Jedzenie poza domem: Bourbon Street znajduje miejsce na popularne gotowane owoce morza już za trzecim razem Jadalnia

Jedzenie poza domem: Bourbon Street znajduje miejsce na popularne gotowane owoce morza już za trzecim razem  Jadalnia

JEFF KORBELIK Kolumna

Trzeci raz to urok – przynajmniej taką nadzieję ma Bourbon Street by Single Barrel.

Restauracja została ponownie otwarta w lutym. 25 przy 801 R St. – trzecia lokalizacja od momentu powstania w 2018 roku. Ta jest najlepszą lokalizacją do tej pory.

Jedzenie poza domem: koncepcja burgera Wagyu przykuwa uwagę w południowym Lincoln

Jedzenie poza domem: Centrum Rosie przypomina nieco dawne gruszki PO

„Naprawdę to lubimy” — powiedział szef kuchni na Bourbon Street, Brandon Harpster. „Lubimy przebywać na Haymarket, w głównym obszarze. Lubimy mieć przestrzeń na patio”.

Bourbon Street przejęła miejsce, w którym kiedyś znajdowała się część Legends Bar & Grill. Restauracja znajduje się na Ósmej Ulicy, w sąsiedztwie White Elm Brewing Co. w budynku mieszczącym hotel Hilton Garden Inn.

Bourbon Street zaczynała się na Railyard w ciasnym miejscu pod The Cube. Następnie przeniósł się do wspólnego rynku publicznego w Railyard. Nowa strona należy do nich, ze wspaniałym zadaszonym patio, które jest jedną z najlepszych jadalni na świeżym powietrzu w mieście.

Wraz z przeprowadzką pojawia się nowe menu. Restauracja nadal specjalizuje się w gotowanych owocach morza, ale teraz oferuje „gotowanie kombinowane”, czyli opakowanie różnych produktów z owoców morza. Na przykład The Clam Bake łączy małże, małże, krewetki, kiełbasę andouille, ziemniaki i kukurydzę. Czyraki są nadal dostępne a la carte.

Ludzie też czytają

Harpster powiedział, że podczas pandemii Bourbon Street zaczęła gotować się podczas pandemii na posiłki na wynos i utrzymywała je w menu, gdy ponownie otworzyła jadalnię.

„Ludzie uważali, że łatwiej jest zamawiać i wydawało się, że to lubi” – powiedział.

Harpster powiedział, że nowa strona ma większą kuchnię, dzięki czemu Bourbon Street może rozszerzyć menu. Restauracja ma teraz cheeseburgera i paski z kurczaka dla osób niejedzących ryb. Harpster powiedział, że ma nadzieję dodać więcej opcji ryb.Rodzinne gotowanie owoców morza w maśle z mieszanką przypraw Cajun jest uzupełnione nowoorleańskimi napojami na Bourbon Street by Single Barrel.


KENNETH FERRIERA, Gwiazda Dziennika


Żywność

Bourbon Street oferuje trzy gotowane kombi w małych lub dużych rozmiarach: wspomniany Clam Bake (45 USD / 90 USD), Bourbon Street Combo (49 USD / 98 USD; krewetki, krab śnieżny, kiełbasa andouille, ziemniaki i kukurydza) oraz New Orleans Original (43 USD)./86 USD; krewetki, raki, kiełbasa andouille, ziemniaki i kukurydza). Mały rozmiar zawiera jeden funt każdej opcji owoców morza i ćwierć funta kiełbasy. Duży to dwa funty każdej opcji owoców morza i pół funta kiełbasy.

Gotowane są również dostępne a la carte w połowie naszych jednofuntowych rozmiarów. Wynoszą one od 6 USD / 10 USD za małże do 21 USD / 35 USD za nogi kraba śnieżnego.

Czyraki są wrzucane do masła i do wyboru: łagodny cajun, pikantny cajun, miodowy cytrus lub przyprawa czosnkowo-ziołowa. Na życzenie dostępny jest bezpłatny francuski chleb. Kuchnia wyciąga owoce morza i dodatki w wiadrze, a następnie wyrzuca je na stół pokryty białym rzeźniczym papierem. Serwer nosi rękawiczki.

Zaczęliśmy od drinków w stylu Nowego Orleanu, huraganu dla mnie i sazerac dla mojej żony (koktajle specjalne kosztują tylko 5$ między 16 a 18 od wtorku do niedzieli) z hushuppies (6$), jedną z czterech przystawek w menu. Hushuppies podane z półostrym sosem do dipów okazały się doskonałym początkiem posiłku.

My wybraliśmy łagodny Cajun do naszego Clam Bake, który nadał owocom morza odrobinę smacznego smaku. Jak zwykle jedzenie było wyjątkowe. Moja żona i ja uwielbiamy czyraki i kilka razy w roku jadamy na Bourbon Street. To coś wyjątkowego dla kulinarnej sceny Lincolna. Gatunek: +

Usługa

Jedliśmy w deszczowy środowy wieczór – jadalnia na patio nie miała miejsca – i byliśmy jednym z pięciu wypełnionych stołów w środku. Nasza obsługa była solidna. Młody człowiek, który nam pomógł, zręcznie przechodził od stołu do stołu, upewniając się, że wszyscy byli zadowoleni.

Zaczęliśmy od napojów i przystawki, która szybko wyszła z kuchni, podobnie jak gotowanie naszego zestawu. Na tym właśnie polega czyraki: przygotowanie ich nie zajmuje dużo czasu. Bourbon Street zapewnia prawie wszystko, czego potrzebujesz, w tym mnóstwo serwetek i śliniaków do ochrony odzieży. Brakowało tylko zdezynfekowanych chusteczek do rąk. Gatunek: A-

Jedzenie poza domem: Pani Chen 56 wypełnia pustkę dla kuchni azjatyckiej w południowo-wschodnim Lincoln

Jedzenie poza domem: chleb opalany drewnem robi różnicę w kanapkach w pubie Lincolna

Atmosfera

Dwa miejsca przy Bourbon Street w Railyard miały swoje wady. Pierwszy był zbyt ciasny, a drugi czuł się jak w stołówce. Nowa strona, z ogromnym zadaszonym patio i lokalizacją przy ruchliwej Ósmej Ulicy, jest idealna. Południowe drzwi otwierają się na kwadratową jadalnię wypełnioną czterema budkami wzdłuż tylnej ściany, kilkoma stołami o czterech blatach i długim, przypominającym społeczność stołem na północnym krańcu. Décor oddaje hołd prawdziwej ulicy Bourbon (kolorowe obrazy), owocom morza (olbrzym pomalowane raki) i Single Barrel (ogromne logo). Jest czysty, otwarty i atrakcyjny. Gatunek: A

Diety specjalistyczne

Wegetarianie będą chcieli pójść gdzie indziej. To owoce morza i, cóż, więcej owoców morza. Hushuppies to jedyna pozycja w menu bez owoców morza i mięsa. Jednak czyraki są świetne dla osób bezglutenowych, z kukurydzą i ziemniakami jako dodatek do owoców morza. Gatunek: D

Jeff Korbelik jest kierownikiem winnicy w James Arthur Vineyards, byłym redaktorze czasopisma Journal Star i autorem „Lost Restaurants of Lincoln, Nebraska”. Pisze recenzje restauracji dla Ground Zero od 1998 roku.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.