Koniec roku szkolnego zbiega się z końcem rozszerzonych dopłat do żywności dla gruzińskich dzieci

Koniec roku szkolnego zbiega się z końcem rozszerzonych dopłat do żywności dla gruzińskich dzieci

Rodziny w Gruzji nie będą już otrzymywały dodatkowych pieniędzy na zakupy spożywcze, aby zapobiec powiększaniu się żołądków dzieci w okresie letnim.

Gospodarstwa domowe w Gruzji nie kwalifikują się już do świadczeń Pandemic-EBT, które ulepszyły program dodatkowej pomocy żywieniowej (SNAP), wcześniej znany jako bony żywnościowe. Rozszerzony program zapewnił „setki” z „milionów” wartości „pożywienia” dla „rodzin” przez „ostatnie” „dwa” lata. Wynikająca z tego strata zwiększa niepokój gruzińskich banków żywności, które nadal próbują zaspokoić zwiększony popyt w wyniku pandemii. Społecznościowe banki żywności są często ostatnią deską ratunku dla rodzin dotkniętych głodem.

Program Gruzji, który ostatnio zapewniał zwiększone korzyści federalne dla prawie 770 000 Gruzinów kończy się po tym, jak stan odmówił złożenia wniosku, który obejmowałby przerwę letnią i następne roczne opłaty szkolne.

Gruzja Departament‌ Usług Ludzkich‌ ogłosił‌ na początku‌ maja‌ że‌ odbiorcy ‌SNAP zaczną otrzymywać normalne miesięczne przydziały od 1 czerwca.

W roku szkolnym 2019-2020 państwo zapewniło ponad 290 milionów dolarów dodatkowych świadczeń dla 1,1 miliona dzieci, które zakwalifikowały się do bezpłatnych lub po obniżonych cenach obiadów w szkole.

Wygasa na początku letniej przerwy, kiedy USDA donosi, że ceny artykułów spożywczych są o 10,8% wyższe niż w zeszłym roku, a ceny gazu wzrosły w ostatnich tygodniach, zwiększając obciążenie finansowe wielu rodzin.

„Dość dobrze udokumentowano, że niepewność żywnościowa i trudności w okresie letnim są zwiększone w przypadku rodzin o niskich dochodach z dziećmi, które są przyzwyczajone do otrzymywania bezpłatnych lub obniżonych cen posiłków w ciągu roku szkolnego” – powiedział Poonam Gupta, analityk ds. badań. z non-profit think tank Urban Institute, który wydał raport na temat działania programu.

Program, który umożliwił rodzinom korzystanie z kart debetowych do kupowania żywności, został wprowadzony w 2020 r. w czasie, gdy wiele szkół nie uczyło w salach lekcyjnych, a następnie łączyło naukę wirtualną i osobistą. W ciągu ostatnich dwóch lat wolontariusze wkroczyli do wypełnienia pustki pozostawionej przez mniej opcji posiłków szkolnych.

Zakończenie programu może oznaczać utratę 120 milionów dolarów z korzyści dla rodzin SNAP, według „Budżetu” Gruzji i Instytutu „Polityki”.

Podczas gdy wielu Gruzinów powróciło do swojej normalnej rutyny sprzed pandemii, wiele czarnych rodzin i gospodarstw domowych o niskich dochodach wciąż boryka się z kryzysem gospodarczym. ‌Żywność‌ ‌program pomocy‌ jest‌ również‌ ‌bardziej‌ szeroko stosowany w społecznościach wiejskich, takich jak obszary Gruzji z niektórymi najwyższe wskaźniki braku bezpieczeństwa żywnościowego w kraju, napisał Ife Finch Floyd, starszy analityk polityki sprawiedliwości ekonomicznej w GBPI.

„Gruzja wychodzi z kryzysu gospodarczego pandemii, ale ożywienie jest nierówne, a nierówności, które istniały przed pandemią, utrzymują się”, Finch napisał w analizie 18 maja. „Twórcy polityki powinni wykorzystać tymczasowe dolary stymulacyjne jako punkt wyjścia do promowania równości rasowej i powinni rozważyć, jak wykorzystać zasoby stanowe i federalne dla wizji Gruzji, w której czarni, brązowi i biali, mieszkańcy miast i długoletni mieszkańcy wsi mają podstawy dla ekonomiczna okazja. „

Rzeczniczka Kempa, Katie Byrd, zachęcała Gruzinów borykających się z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego do szukania alternatyw, w tym państwowego programu letnich posiłków dla studentów i regionalnych banków żywności, w celu uzupełnienia normalnych świadczeń zapewnianych w ramach SNAP.

