kaczka smażona na patelni (Przepis miesiąca)

kaczka smażona na patelni (Przepis miesiąca)

Jednym z moich ulubionych białek do gotowania i jedzenia jest idealnie wysmażony pierś z kaczki z kusząco chrupiącą skórką.

Uważam, że kaczka jest białkiem, które często onieśmiela domowych kucharzy, ale w rzeczywistości nie jest trudniejsze do ugotowania niż kawałek steku.

Lubię moją średnio wysmażoną kaczkę, co jest możliwe dzięki temu, że kaczki genetycznie nie są w stanie żywić się salmonellą, więc nie ma ryzyka „niedogotowanej” kaczki.

Kluczem do idealnej piersi z kaczki jest utwardzanie jej w soli przez kilka godzin przed gotowaniem, aby usunąć nadmiar wilgoci. Po tym, zaczynając skórą w dół na zimnej patelni z żeliwa robi różnicę.

W trakcie gotowania polewamy kaczkę domowym ziołem i masłem chili, które doda intensywnego smaku.

Około piętnaście minut po rozpoczęciu będziesz jadł kaczkę jakości restauracji w zaciszu swojego domu.

Proponowałabym podawać to albo z sałatką z wiosennych warzyw z ładnym winegretem, albo z prostymi wiosennymi warzywami gotowanymi na parze. Nie ma błędnych odpowiedzi, ale kaczka jest doskonała w towarzystwie jasnych i świeżych smaków.

Smażona pierś z kaczki z ziołowym masłem chili

Porcje 4, z możliwością resztek

Składniki

Do masła ziołowego chili

 • Ten przepis da o wiele więcej, niż potrzebujesz, ale sugeruję zamrożenie go w tacce na kostki lodu, a następnie przeniesienie kostek do torby w zamrażarce, abyś mógł dodać kostkę do wszystkiego, co chcesz zrobić.
 • 2 pałeczki zmiękczonego, niesolonego masła
 • 1/2 pęczka kolendry, dobrze umytej, z usuniętym dolnym calem łodyg (używamy do tego liści i łodyg).
 • 1/3 szklanki pasty chili (ja użyłam sosu czosnkowego Huy Fung chili, to ta sama marka, która robi sriracha.)
 • Sok z 1 cytryny
 • Sok z 1 limonki
 • 1 łyżka doprawionego octu ryżowego
 • 1/2 szklanki wody
 • Sól i pieprz do smaku

Dla kaczki

 • 1 szklanka soli koszernej (do peklowania kaczki)
 • 1 łyżka mielonego czarnego pieprzu (do peklowania kaczki)
 • 2 piersi z kaczki, odcięte jak najwięcej tłuszczu i srebrnej skóry. Istnieje wiele pomocnych filmów online, jak to zrobić, ale zasadniczo jest to podobne do przycinania dowolnego innego kawałka mięsa.
 • 2 łyżki masła ziołowego chili

Instrukcje

Do masła ziołowego chili

 1. Wymieszaj wszystkie składniki z wyjątkiem połowy wody, soli i pieprzu w blenderze.
 2. W razie potrzeby dodaj więcej wody, aby mieszanina dobrze się wymieszała.
 3. W zależności od mocy blendera może być konieczne dodanie większej ilości wody, niż wymaga przepis; to dobrze, po prostu pamiętaj, aby posmakować i doprawić solą i pieprzem, gdy jest odpowiednio wymieszany.
 4. Po odpowiednim doprawieniu masła (możesz dodać więcej lub mniej chili, octu, cytrusów, ziół itp., w zależności od upodobań), wyjmij masło z blendera i przechowuj je w plastikowym pojemniku w lodówce na maksymalnie tydzień lub postępuj zgodnie z moją metodą zamrażania opisaną wcześniej i będzie przechowywana przez trzy do sześciu miesięcy.

Dla kaczki

 1. Wymieszaj w misce sól koszerną i zmielony czarny pieprz.
 2. Obficie obtoczyć w miksturze piersi z kaczki. Powinny być całkowicie zakryte.
 3. Odstawić piersi z kaczki na talerzu w lodówce bez przykrycia na 2 godziny. Ma to na celu umożliwienie wniknięcia przyprawy do mięsa, a także wydobycie wilgoci z kaczki; to dodatkowo koncentruje smak.
 4. Po 2 godzinach spłucz z kaczki mieszankę soli i pieprzu. Wklep suche piersi.
 5. Na zimnej patelni (najlepiej żeliwnej) połóż piersi z kaczki skórą do dołu. Postaw piec na średnim ogniu. Miej w pobliżu metalową łyżkę, ponieważ gdy tłuszcz z kaczki zacznie się renderować, nałożymy go łyżką na miąższ, aby rozpocząć proces gotowania z obu końców.
 6. Niech skórka gotuje się przez około 10 minut, ciągle podlewając miąższ. Po 10 minutach odwróć pierś z kaczki w stronę miąższu na około 2 minuty, a następnie z powrotem na stronę skórki na ostatnie 3 minuty, aby utrzymać równomierne gotowanie.
 7. Na ostatnim 3-minutowym etapie dodaj na patelnię 2 łyżki masła chili i rozłóż je na całej kaczce, gdy się topi, upewniając się, że równomiernie polej je na mięsie.
 8. Całkowity czas gotowania wyniesie około 15 do 20 minut, w zależności od grubości piersi z kaczki. Dla najwyższej dokładności sugerowałbym użycie termometru do mięsa. Magiczna liczba, której szukasz, wynosi od 125 do 130 stopni Fahrenheita. Po wyjęciu kaczki temperatura będzie nadal rosła o około 5 stopni, więc miej to na uwadze.
 9. Usuń kaczkę i pozostaw ją na desce do krojenia skórą do góry przez 10 minut. W tym momencie możesz go pokroić i podać z ulubionymi dodatkami.

Cieszyć się!

W Przepisie miesiąca autor kulinarny Steven DeSalvo dzieli się przepisem, który może spodobać się Montclairians. DeSalvo posiada dyplom z zarządzania biznesem hotelarskim uzyskany na Uniwersytecie Delaware i intensywnie pracował w restauracjach i hotelach. Jeśli jest coś, co chcesz wiedzieć, jak zrobić, lub jeśli zjadłeś danie w lokalnej restauracji, którego nie możesz się doczekać, aby zrobić w domu, napisz do nas na culture@montclairlocal.news.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.