Koszt obiadu nie powinien przeszkadzać studentom z Kolorado

The Colorado Sun

Mam dwoje dzieci w wieku 9 i 5 lat w okręgu szkolnym Pueblo i martwię się, że będę musiał znaleźć więcej niż 100 dolarów miesięcznie na opłacenie ich szkolnego obiadu.

Tanna Schut

To dlatego, że ich dostęp do bezpłatnych posiłków w ramach federalnych programów żywienia dzieci jest zagrożony. Kiedy federalne wsparcie pandemii wygaśnie pod koniec czerwca, większość szkół w kraju nie będzie już karmić wszystkich uczniów bezpłatnie. Tymczasem okręgi szkolne otrzymają mniej pieniędzy od rządu federalnego – około 2,91 USD za posiłek zamiast 4,56 USD – za te, które karmią.

Jeśli tak się stanie, szkoła moich dzieci będzie musiała pobierać 2,50 dolara za obiad na dziecko, czyli 5 dolarów dziennie, które będziemy musieli znaleźć dla dwójki naszych dzieci, lub 25 dolarów tygodniowo lub więcej niż 100 dolarów miesięcznie. Mój mąż pracuje w hucie, a ja pracuję na pół etatu. To dużo dodatkowych pieniędzy, oprócz tego, że inflacja we wszystkim przetnie wszystko.

Oboje moje dzieci żyją z problemami zdrowotnymi, a dodatkowy koszt obiadu jest mniej więcej taki sam, jak koszt ich leków. To nie jest wybór, przed którym powinna stanąć każda rodzina. Rodziny takie jak moja chcą popaść w długi obiadowe, gdy walczymy o pokrycie kosztów życia. Musimy skupić się na innych naszych potrzebach, takich jak mieszkanie, artykuły spożywcze i płacenie rachunków.

CZYTAJ: Publicyści opinii Colorado Sun.

Mam nadzieję, że Kongres postąpi słusznie i przedłuży zwolnienia, ale nie wygląda to obiecująco.

Nasza rodzina nie kwalifikuje się do regularnych federalnych programów bezpłatnych posiłków szkolnych. To dlatego, że w Kolorado musielibyśmy zarabiać mniej niż 28 500 dolarów rocznie. To próg, który powstał na długo przed rekordową inflacją. Nie uwzględnia wszystkich dzieci i rodzin z Kolorado, które borykają się z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego.

Zgromadzenie Ogólne w Kolorado właśnie uchwaliło ustawę o nazwie Zdrowe posiłki szkolne dla wszystkich, która pokryłaby lukę dla rodzin, które nie kwalifikują się do federalnego programu posiłków szkolnych. Zwróciłby uczestniczącym szkołom koszty pozyskania i przygotowania żywności, która byłaby dostępna dla wszystkich uczniów. Byliby również uprawnieni do otrzymywania dotacji na zakup żywności uprawianej i hodowanej w Kolorado.

Jak byłby finansowany program? Zmniejszając kwotę odliczeń od podatku dochodowego w Kolorado, dostępnych dla podatników zarabiających ponad 300 000 USD rocznie. Dlatego środek wymaga zgody wyborców w listopadzie, zanim będzie mógł wejść w życie.

Jestem zachwycony, że Zgromadzenie Ogólne zdołało uchwalić ustawę na zasadzie ponadpartyjnej. I jestem podekscytowany, że wyborcy też mogą decydować o tej mierze.

Kiedy rozmawiałem z rodzicami w ciągu ostatnich kilku tygodni, są bardzo zadowoleni z możliwości przejścia miary. To prawda, że ​​słyszałem, jak niektórzy wyrażają zaniepokojenie tym, w jaki sposób wykorzystamy podatek do finansowania środków, ale mają tendencję do zmiany zdania, kiedy mówię, że będziemy pytać tylko tych z Kolorado, którzy zarabiają więcej niż 300 000 USD rocznie przyczynić się. Mówię też, że zdrowie naszych dzieci powinno być priorytetem dla przyszłości Kolorado.

Dlatego powinniśmy pokryć koszty obiadów w szkole dla wszystkich dzieci. W tej chwili dzieci, które kwalifikują się do darmowych obiadów w szkole, po raz kolejny staną w obliczu piętna w kolejce. Zdrowe posiłki szkolne dla wszystkich usuną to piętno i sprawią, że więcej uczniów otrzyma żywność, której potrzebują. Oznacza to również, że więcej uczniów będzie lepiej radzić sobie w szkole. Szkoły mogłyby wydawać mniej pieniędzy na koszty administracyjne posiłków i wydawać więcej na personel żywieniowy i kuchenny.

Grupy takie jak National Farm to School Network prowadzą kampanię, aby zapewnić, że nasze szkolne posiłki są zgodne z wartościami, takimi jak sprawiedliwość ekonomiczna oraz szacunek dla pracowników i nauczycieli. Środki podjęte w Kolorado wytyczą kierunek w tych kwestiach na poziomie krajowym i zainspirują stany w całym kraju do pójścia w ich ślady. Szkoły będą mogły dostarczać zdrowe posiłki i częściej gotować na podstawki.

Otrzymają również pieniądze na szkolenie personelu stołówki, co jest ważnym krokiem. Podoba mi się pomysł, aby nasze szkoły współpracowały z lokalnymi rolnikami w celu pozyskiwania lokalnych składników. Pomoże wzmocnić gospodarkę Kolorado, a także zdrowie studentów.

Cieszę się, że szkoły zmieniają myślenie o lunchach, które serwujemy naszym dzieciom. Jest więcej wkładu rodziców i uczniów, a my podnosimy głos, aby powiedzieć, że zdrowa, lokalna żywność jest dla nas ważna.

Zapewnienie wszystkim uczniom zdrowych posiłków oznacza o jedną rzecz mniej na drodze do przyszłości naszych dzieci, aby wszystkie nasze dzieci mogły odnieść sukces.


Tanna Schut z Pueblo jest rodzicem w dystrykcie szkolnym Pueblo 60.


Colorado Sun jest bezpartyjną organizacją informacyjną, a opinie publicystów i redaktorów nie odzwierciedlają opinii redakcji. Przeczytaj naszą politykę etyczną, aby uzyskać więcej informacji na temat polityki opinii firmy Sun i przesyłaj kolumny, sugerowanych autorów i nie tylko na adres Opinion@coloradosun.com.

Śledź Opinię Colorado Sun na Świergot, Instagram oraz Facebook.Uważamy, że ważne informacje należy zobaczyć przez ludzi dotkniętych kryzysem, niezależnie od tego, czy jest to kryzys zdrowia publicznego, raporty śledcze lub rozliczanie prawodawców. To raportowanie zależy na wsparcie czytelników takich jak Ty.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.