Jedne z najlepszych dotychczasowych książek kucharskich 2022, według pracowników i krytyków NPR: NPR

Jedne z najlepszych dotychczasowych książek kucharskich 2022, według pracowników i krytyków NPR: NPR
Okładki książek: Sztuka gotowania w spiżarni;  Cole Cooks;  Napraw mi talerz;  Gullah Geechee Gotowanie w domu;  Jestem Stąd;  Koreański Amerykanin;  Mi Cocina;  Ulica Mleczna;  Turcja i Wilk;  Wok

Jeśli pierwsza połowa roku jest jakąkolwiek wskazówką, rok 2022 będzie rokiem sztandarowym dla książek kucharskich.

Pracownicy i krytycy NPR zebrali swoje ulubione pozycje do pierwszej w historii letniej edycji Books We Love. Oprócz najlepszych lektur plażowych i książek, które przeniosą Cię w inne miejsca, zebraliśmy najlepsze jak dotąd książki kucharskie z 2022 roku. Tak więc, niezależnie od tego, czy szukasz ekscytujących dań do serwowania podczas letniego gotowania, czy czegoś, co pomoże Ci wyjść z rutyny gotowania, mamy dla Ciebie rekomendacje.

okładka „sztuki gotowania w spiżarni”

Sztuka gotowania w spiżarni: posiłki dla rodziny i przyjaciół przez Rhondę Carman

Jeśli twoja spiżarnia kuchenna rozrosła się nie do poznania podczas pandemii, nie jesteś sam. Czas zmierzyć się z tymi wywołującymi poczucie winy stosami niewykorzystanych serc karczochów i komosy ryżowej, a Ronda Carman jest tutaj, aby pomóc. Ta książka kucharska, uporządkowana alfabetycznie, od migdałów po za’atar, to międzynarodowy przegląd 35 podstawowych artykułów w puszkach i butelkach.

— T. Susan Chang, autorka artykułów kulinarnych

Okładka „Colu Cooks”

Colu Cooks: łatwe wymyślne jedzenie przez płk Henry

Jeśli jesteś podobny do mnie, tęskniłeś za tym, żeby przyjaciele znów zebrali się na kolację. Ale kiedy sprowadzamy bliskich z powrotem do naszych stołów, może być trudno wiedzieć, co robić. Na szczęście książka kucharska Colu Henry jest ciepła i zachęcająca i zainspiruje doświadczonego kucharza (spróbuj „Crispy Fish with Quick Tomatillo i Jalapeño Confit”), a także neofitę w kuchni (sprawdź jej wirusowy hit „My Cec”).

—Jessica Goldstein, starszy dyrektor i producent wykonawczy, wydarzenia NPR i programowanie empiryczne

okładka „Napraw mi talerz”

Fix Me a Plate: Tradycyjne i nowe szkolne przepisy na soul food od Scotty’ego Scotta z Cook’a Drank Eat autor: Scotty Scott

Osobisty szef kuchni i bloger kulinarny z Fort Worth Pierwsza książka kucharska Scotty’ego Scotta to mieszanka tradycyjnych rodzinnych przepisów z podstawowymi potrawami soul food, zremiksowana… Scott opowiada nam historie związane z jedzeniem i składa hołd swoim przodkom tym, co kładzie na talerzu . To dobre jedzenie.

— Debbie Elliott, korespondentka działu krajowego

okładka „Gullah Geechee Home Cooking”

Gullah Geechee Home Cooking: Przepisy od Matki Wyspy Edisto autorstwa Emily Meggett

Jeśli nigdy nie słyszałeś o wyspie Edisto, książka kucharska Emily Meggett to świetne miejsce do rozpoczęcia nauki. Meggett jest matką wyspy, która jest domem dla wielu ludzi Gullah Geechee i żywności, którą wytwarzają od pokoleń.

