Jake Gyllenhaal opowiada o diecie roślinnej, jego ulubionych potrawach do gotowania

Jake Gyllenhaal opowiada o diecie roślinnej, jego ulubionych potrawach do gotowania

Jake Gyllenhaal jest gotów zmienić się w aktorską rolę, nawet jeśli oznacza to zmianę diety. Aktor stracił 30 funtów w filmie „Nightcrawler” i zyskał 28 funtów mięśni w „Southpaw”, jedząc w tym celu od sześciu do siedmiu posiłków dziennie.

A w niedawnej reklamie JUST Egg, roślinnego produktu jajecznego, Gyllenhaal zjadł wegańskie omlety — całe ich mnóstwo.

„Nie wiem, ile patelni z jajkami zrobiłem, ale tak naprawdę zjadłem każdą z nich”, powiedział Gyllenhaal, który jest inwestorem w JUST Egg, DZISIAJ.

Reklama naśmiewa się z tego, jak długo celebryci, tacy jak Gyllenhaal, pozostaną w „postaci supergwiazdy”. Komik JB Smoove opowiada o wysiłkach Gyllenhaala, w tym o wypróbowaniu czegoś, co nazywa się „treningiem galaktycznego rycerskiego robota”. Serena Williams była w innej wersji reklamy.

Gyllenhaal mówi, że reklama, choć wyraźnie satyryczna, nie jest: także daleko od właściwej pracy przygotowawczej, która przechodzi w role. „Jestem zainteresowany robieniem rzeczy interesujących, gdy próbujesz trenować i ćwiczyć dla konkretnego projektu, „Gyllenhaal powiedział”. Spróbowałbym „treningu galaktycznego robo-rycerza”, gdyby istniał.

Chociaż zdrowe odżywianie jest środkiem do celu dla Gyllenhaala, jest ono również źródłem radości i zawsze było.

Patrząc wstecz na swoje dzieciństwo, Gyllenhaal powiedział, że nie był typem dzieciaka, który szydził z brukselki i brokułów – był typem, który brał dokładki. „Właściwie lubiłem warzywa i dorastałem, ucząc się o nich i będąc naprawdę ich ciekawym” – powiedział Gyllenhaal.

Gyllenhaal przypisuje swoim rodzicom podejście do dbania o swoje ciało. „Uczono mnie, że jedzenie jak najbliżej miejsca zamieszkania, jeśli możesz, jest dla ciebie najlepsze” – powiedział, wspominając regularne wycieczki, jakie odbywali na pobliski targ rolniczy w Kalifornii.

Powiedział, że jest w wieku, w którym może przyznać, że jego rodzice mieli rację w wielu sprawach – „zwłaszcza dietach roślinnych”.

„Mój ojciec był już zdrowy, wchodząc i próbując różnych rzeczy. Był pierwszą osobą, która zapoznała mnie z mlekiem sojowym. Gotował rzeczy z tofu. Kiedy masz takie modele, to ma na ciebie wpływ” – powiedział. „Myślę, że zostało mi to przekazane”.

Dziś Gyllenhaal powiedział, że je głównie, ale nie wyłącznie, żywność pochodzenia roślinnego. Ruch w kierunku diety roślinnej był stopniowy, wynikający z połączenia oglądania filmów dokumentalnych i prostego śledzenia tego, jak się czuł na podstawie tego, co jadł.

„Nie było jednej konkretnej rzeczy” – powiedział. „Odkryłem, że kiedy jem prawidłowo, a zwłaszcza kiedy jem więcej roślin, zawsze mam więcej energii” – powiedział.

Posiłki – i przygotowania do nich – pozostają tym, na czym „centruje się jego świat”, powiedział aktor. „Gotowanie jest tym, co najbardziej lubię pod względem przygotowania, a także spędzania czasu z ludźmi, których kocham” – powiedział Gyllenhaal.

Poniżej rozmawialiśmy z aktorem nieco więcej o jego nawykach żywieniowych – w tym o jego ulubionych odpustach.

Ten wywiad został skondensowany i zredagowany dla jasności.

Jak wpasowujesz gotowanie do swojej rutyny?

Nie zawsze mam czas. Czasami kończę zamawiać i wychodzić.

Ale ważne jest znalezienie czasu. Gotowanie jest dla mnie ważną częścią mojego dnia. Nawet jeśli to tylko pięć minut, jajecznica lub kawałek tosta. Czasami lubię marzyć o przepisach, o których marzę i planuję je w myślach.

Gotowanie to miejsce, w którym moja rodzina zebrała się i nadal się spotyka. To tutaj opowiadane są wspaniałe historie i gdzie możemy dowiedzieć się, co się dzieje i co wydarzyło się w ciągu dnia. Nie zawsze mam czas, ale uwielbiam gotować dla ludzi – więc znajduję czas.

Jakie jest pierwsze jedzenie, które nauczyłeś się robić?

Kiedy byłem bardzo młody, na Święto Dziękczynienia zawsze dostawałem chleb. Moja mama zawsze robiła ten chleb z ciasta ziemniaczanego. Zrobiła też chleb bananowy, który jest podstawą rodziny i moim ulubionym.

Tak więc nasz sekretny przepis na chleb bananowy był pierwszą rzeczą, której nauczyłem się robić. Jest jeden składnik, którym moja mama nie byłaby zadowolona, ​​gdybym się podzielił, ponieważ jest dla ciebie dobry, ale nie mogę zdradzić tajemnicy.

Opowiem Wam kolejny specjalny składnik chleba bananowego: Banany. Na pewno są w nim banany.

Jakie jest twoje ulubione jedzenie, jeśli chcesz komuś zaimponować?

Uważam, że w prostocie jest złożoność – więc prawdopodobnie makaron Pomodoro. To pocieszające, ale ciężko jest sprawić, by było dobrze. Kiedy używasz tylko kilku składników, staje się to trudniejsze.

Mam kochaną przyjaciółkę, która akurat ma restaurację w Londynie i (używam) jej przepisu. Kolejny nieco tajny przepis – ale jest całkiem prosty. W zasadzie to czosnek, bazylia, oliwa z oliwek i naprawdę dobre pomidory. Przynieś makaron Pomodoro i wszyscy będą całkiem szczęśliwi.

Jaki jest twój ulubiony odpust?

Jest ich tak wiele. Ale gdybym miał już iść, ciasto waniliowe z polewą waniliową.

Jaka jest twoja definicja jedzenia komfortowego?

Z mojego startera zrobiłem świeżą pizzę na zakwasie, którą zacząłem kilka lat temu podczas pandemii i wciąż jest w pobliżu. Próbujemy skopiować Wolfganga Pucka i zrobić pizzę na zakwasie z twarogiem i Russ and Daughters’ Nova (łososiem) na wierzchu.

Jaka jest jedna rzecz, którą każdy powinien wiedzieć, jak zrobić?

To trudne pytanie. To może być najtrudniejsze pytanie, jakie ktokolwiek mi kiedykolwiek zadał. Przynajmniej Sałatka. Albo tost chleba. Jeśli nie możesz upiec trochę chleba, nie wiem, co powiedzieć.

Związane z:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.