zobaczyć idealnie z charakterem, wskazując palcem umm-i-ach-co jest wystawiane w Art Basel i Art Central w ten weekend … nie ma czasu jak teraz, na wszystko – artystyczne, od sposobu ubierania się, po oczywiście sposób jedzenia.

Niektóre z najbardziej olśniewających restauracji w mieście są głodne w salach wystawowych, w których pracujesz. Tak więc, chociaż możesz niestety przegapić ten piękny kawałek, który masz na oku, istnieje alternatywa dla czegoś podobnego do fotogenicznego: desery. Jak powiedzą Ci cukiernicy, to kulinarny świat popisowy. W domu mogą być tak oszałamiające, jak im się podoba. Są lepiej zjadane.

Tajemna

Serwowany jako wielki finał wykwintnego, nowoczesnego europejskiego menu Arcane, ten truskawkowy deser jest tworzony przez cukiernię Lycę Ramos, wspaniały odświeżacz podniebienia z truskawkowej bezy, różanego kremu Chantilly, kompotu z rabarbaru, lodów waniliowych i świeżych truskawek Gariguette.

„Główny składnik, truskawki, był inspiracją do dania. To świętowanie tej pysznej jagody, gdy są w sezonie i cieszą się najlepszym czasem. Truskawki mają wspaniały smak, owocowo-kwiatowy zapach i żywy kolor, które składają się na tak piękny deser na talerzu.”

Arcane, 3 / F, 18 On Lan Street, Central, Hongkong, +852 2729 0178

Roganic

Roganic, zdobywca zielonej gwiazdki Michelin, stosuje tę samą praktykę, jeśli chodzi o desery, w szczególności lokalną morwę z karmelizowanej białej czekolady i nagietka. Kolorowe, abstrakcyjne danie z pracochłonną trzydniową koncepcją składa się z kremu nagietkowego, karmelizowanej czekolady, plastra miodu z Green Choice Organic Farm, mikro zieleniny i świeżych morw, które zostały zredukowane w porto, brązowego cukru, przypraw i wanilii, doprawione jagodami ocet i ciekły azot do zamrożonego.

„Inspiracja przyszła dzięki wizycie w lokalnej farmie i zobaczeniu oferty nagietka i morwy; Różnorodność metod (np. marynowanie / śnieg / plaster miodu) do tworzenia tekstur i smaków, które pomagają zrównoważyć danie z jego ziołowymi nutami.”

Roganic, Sino Plaza, UG / F 08, 255 Gloucester Road, Causeway Bay, Hongkong, +852 2817 8383

Margo

fotogeniczny cukiernik

Menu Margo to nostalgiczna kolekcja najbardziej zapadających w pamięć przepisów szefa kuchni Mario Paecke. Na koniec znajdziesz desery Dresdner Eierschecke, ulubieniec dzieciństwa rekreacji. Połączenie dwóch różnych składników deseru, jednego warstwowego ciasta z jedną częścią niemieckiego świeżego sera „Quark” wymieszanego z jajkami, wanilią i cukrem, a drugą budyniu jajecznym z ubitym białkiem. Sałatka ze słodkich truskawek, pokryta cienką warstwą parfait i galaretką.

„Dresdner Eierschecke” pochodzi z Niemiec Wschodnich i moja mama piekła go przez jakiś czas w naszej rodzinie. Pomysł polegał na przywiezieniu do domu kawałka HK i podzieleniu się nim z naszymi gośćmi. Truskawki z Margo podane dla bardziej wyrafinowanego i eleganckiego wyglądu.

Margo, sklep G06, 9 Queen’s Road Central, Central, Hongkong, +852 2130 7731

L’Envol

fotogeniczny cukiernik

Z preferencją dla lżejszych podniebień, takich jak sezonowe owoce i świeże zioła, szef cukierni L’Envol, Steven Jin, zwraca się ku bogatej czekoladzie w Le Chocolaté Noir de St Martin, nieskończenie rzeźbiarskim eksponacie, którego montaż zajmuje Jinowi 25 minut. nutami bazy są chrupiąca croustillant, przełożona tamarillo i sorbetem z róży szampańskiej w środku oraz delikatnymi wstążkami św. Martin 70% gorzka czekolada. Wierzch zdobi chrupiący gawot.

„Le Chocolaté Noir de St Martin to deser czekoladowy o różnej konsystencji, podkreślający naszą 70% czekoladę z St. Martin, wzmocniony naturalną kwasowością szampana i tamarillo, które neutralizują oryginalną sfermentowaną goryczkę czarnej czekolady. Kiedy po raz pierwszy spróbowałem świeżej surowej czekolady, odwiedziłem St. Martin i ja byliśmy pod wrażeniem ich świeżych lokalnych składników. Te trwałe punkty pamięci to dla mnie składniki, które są świeże i naturalne i wydobywają najlepszy smak – oraz wypieki w życiu.

L’Envol, 3 / F The St. Regis Hong Kong, 1 Harbour Drive, Wan Chai, Hongkong, +852 2318 6818

Główny obraz dzięki uprzejmości Margo

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.