— Wynne Davis, asystentka redakcji, Biorąc wszystko pod uwagę

okładka „jestem stąd”

Jestem stąd: historie i przepisy od szefa kuchni z południa autorstwa Vishwesha Bhatta

Zachodnie Indie i południowe Stany Zjednoczone mają więcej kulinarnych podobieństw, niż mogłoby się wydawać, od odmian ryżu i sezamu po okrę, krewetki i świeże pomidory. Tutaj te składniki eksplodują w radosnej fuzji, gorącej aferze szafki na przyprawy i dobrze zaopatrzonej spiżarni.

— T. Susan Chang

okładka „Koreańskiego Amerykanina”

Koreańsko-amerykański: jedzenie, które smakuje jak w domu autorstwa Erica Kim

Niezależnie od tego, czy chodzi o kimchi z kapustą pekińską jego matki Jean, czy o domowy chleb mleczny, każdy przepis jest pełen opowieści o dzieciństwie Kima w Atlancie io bliskich, którzy ukształtowali jego życie i jedzenie. Zwieńczona wspaniałymi zdjęciami zrobionymi przez Jenny Huang, jest to urocza, ciepła lektura — nie tylko jako książka kucharska, ale jako pamiętnik w towarzystwie jedzenia.

— Janet W. Lee, asystentka producenta, Minęła minuta

okładka „Mi Cocina”

Mi Cocina: Przepisy i zachwyt z mojej kuchni w Meksyku autorstwa Ricka Martineza

Z siedmioma sekcjami poświęconymi różnym regionom w całym kraju, Martínez poprowadzi Cię przez niektóre z podstawowych przepisów dla każdego z nich. Przepisy są żywe, ale najbardziej lubię historie towarzyszące każdemu z nich. Jedzenie jest głęboko osobiste i z? Mi CocinaMartínez dzieli swoje życie w jedzeniu i zaprasza cię do siebie.

— Wynne Davis

okładka „Ulicy Mlecznej”

Ulica Mleczna: Świat w Patelni autorstwa Christophera Kimballa

Jeśli ty, tak jak ja, rutynowo siejesz przepisy, w których używa się o jedną patelnię za dużo na noc, ta książka jest darem niebios. Tam ugotuj makaron z pancettą, boćwiną i fasolą. Zapomnij o warstwowym phyllo, po prostu zgnij go na wierzchu, aby uzyskać „patelnia spanakopita”. Innymi słowy, Christopher Kimball radośnie łamie zasady w imię uproszczenia.

— T. Susan Chang

okładka 'Turcja i Wilk'

Turcja i Wilk: Flavor Trippin’ w Nowym Orleanie Mason Hereford z JJ Goode

Szef kuchni Mason Hereford przelał na papier część magii, która przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów do jego popularnego sklepu z kanapkami w Nowym Orleanie, Turkey and the Wolf. Książka kucharska jest pełna nostalgicznych przepisów dostępnych dla domowego kucharza. Oto ekscentryczne podejście Hereford do smażonej kanapki bolońskiej, zwieńczonej domowymi frytkami, pikantną musztardą i „shredtuce” (tak, to tylko szatkowana sałata). Daje nam pozwolenie na serwowanie kawioru na brązowo-ziemnym McDonald’s. Collard melt może być moim ulubionym – południowa odmiana Reubena.

— Debbie Elliott, korespondentka działu krajowego

okładka „Woka”

Wok: przepisy i techniki J. Kenji López-Alt

WokAtrakcyjność nie jest innowacją; w wielu chińskich restauracjach można znaleźć dania takie jak krewetki kung pao i jagnięcina z kminkiem. Ale teraz nie musisz wychodzić z domu. Jeśli o mnie chodzi, warto zapłacić cenę naklejki, aby nauczyć się techniki aksamitnej – sposobu na zachowanie miękkości mięsa podczas jego smażenia – która faktycznie działa. To tylko jeden z klejnotów na tych stronach.

— T. Susan Chang

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.