Jedzenie i słodycze w Eid al-Fitr

Jedzenie i słodycze w Eid al-Fitr

ta jakaś dziewczyna

Id al-Fitr to jedno z dwóch głównych świąt w kalendarzu muzułmańskim. Chociaż oba święta są często nazywane Id, istnieje kilka głównych różnic między Id al-Fitr i Id al-Adha. Na pierwszym miejscu jest Eid al-Fitr – 10. miesiąc kalendarza muzułmańskiego. Z kolei Eid al-Adha obchodzone jest w 12. miesiącu kalendarza muzułmańskiego, przypadającym 70 dni po pierwszym święcie. (Jeśli potrzebujesz pomocy w zapamiętywaniu, pomyśl o Fitr = Najpierw, Adha = Po.)

Poza tym, gdzie padają w kalendarzu, tradycyjne Jedzenie Id al-Fitr Id al-Adha na te potrawy z różnych. Eid al-Fitr, znany również jako Święto Przełamywania Postu, odbywa post po zakończeniu Ramadanu. Przydomki, które cieszył się kulturą, to „Sugar Feast”, „Sweet Eid” i „Festival Sweets”, ze względu na ich słodkie smakołyki w tym sezonie świątecznym. W przeciwieństwie do tego, Eid al-Adha zajmuje miejsce pielgrzymki hadżdż i jest obecnie znane jako „Uczta Ofiarna”, z silnym naciskiem na mięso i pikantne potrawy.

Tradycja spożywania słodyczy zgodnie z tradycją Id al-Fitr prawdopodobnie wywodzi się od wczesnych muzułmanów w Medynie w Arabii Saudyjskiej. Oba pokarmy są szybkie przez miesiąc po wielkim zastrzyku energii. W miarę rozprzestrzeniania się islamu na coraz więcej regionów geograficznych, każda kultura wykorzystuje swoje dostępne składniki i kulinarną wiedzę podczas obchodów Id al-Fitr, czego efektem są dania Id al-Fitr, które mamy dzisiaj.

Z okazji obchodów Id al-Fitr, oto niektóre ze słodkich przysmaków tej szczególnej pory roku na tworzenie różnych kultur muzułmańskich.

Reklama – Czytaj dalej poniżej

Oxford Companion of Food stwierdza, że ​​​​północni Amerykanie najczęściej znają ciasto filo pod grecką nazwą, The Dough is Traced Back to Turkic Origins. W osmańskim Stambule, 15-go Ramadanu, w mieście odbyła się parada Baklava. Dziś danie pozostaje dużą częścią Ramadanu i Id al-Fitr. Obecnie wiele rodzin wybiera baklawę kupowaną w sklepie; Ale dla niektórych rodzin, tych z tureckim i bałkańskim pochodzeniem, robią wielką tacę z baklawą od zera do Eid al-Fitr, pokolenia rodzinnych przepisów, które są przekazywane dalej.

W Maroku są one znane jako briouatWięcej niż Zatoka Arabska, nazwa sambusa hilwa jest bardziej powszechne W każdej wersji ciasto filo formowane jest w trójkątne kieszonki, a następnie nadziewane słodkim nadzieniem. Popularnymi farszami są owoce, takie jak gruszki i jabłka lub orzechy nasączone syropem. Alternatywnie, filo można zwinąć w kształt cygara (zamiast trójkąta) i nadziać słodką śmietanką, podobną do cannoli.

Ulubiony w restauracjach na Bliskim Wschodzie, ten deser jest najlepszym wyborem dla Eid al-Fitr w kulturach Lewantu. Do tego deseru rozdrobnione ciasto filo łączy się z białym serem, takim jak Nablusi lub ser Akkawi. Podaje się go z odrobiną pachnącego syropu cukrowego, zwykle prostokątną tabliczką ciasta.

Saviya Popularny deser wśród południowoazjatyckich muzułmanów na Eid al-Fitr. Powstaje w wyniku smażenia makaronu, ghee, cukru i aromatycznych przypraw, takich jak kardamon. Wiele rodzin lubi savija brunch lub śniadanie na modlitwę Eid zaraz po. Podobny odpowiednik, czysty khurma, jest równie popularny. Wykorzystuje również makaron jako główny składnik, ale wermiszel jest gotowany na bazie mleka (często przez noc). Deser przypomina słodką zupę z makaronem; w oparciu o osobiste preferencje, niektórzy podają go na zimno, a inni na gorąco.

Daktyle same w sobie są pyszne, ale w przypadku Eid al-Fitr wiele osób woli je ubierać. Popularne farsze to całe orzechy, masła orzechowe, serek śmietankowy i słodkie pasty z orzechów, miodu i wody różanej.

