Kiełbasa Z Boku

Kiełbasa Z Boku

Podobnie jak kiełbasa kiełbasa ta jest zrobiona z mieszanki cielęciny i wieprzowiny. Ale w przeciwieństwie do kiełbasek, jest zrobiony z większej ilości cielęciny niż wieprzowiny i jest doprawiony delikatnym szczypiorkiem i ciepłym, korzennym posmakiem mielonych goździków. Tradycyjnie serwowana wiosną z koźlakiem, bockwurst jest obecnie jedną z głównych kiełbas podawanych podczas Oktoberfest. Wiele smaków jest wędzonych, ale zrobiliśmy ją świeżą dla ułatwienia i ponieważ lubimy, jak zachowuje subtelny smak kiełbasy.

Co kupić: Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów cielęciny, więc poproś rzeźnika o cielęcinę karmioną mlekiem od cieląt w wieku 12 tygodni lub młodszych. To kremowe, białe, drobnoziarniste mięso nada najlepszy smak i konsystencję kiełbasom.

Specjalny sprzęt: Do zrobienia kiełbasy potrzebny będzie młynek i nadziewarka. W przeszłości używaliśmy różnych typów, ale ten przepis został przetestowany przy użyciu specjalnych nasadek do miksera stojącego KitchenAid.

Plan gry: Jeśli zdecydujesz się nosić lateksowe rękawiczki, wymień je na świeżą parę po każdym zmieleniu mięsa i przed nadzieniem osłonki. Upewnij się, że mięso i sprzęt są zimne na każdym etapie procesu — zmniejsza to ryzyko chorób przenoszonych przez żywność i sprawia, że ​​proces nadziewania jest mniej uciążliwy.

Możesz ulec pokusie, aby od razu ugotować kiełbaski, ale starzenie jest ważne dla rozwoju smaku, więc nie pomijaj tego ostatniego kroku.

Ten przepis znalazł się w ramach naszego projektu Zrób Własną Kiełbasę.

 • Dawać: 20 kiełbasek
 • Trudność: Ciężko
 • Całkowity: 3 godz. 15 min
 • Aktywny: 2 godziny

Składniki (12)

Dla osłonek:

 • Średnie jelita wieprzowe o długości 10 stóp

Do nadzienia:

 • 3 funty łopatki cielęcej
 • 1 1/2 funta łopatki wieprzowej
 • 1/2 funta słoniny
 • 1/2 szklanki mielonej białej cebuli
 • 1/4 szklanki drobno posiekanego świeżego szczypiorku
 • 1/4 szklanki drobno posiekanej świeżej włoskiej pietruszki
 • 1/4 szklanki soli koszernej
 • 3/4 łyżeczki mielonego goździka
 • 1 łyżeczka świeżo zmielonego białego pieprzu
 • 2 szklanki zimnego pełnego mleka
 • 4 duże jajka, lekko ubite

Instrukcje

Dla obudowy:

 1. Znajdź koniec obudowy, zmierz około 10 stóp i odetnij. Jeśli osłonki były zapakowane w sól, dokładnie wypłucz. Umieść w misce z letnią wodą i moczyć przez 30 minut. Wylej wodę z moczenia, wypłucz wnętrze osłonki pod bieżącą wodą i moczyć w świeżej, letniej wodzie przez co najmniej kolejne 30 minut. W międzyczasie zacznij robić nadzienie.

Do nadzienia:

 1. Umieść blachę do pieczenia, 2 duże miski miksujące, miskę miksera stojącego, nasadkę łopatkową, nasadkę do mielenia i płytę do mielenia gruboziarnistego (1/4 cala) w zamrażarce, aż będą bardzo zimne, co najmniej 30 minut.
 2. W międzyczasie odetnij łopatki cielęce i wieprzowe z nadmiaru tłuszczu, chrząstek, ścięgien, gruczołów, srebrzystej skóry lub naczyń krwionośnych. Pokrój cielęcinę, wieprzowinę i słoninę na 1-calowe kawałki i wymieszaj, aby równomiernie się połączyć. Ułóż w jednej warstwie na zamrożonej blasze do pieczenia i włóż do zamrażarki, aż będzie sztywna, ale nie zamrożona, około 45 minut do 1 godziny.
 3. Gdy mięso będzie gotowe, dołącz do miksera zamrożoną przystawkę do mielenia. Przesuń schłodzone mięso na jedną stronę blachy do pieczenia. Mikserem na średnich obrotach zmiel mięso garściami na pustą stronę blachy do pieczenia. (Mięso powinno łatwo przechodzić przez ślimak i płytę mielącą. Jeśli wydaje się, że przywiera do przedniej części płyty mielącej, rozmontuj maszynkę i wyczyść wszelkie ścięgna lub tłuszcz, które mogą być zaplątane w ostrze.) Ułóż mięso mielone w równą warstwę i umieść ją z powrotem w zamrażarce, aż będzie sztywna, ale nie zamrożona, na około 30 minut. W międzyczasie wyczyść nasadkę i kawałki młynka i umieść je z powrotem w zamrażarce. Umieść przyprawy w średniej misce i wymieszaj, aby równomiernie się połączyć; odłożyć na bok.
 4. Gdy zmielone mięso będzie gotowe, ponownie przymocuj zamrożoną końcówkę do mielenia do miksera. Posyp mięso równomiernie mieszanką przypraw i zmiel połowę mieszanki mięsnej na średnich obrotach do jednej z mrożonych misek; umieścić w zamrażarce. Zmiel drugą połowę do zamrożonej miski miksera stojącego.
 5. Zdejmij nasadkę młynka z miksera, załóż zamrożoną nasadkę wiosła i przymocuj miskę miksera stojącego do miksera. Mikserem na niskich obrotach powoli dodawaj 1 szklankę mleka i 2 jajka do mięsa i mieszaj aż do połączenia. Zwiększ prędkość do średniej i mieszaj nadzienie, aż tłuszcz zostanie dobrze włączony, a mieszanina będzie lepka, około 3 do 5 minut. Wyjmij drugą zamrożoną miskę i włóż do zamrażarki. Przenieś pozostałe nadzienie do miski miksera stojącego i powtórz krok wiosłowania z pozostałą 1 szklanką mleka i 2 jajkami. Dodaj do miski z nadzieniem już w zamrażarce. Wyczyść nasadkę do mielenia i umieść ją z powrotem w zamrażarce. (Nie będziesz już potrzebować płyty szlifierskiej.)
 6. W międzyczasie sprawdź, czy mieszanka mięsna jest odpowiednio doprawiona, formując mały, cienki kotlet. Smażyć na patelni, aż środek nie będzie już surowy. Spróbuj, pamiętając, że smak będzie się rozwijał, gdy kiełbasa siedzi lub starzeje się; W razie potrzeby dodaj dodatkowe przyprawy do mielonego mięsa.