Podczas gdy korzyści z pandemii SNAP się wyczerpały, Kemp ogłosił niedawno przyznanie kilku bankom żywności federalnych dotacji na walkę z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego. Obejmuje to 29,5 miliona dolarów na Atlanta Community Food Bank i łącznie 8,3 miliona dolarów na amerykańskie drugie żniwa Coastal Georgia i Georgia Mountain Food Bank.

Ponadto gubernator ustanowił państwowy program przeciwdziałania niedoborom świeżych produktów w regionalnych bankach żywności.

„W Gruzji jako pierwsi otworzyliśmy naszą gospodarkę w bezpieczny i odpowiedni sposób” – powiedział Byrd w oświadczeniu. „Chroniliśmy zarówno życie, jak i środki do życia, a teraz nasz stan odradza się w szybszym tempie niż jakikolwiek inny stan. Nasza stopa bezrobocia osiągnęła rekordowo niski poziom, a więcej Gruzinów jest zatrudnionych niż kiedykolwiek wcześniej.

„Począwszy od czerwca, każde gospodarstwo domowe SNAP w Gruzji otrzyma świadczenia oparte na zwykłych czynnikach określających uprawnienia, w tym wielkości gospodarstwa domowego, dochodach i odliczeniach” – powiedział Byrd.

Kiedy program dodatkowych świadczeń został ustanowiony po raz pierwszy w 2020 r. w ramach Amerykańska ustawa o ratowaniu.

ODBIERZ PORANNE NAGŁÓWKI DOSTARCZONE DO TWOJEJ SKRZYNKI

Ale po drodze pojawiły się pewne biurokratyczne czkawki, które doprowadziły do ​​tego, że stany takie jak Georgia z mocą wsteczną przekazały swoje fundusze w zeszłym roku, ponieważ stany początkowo nie uzyskały zgody federalnej.

„Jednym z największych problemów z P-EBT jest to, że wytyczne wychodzą tak późno z USDA i (Food and Nutrition Service), że państwa naprawdę nie mają wystarczająco dużo czasu, aby przygotować plan w odpowiednim czasie i uzyskać korzyści”. powiedział Gupta.

Stworzenie planu dodatkowej pandemii, przy jednoczesnej obsłudze innych programów pomocy, stało się ciężkim bodźcem w ciągu ostatniego roku, pozostawiając wielu stanowych administratorów SNAP przepracowanych.

W międzyczasie, gdy uczniowie powrócili głównie do klas szkolnych, urzędnicy szkolni mieli za zadanie zbierać dane, na przykład, czy uczeń opuścił szkołę z powodu kwarantanny lub innych czynników, i nie istniała centralna baza danych do śledzenia nowe informacje, według Gupty.

Mimo to ostatnia runda zgłoszeń została zatwierdzony dla 30 stanóww tym sąsiadów Gruzji.

Gruzińskie banki żywności w 2021 r. rozdysponowały 205 milionów funtów produktów i innych artykułów spożywczych, ponieważ niektóre potrzeby powoli opadały od szczytu pandemii w 2020 r., Ale wciąż były o 30% wyższe niż poziomy sprzed pandemii, według Georgia Food Bank Association.

Spadek świadczeń nastąpił w trudnym czasie dla wielu Gruzinów w potrzebie, a także dla banków żywności, powiedziała rzeczniczka Georgia Food Banks Callie Roan.

„Jako sieć jesteśmy zaniepokojeni, ale pozostajemy czujni, gdy wkraczamy w szczytowe letnie miesiące, kiedy wiele dzieci nie otrzymuje już posiłków w szkole, a zamiast tego częściej je ze spiżarni swoich rodzin” – powiedziała. „Dzięki wsparciu społeczności oraz naszych partnerów federalnych i stanowych nasze banki żywności będą nadal współpracować w całym stanie, aby w jak największym stopniu zaspokoić tę potrzebę, pomimo przeszkód”.

