Klasyczne amerykańskie jedzenie, które nie jest technicznie amerykańskie

Klasyczne amerykańskie jedzenie, które nie jest technicznie amerykańskie

Podobnie jak sam kraj, amerykańskie jedzenie jest kolorowym gobelinem różnych kuchni, które wywodzą się od rodzimej ludności, a także od osadników z Europy, Azji i Afryki. Więc technicznie rzecz biorąc, nie ma charakterystycznej kuchni amerykańskiej per se, jest to raczej środowisko potraw, które podróżowały z innych miejsc i tutaj się kończyły. Potrawy takie jak hamburgery, frytki, smażony kurczak, szarlotka i każde „klasyczne amerykańskie jedzenie”, które zbudowało kulturę i historię kulinarną narodu, ma swoje źródło gdzie indziej.

Popularne amerykańskie jedzenie i ich pochodzenie

All-amerykański hamburger

Burger Bacon Story był jednym z nowych produktów spożywczych wprowadzonych we wtorek przez browarów Milwaukee w American Family Field. Maxie’s, Blue’s Egg i Story Hill BKC należą do współpracowników nowej oferty żywności.
Mjs Brewersfood 1

Historia pochodzenia tego narodowego faworyta kryje się w jego nazwie. Dziś jest uważany za prawie amerykański produkt, ale pochodzi z Hamburga pod koniec XIX wieku. Ale koncepcja kotletów burgerowych sięga dalej w czasie, do XII-wiecznego Hamburga, gdzie nagły wzrost hodowli bydła zaowocował produkcją kotletów mięsnych. Później, w połowie XIX wieku, kiedy wielu niemieckich imigrantów osiedliło się w Stanach Zjednoczonych, „siekany stek w stylu hamburgskim” stał się modną rzeczą. Pierwszy hamburger ujrzał światło dzienne na ulicy św. Louis World Fair w 1904 roku, gdzie został wprowadzony jako kotlet mięsny wciśnięty między dwie bułki. I to był początek tego klasycznego amerykańskiego jedzenia, rozprzestrzeniającego się w sieciach fast foodów, kuchniach dla smakoszy i domowych przepisach.

Szarlotka

Amerykańskie jedzenie

Szarlotka świeżo upieczona przez Candy Alcott w jej domowej piekarni Drive by Pies w Pensacola w piątek 16 kwietnia 2021 r.
Domowa piekarnia

Niezależnie od tego, czy to cztery czy dwadzieścia kosów, czy soczyste jabłka upieczone w cieście, to najbardziej lubiane ciasto rozpoczęło swoją podróż w Anglii w XIV wieku. Był produktem kulinarnych wpływów z Francji, Holandii, a nawet Imperium Osmańskiego. Jednak te wczesne przepisy na ciasto były wypełnione mięsem i owocami, które nadal istnieją w tradycyjnej kuchni angielskiej. W XV i XVI wieku osadnicy holenderscy i angielscy przenieśli przepis do Nowego Świata, a przez lata Ameryka odnalazła swoje wyjątkowe doświadczenie kulinarne w szarlotce, którą znamy i kochamy dzisiaj!

Pieczeń mięsna

amerykańskie jedzenie

Pieczeń w polewie z brązowego cukru z puree ziemniaczanym, makaronem i serem w Juniper on Main. Restauracja celebrująca dania kuchni południowego wybrzeża została otwarta pod koniec sierpnia 2019 roku na Main Street w Carmel.
Juniper on Main Carmel restauracje

To bardzo pocieszające, domowe amerykańskie jedzenie, które po raz pierwszy wprowadzono w latach 70. XIX wieku, ale stało się popularne w całym kraju po II wojnie światowej. Ale niektóre teorie mówią, że pochodzenie klopsa sięga setek lat, nawet do V wieku. W rzymskiej kolekcji kulinarnej Apicius wspomina się o zrobieniu bochenka z mięsa mielonego. Istnieją również wzmianki o podobnych potrawach w historii kultury Niemiec, Skandynawii i Belgii, co umieszcza pieczeń gdzieś w okresie renesansu w Europie.