Aby nadziać kiełbaski:

 1. Podłącz oczyszczoną, schłodzoną końcówkę do mielenia, wyposażoną w dużą rurkę nadziewarki, do miksera. Umieść blachę do pieczenia przed rurką nadziewarki i zwilż ją wodą (pomoże to w łatwiejszym zwinięciu kiełbasy). Wyjmij nadzienie z zamrażarki i przy niskim mikserze wepchnij wystarczającą ilość nadzienia do rurki podającej za pomocą nadziewarki, aż nadzienie będzie widoczne na końcu rurki (dzięki temu powietrze nie zostanie wepchnięte do końca osłonki przed pierwsza kiełbasa). Umieść nadzienie z powrotem w zamrażarce.
 2. Zwilż rurkę nadziewarki wodą. Zanurz koniec osłonki w wodzie, aby utworzyć mały pęcherzyk wody i zacznij podawać osłonkę na rurkę nadziewarki jedną ręką, trzymając osłonkę drugą ręką, aby utrzymać pęcherzyki wody na poziomie rurki nadziewarki. Pozostawiając kilka centymetrów luzu osłonki między dłońmi, nakarm wszystko oprócz kilku centymetrów na rurkę nadziewarki. Pozwól wodzie spłynąć z obudowy, a następnie zawiąż koniec w supeł.
 3. Gdy mikser pracuje na średniej prędkości, zacznij nadziewać obudowę, wkładając garści wielkości piłki golfowej w dół tuby za pomocą narzędzia do nadziewania, dodając więcej nadzienia w miarę pakowania obudowy. (Możesz wyczuć pewne ssanie w rurce nadziewarki — użycie małych garści nadzienia i pozwolenie na pokrycie nasadki nadzieniem ogranicza to do minimum.) Upewnij się, że nadzienie jest mocno i równomiernie upakowane, ale nie rozciąga osłonki. Pozostaw wystarczająco dużo wolnego miejsca na sekcje kiełbasek. Kontynuuj nadziewanie osłonki, aż całe nadzienie zniknie.
 4. Wypchnij pozostałą osłonkę z rurki nadziewarki, pozostawiając co najmniej 1 do 2 cali pustej osłonki od miejsca, w którym kończy się kiełbasa, i zawiąż ją węzłem. Odetnij pozostałą okrywę nożyczkami kuchennymi i wyrzuć. (Powinieneś mieć teraz jedną długą, zwiniętą kiełbasę.) Delikatnie przesuń dłonią wzdłuż osłonki, aby równomiernie rozprowadzić mięso.
 5. Uszczypnij kiełbasę co około 5 cali, aby rozgraniczyć połączenia. Zaczynając od jednego końca, przekręć pierwsze i trzecie ogniwo w tym samym kierunku około 3 razy. Kontynuuj skręcanie w ten sposób, aż wszystkie linki zostaną odcięte. Kiełbasy pociąć nożyczkami kuchennymi na skręconych złączach. Jeśli pojawią się pęcherzyki powietrza, nakłuj je czystą, ostrą szpilką lub końcówką noża.
 6. Kiełbasy należy przechowywać w lodówce w jednej warstwie owiniętej folią lub w hermetycznym pojemniku. Pozwól im dojrzewać co najmniej 2 do 3 godzin przed gotowaniem i jedzeniem. Używaj świeżych schłodzonych kiełbasek w ciągu 3 dni lub zamroź kiełbaski pakowane pojedynczo w folię na 2 do 3 miesięcy. Kiełbasy mogą być pieczone w temperaturze 450 F przez 15 do 20 minut lub smażone na średnim ogniu przez 20 do 25 minut.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.