W Egipcie, kahka – Kruche ciastko maślane nadziewane kulką z pasty daktylowej i posypane cukrem pudrem – Eid al-Fitr dla ulubionej rodziny. W innych krajach, takich jak Palestyna, nazywa się ciasteczko z nadzieniem daktylowym maamoul Tabela Eid ma pierwszeństwo. Ale nadal w Indonezji popularne są ciasteczka nadziewane dżemem ananasowym na Eid.

W Azji Południowo-Wschodniej kuih lapislub kue lapisEid al-Fitr (lokalnie znany jako Hari Raya lub Lebaron) to ciasto gotowane na parze, tak pracochłonne, że przechowuje się je tylko na specjalne okazje. Wytwarzany z mąki ryżowej, sago, mleka kokosowego, jajek i cukru to kolorowe ciasto o konsystencji galaretki, podobnej do budyniu. Lapis to tylko jeden rodzaj kuih (tradycyjna przekąska) lubiana na Eid; Istnieje wiele innych odmian kuih.

W Uzbekistanie i sąsiednich kulturach Azji Środkowej miesiąc ramadan niesie ze sobą dobrą wiadomość Niszolda lub nishallo. Białka jaj są ubijane i łączone z cukrem i korzeniami roślin, zwykle korzeniem lukrecji. Prawie jak ptasie mleczko, podawane ze słodkim finiszem do naan.

Podobnie jak lukrecja, Oxford Companion of Food śledzi korzenie nugatu w Azji Środkowej i Iranie. Później rozprzestrzenił się w Arabii i Andaluzyjskiej Hiszpanii, nugat był ulubionym przysmakiem od co najmniej X wieku z Eid al-Fitr.

Chociaż jego nazwa może sugerować pochodzenie z Turcji, mówi się, że turecka rozkosz pochodzi z Iranu. Nazywa lokum W języku perskim te małe kęsy mają różne smaki i konsystencje, od przypominających galaretkę po miękkie pianki.

Istnieje nieskończona ilość sposobów, w jakie kasza manna trafia do deserów Eid al-Fitr. W niektórych kulturach kasza manna jest smażona z jajkami, ghee i cukrem, aby uzyskać słodkie mięso o nazwie chałwa. W innych gotowana kasza manna to rodzaj krówki, która łączy w sobie pasty daktylowe i zatapia się w foremkach. Kasza manna jest również używana jako baza do tradycyjnych budyni – lub po zmieszaniu z oliwą z oliwek i miodem jest Eid do ciasta z kaszy manny!

13

Chleb Fatira i Cambaabur

Eid al-Fitr dla In Africa, cienkie, przypominające naleśniki naleśniki zajmują centralne miejsce. w Etiopii, fatyra Eid na śniadanie na miód z naleśnikiem. w sąsiedniej Somalii, kambabur to naleśnik posypany cukrem i jogurtem.

W Jemenie khaliat nahaja Piękne bułeczki są polane miodem i wypiekane na wzór plastra miodu na Ramadan i Eid. W Iraku, kleicha To słodkie śniadanie Eid na dżem daktylowy z zawiniętymi bułeczkami.

Smażone potrawy są popularne w całym Ramadanie, a w Id al-Fitr smażone słodycze cieszą tłumy! Różne nazwy z pączkami podobnymi do churro można znaleźć w kulturach muzułmańskich. W Libii chodzą pod nazwą sfinz i posypane melasą daktylową i posypanym cukrem.

w Senegalu, lakhs to rodzaj słodkiej owsianki na bazie zsiadłego mleka i kaszy jaglanej. Modlitwa Eid po powrocie do domu po tradycyjnym spożyciu. Dodanie owoców baobabu to powszechny sposób ubierania owsianki na tę okazję. Inne kultury Afryki Zachodniej cieszą się słodką owsianką, znaną również jako tiakry lub deguena Eid.

Wspólne dla kultur Azji Południowej, mithai tradycyjne słodycze pod pojęciem parasolowym. Pudełko różnych mithai to prezent dla hostessy dla tych kultur na przyjęciach Eid.

W Iranie ryż gotuje się z szafranem i cukrem, aby zrobić deser o nazwie sardynka. Suszone owoce i daktyle dodane do ryżu zapewniają dodatkową nutę słodyczy na święta religijne.

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez stronę trzecią oraz importowana na tę stronę w celu udostępnienia użytkownikom ich adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnych treści znajdziesz na piano.io

Reklama – Czytaj dalej poniżej

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.