Kiedy po raz pierwszy był popularny w Ameryce, był daniem śniadaniowym, a znacznie później stał się pozycją obiadową. Co powiesz na wypróbowanie tego tradycyjnego przepisu na pieczeń na brunch?

chleb kukurydziany

Amerykańskie jedzenie

Chleb kukurydziany i masło truskawkowe w Sweet T’s Southern Eatery w Montclair we wtorek, 26 stycznia 2021 r.
Sweet TS Southern Eatery

Chleb kukurydziany jest dziś podstawowym produktem z południa, ale wywodzi się z kuchni rdzennych Amerykanów. Ich pochodzenie sięga tysięcy lat temu, kiedy mielona kukurydza była niezbędnym elementem codziennego pożywienia wielu rdzennych plemion z regionów południowych i Ameryki Środkowej. To, co dziś znamy jako chleb kukurydziany, zaczęło się jako knedle i naleśniki / flatbreads z kukurydzy na żelaznej patelni na ogniu drewnianym, jak tamale i tortille, ale w bardziej rustykalnej, starożytnej wersji. W XIX wieku dodawano takie składniki jak jajka, soda oczyszczona, maślanka itp. przekształciło chleb kukurydziany w bardziej zdrowe danie, podobne do chleba kukurydzianego, który jemy dzisiaj.

Pączki

amerykańskie jedzenie

Red Donut Shop w Lexington został wybrany najlepszą piekarnią lub cukiernią w hrabstwie Davidson przez wyborców w niedawnym sondażu mediów społecznościowych Dispatch.
Sklep z pączkami z czerwonego pączka

Kolejna amerykańska żywność pochodzenia holenderskiego, te ciastka z mąki zostały pierwotnie sprowadzone przez osadników z Holandii. Nazywano je olykoeks lub z grubsza tłumaczono jako „ciasto tłuste”, ze względu na ciasto smażone w głębokim tłuszczu.

Współczesny wariant pączka z dziurką powstał w połowie XIX wieku w Nowej Anglii, gdzie miejscowa kobieta stała się popularna dzięki smażonym kulkom z ciasta z orzechami w środku. Później jej syn wyciął środek, aby pozbyć się lepkiego, niegotowanego ciasta. I voila! Ameryka znalazła swoją popularną przekąskę, która jest dostępna od rana do wieczora, jako połączenie z pierwszą filiżanką kawy z przekąską w czasie filmu, a nawet przekąską o północy!

Hot dogi

Amerykańskie jedzenie

Klient przewozi hot dogi z ciężarówki z jedzeniem Cheesy Chicks przed ratuszem w Abington w sobotę, 7 maja 2022 r.
Poeta

W Nowym Jorku nie byłoby wieczorów z grami, gotowania na podwórku, niedzielnych grilli ani ulicznego jedzenia bez hot dogów. I musimy za to podziękować Niemcom. Istnieje wiele opowieści o tym, kto wprowadził to amerykańskie jedzenie lub skąd ono pochodzi, ale źródło pozostaje takie samo. Nazywane również frankfurterkami, kiełbaski te pochodziły z Frankfurtu w Niemczech. Etymologia zaczyna się w czasach, gdy kiełbasy często nazywano psami w lokalnym slangu, prawdopodobnie ze strachu, że kiełbaski były robione z psiego mięsa. Kiedy został wprowadzony do Ameryki, sprzedawano kiełbaski wieprzowe i wołowe jako jedzenie uliczne na ręcznych wózkach i stoiskach i były popularne wśród Amerykanów z klasy robotniczej. Był to szybki, sycący posiłek, którym można było się delektować w środku pracowitego dnia lub w biegu, i tak jest w wielu miejscach.

Jedzenie podlega ciągłej ewolucji i zmienia się wraz z czasem i miejscem. Każda z tych potraw dostosowała się do lokalnych smaków i składników, czyniąc z nich kwintesencję amerykańskiej kuchni.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.