Programy posiłków w szkole letniej

Program dobiega końca, podczas gdy większość okręgów szkolnych w całym stanie rozpoczyna programy posiłków letnich, z pewnym wsparciem z innego federalnego programu dotacji.

Na przykład, Marietta City School District zapewni bezpłatne posiłki dla osób poniżej 18 roku życia do 22 lipca. Posiłki oferowane są w 37 miejscach w całym mieście, podczas gdy niektóre miejsca oferują również usługę odbioru 5-dniowego śniadania i lunchu.

Elastyczność programów posiłków szkolnych, która naprawdę wzrosła na początku pandemii podczas zamykania szkół, była bardzo korzystna dla uczniów w całym stanie, powiedziała Linette Dodson, dyrektor ds. żywienia szkolnego w Georgia Department of Education.

Nadchodzący rok szkolny oznacza również koniec federalnego programu zwolnień, który umożliwił systemom szkół w Gruzji oferowanie bezpłatnych obiadów wszystkim uczniom, niezależnie od poziomu dochodów rodziny.

Przed pandemią około 60%, nieco ponad milion uczniów szkół publicznych w Gruzji kwalifikowało się do bezpłatnych i obniżonych posiłków.

Dodson powiedziała, że ​​od początku pandemii jest pod wrażeniem zaangażowania lokalnych okręgów szkolnych i ich programów żywieniowych w szkołach.

„Myślę, że możemy nadal zaspokajać potrzeby uczniów z Gruzji i czuję się pewnie nawet w obliczu zmian, które będą miały miejsce w następnym roku szkolnym” – powiedziała. „Wiem, że nasze lokalne programy są bardzo zaangażowane w kontynuowanie dostarczania posiłków szkolnych i oczywiście jesteśmy zobowiązani do wspierania ich w tym”.

Kemp spotyka się z krytyką polityczną

Chociaż‌ ‌Kemp‌ łatwo wygrał prawybory GOP 24 maja dla gubernatora spotyka się z krytyką za dopuszczenie do wygaśnięcia nadzwyczajnych świadczeń żywnościowych.

Była przywódczyni mniejszości stanowych, Stacey Abrams, gubernator Partii Demokratycznej, publicznie zaatakowała swojego listopadowego przeciwnika w zeszłym tygodniu.

„Niedawno gubernator, który jest w trakcie rosnących kosztów żywności i niedoboru mleka modyfikowanego dla niemowląt, postanowił zmniejszyć zasiłki dla pracujących rodzin w Gruzji, które potrzebują pomocy w zakresie żywności, o 120 milionów dolarów” – powiedział Abrams na konferencji prasowej .

„To zaszkodzi Gruzji na całym świecie, zwłaszcza Gruzinom wiejskim i Gruzinom, którzy desperacko potrzebują wsparcia, ponieważ chociaż mógł ogłosić koniec pandemii, to jeszcze nie koniec dla milionów Gruzinów i oni zasługują na jego pomoc, a nie jego pogarda – powiedziała.

Przedstawiciel USA Lucy McBath, demokratka z hrabstwa Gwinnett, napisała do Kempa w marcu, wzywając jego administrację do zakończenia składania wniosków na rok szkolny 2021-2022, aby uniknąć narażania dzieci „dostępu” do „żywności” podczas „lata”.

„W miesiącach letnich dzieci są najbardziej narażone na brak bezpieczeństwa żywnościowego, ponieważ szkoły są poza zajęciami, a programy posiłków letnich docierają tylko do niewielkiego odsetka dzieci” – McBath napisała na swoim papierze firmowym z Kongresu do Kempa 3 marca.

Zastępca redaktora naczelnego Georgia Recorder, Jill Nolin, przyczyniła się do powstania tego raportu.

Co wiedzieć:

Program świadczeń Pandemic-EBT nie będzie już dostępny od środy, 1 czerwca. Rozszerzone świadczenia zapewniły dodatkowe pieniądze na zakupy spożywcze w ciągu roku szkolnego i miesięcy letnich.

Więcej informacji na temat korzyści SNAP można znaleźć na stronie https://dfcs.georgia.gov/snap-food-stamps, brama.georgia.gov lub zadzwoń 877-423-4746

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.