Jamie Geller firmy Aish sprawia, że ​​posiłki Szawuot są szybkie i łatwe

Jamie Geller firmy Aish sprawia, że ​​posiłki Szawuot są szybkie i łatwe

Jamie Geller zrobił mi obiad.

Cóż, nie tylko dla mnie i nie do końca jako na obiad.

Ale po spróbowaniu pysznych potraw zdobiących jej właśnie złożoną kolorową izraelską deskę i innych potrawach, które stworzyła i podzieliła się z tłumem, który ją odwiedził, byłam bardzo zadowolona. Kolacja nie była konieczna.

Otrzymuj biuletyn The Jewish Standard przez e-mail i nigdy nie przegap naszych najważniejszych artykułów Bezpłatna rejestracja

SM. Geller, niegdyś nazwana „królową koszerności”, a ostatnio namaszczona na dyrektora ds. marketingu i mediów w Aish Global – stając się pierwszą wysoko postawioną kobietą w żydowskiej organizacji pomocowej, gdy została mianowana na nowo utworzone stanowisko półtora roku temu – niedawno odwiedziła Nowy Jork i New Jersey na czterodniową, czterowydaniową wyprawę, aby osobiście spotkać się z pracownikami Aish, którzy do tej pory używali tylko Zoomu z nią z powodu ograniczeń w podróżowaniu do Covid.

Zorganizowała wydarzenie promujące swoją pracę z Aish Global w West Side Institutional Synagogue na Manhattanie, gdzie rozmawiała z Our Children i przygotowała proste dania Szawuot. Zatrzymywała się także w Englewood i Livingston w New Jersey oraz w Five Towns w Nowym Jorku.

SM. Geller, która dziesięć lat temu zrobiła Aliję z Monsey w stanie Nowy Jork, mieszka w Ramat Beit Shemesh ze swoim mężem Nachumem i sześciorgiem dzieci w wieku od 17 do 6 lat.

Była bardzo zajęta.

Stworzyła swoją Kosher Network International, która obejmuje JamieGeller.com, @JamieGeller i @JewlishbyJamie, która została nazwana No. 1 globalna firma medialna zajmująca się koszernym jedzeniem i żydowska sieć gastronomiczna, z 5 milionami odbiorców i łącznie 1 miliardem wyświetleń.

Teraz, jako członek kadry kierowniczej Aish jako dyrektor ds. marketingu i ds. mediów, pani Geller podjął się zadania nadzorowania i tworzenia treści i dostarczania mediów internetowych Aish Global.

„Wszystko, co robię, jest związane z Aish i dla Żydów” – powiedziała. Geller. „Holokaust nigdy więcej nie powinien się powtórzyć, ale dzisiaj mamy do czynienia z duchowym holokaustem żydowskiej ciągłości”.

Ze swojej strony pani Geller doświadczyła swojej podróży do żydowskiej praktyki w dużej mierze poprzez rozdział Aish HaTorah w Nowym Jorku ponad dwie dekady temu.

W tym czasie była producentem CNN i zachęcona przez matkę, by zaangażować się w życie żydowskie, zaczęła uczęszczać na poniedziałkowe zajęcia wieczorne w placówce Aish HaTorah na Upper West Side na Manhattanie, ucząc się cotygodniowej części Tory ze znanym nauczycielem, Stevem Eisenbergiem. .

„Judaizm nie przeniknął mojego życia” – powiedziała. „To było punktem zwrotnym w moim życiu”, powiedziała, mówiąc do jednej ze swoich rebecynów z Aish.

„Tak było moje życie. Święta już tu były – gestykulowała – ale judaizm nie był częścią mojej codzienności. Kiedy zacząłem chodzić do Aish w Nowym Jorku na cotygodniowe zajęcia parszy ze Stevem Eisenbergiem, a on mówił o części Tory i nadawał jej znaczenie oraz jak młodzi żydowscy profesjonaliści mogą wykorzystać tę żydowską mądrość we własnym życiu, ta wiedza nagle stała się częścią czegoś, co może być częścią naszego stylu życia, wpływać na nasze życie i decyzje, które podejmujemy ”.

Dopiero wzięła udział w seminarium Aish Discovery, podczas którego przemawiała na dowód, że Bóg sprowadza naukę i religię, że była „całkowicie zszokowana” i zdecydowała się podnieść swoje żydowskie obrzędy i przyjąć szabat oraz zachowywać koszerność. Ale ponieważ było to w grudniu, kiedy Szabat przychodzi wcześnie, a ona pracowała nad programem na żywo, który nagrywano popołudniami, oznaczało to rzucenie pracy. Zrobiła to i wyjechała do Izraela, gdzie spędziła kilka tygodni ucząc się w seminarium, aż dostała telefon z ofertą pracy w HBO przy „Rodzinie Soprano”.

Wróciła do Nowego Jorku i objęła to stanowisko z wcześniejszym piątkowym wyjazdem w kontrakcie i nowym zobowiązaniem do prowadzenia bardziej żydowskiego życia. Zaczęła też szukać męża.

Bez względu na to, dokąd podróżowała, spotykała się z swatkami, czy to do Anglii, gdzie została wysłana na „Anioły w Ameryce”, czy do Los Angeles na rozdanie nagród, była zdeterminowana. W końcu poznała Nachuma, swojego 18-letniego męża, przez swatkę. Zaręczyli się po dwóch tygodniach i pobrali po dwóch miesiącach.

„Kiedy wiesz, wiesz”, powiedziała.

SM. Geller napisała swoją pierwszą książkę „Szybkie i koszerne przepisy od panny młodej, która nic nie wiedziała”, kiedy była w ciąży ze swoją pierwszą córką jako część wspomnień z jej własnej podróży i jako elementarz dla tych, którzy chcieli nakarmić swoje rodziny, a tego nie zrobili. chcę być niewolnikiem w kuchni.

„Nie znałam łopatki z rondla” – powiedziała.

Teraz właśnie napisała swoją ósmą książkę kucharską „Kuchnia rolnika”, aby pomóc rodzinom rolników w Izraelu, które przestrzegają szmitty, micwy, zgodnie z którą co siódmy rok ziemia nie jest uprawiana, ale otrzymuje swój szabat i odpoczywa. „Nie miałem ochoty pisać tej książki, ale jest to niewiarygodna sprawa i przynosi korzyści Żydom, którzy obserwują tę micwę raz na siedem lat”. Wszystkie jego dochody mają pomóc tym rolnikom. Jest dostępna tylko poprzez darowiznę z supportourfarmers.org, powiedziała.

Stworzyła również własną linię przypraw izraelskich, mieszanek przyprawowych i miodów pochodzących z izraelskich farm i pszczół – i zatrudnia osoby o specjalnych potrzebach. Wewnątrz przypraw znajduje się wzruszająca nuta „etykieta może być nieco przesunięta lub może zawierać kilka pęcherzyków powietrza. Dzieje się tak, ponieważ słoiki są pakowane ręcznie, niektóre przez osoby o specjalnych potrzebach. Zatrudniamy ludzi, którzy zazwyczaj mają trudności ze znalezieniem pracy, zamiast korzystać z maszyny, ponieważ naprawdę wierzymy, że ich potrzeby są ważniejsze niż idealna etykieta”.

O jedzeniu trzeba porozmawiać z panią. Geller, więc chciałem wiedzieć o jej własnym stole szabatowym.

SM. Geller powiedziała, że ​​jej tradycyjne dania aszkenazyjskie zostały przejęte izraelskim akcentem.

A jej pomocnicy są liczni. Jej dzieci są świetnymi testerami smaku i zawsze są gotowe do pomocy w kuchni. Jej dzieci to trzy córki i trzech synów, 17-letnia Bracha Miriam; Rochel Naami, 15 lat; Yaakov, 14 lat; AY, Abraham Icchak, 12 lat; Noa, 10 lat; i Shaulie Dovid, 6.

Rodzina może zacząć od popularnych izraelskich przystawek, salatim, różnych sałatek.

Oczywiście jest też zupa z kulkami z macy z kurczaka, ale są też inne przysmaki szabatowe, na które wpływ miała jej Alija.

Na przykład mostek, który regularnie pojawia się w szabatowym menu, może być ubrany w soję, silan (miód daktylowy) i upieczony z tonami cebuli. Albo może ugotować mostek z daktylami i hawajami, mieszanką przypraw z Bliskiego Wschodu, dominującą w kuchni jemeńskiej. Łosoś, inny ulubiony jako względna przystawka do posiłku, może być przygotowany z sumakiem, silanem i oczkami granatu dla uzyskania koloru i smaku, a następnie pokryty świeżą miętą. Smażona cytryna, aby nadać jej blask. To tylko kilka dań.

To wszystko brzmi pysznie. Znowu obiad?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.