Jak zrobić najbardziej niesamowite gofry?

Jak zrobić najbardziej niesamowite gofry?

Idealny do tworzenia poradników i poprawek przepisów, za każdym razem złote rezultaty. Plus testy Consumer Reports od najlepszych producentów gofrów.

Autor: Perry Santanachote

Ostre, przewiewne gofry mogą być łatwą sprawą w domu bez bałaganu. Zdobycie najwyżej ocenianego gofrownicy to dobry początek i właśnie tam przydają się nasze testy.

„Niewielu producentów gofrów może dostarczyć Ci gofry idealne do zdjęć, które są nawet złote przez cały czas”, mówi Tara Casaregola, inżynier ds. testów CR, który nadzoruje nasze testy gofrownic.

„Oprócz tego, ile modeli gotuje i przyrumienia gofry, przyglądamy się również, jak łatwe są w użyciu, w tym w jakich szwach i szczelinach może utknąć ciasto” – mówi. Możesz zobaczyć, jak wszystkie modele radzą sobie w naszych ocenach gofrownic.

Ale świetny gofrownica to jedyna część równania. Ty też jesteś świetnym pałkarzem i na pewno ci się uda doskonały kształt w Twojej gofrownicy aby zapewnić najlepsze wyniki.

Świetne gofry do przeczytania i porady. Ponadto odkryj inne produkty spożywcze, które możesz przygotować za pomocą gofrownicy, i przyjrzyj się niektórym z najlepszych produktów w naszych testach gofrownicy.

Jak uzyskać lekkie, chrupiące gofry?

Zaczyna się świetny przepis ze świetnym gofrem, ale możesz poeksperymentować i znaleźć swój charakterystyczny smak. Oto kilka porad:

Uderz, póki żelazko jest gorące. Jeśli twoje gofry wyjdą blade i miękkie, może to być spowodowane tym, że urządzenie nie jest wystarczająco gorące. Ważne jest, aby wstępnie podgrzać gofrownicę przez co najmniej 10 minut. Zrób też kilka minut na przerwę i pozwól wsadom ponownie się nagrzać.

Ubij białka. Aby uzyskać lżejsze, bardziej puszyste gofry, dodaj oddzielnie żółtka i białka. Do płynnych składników ciasta dodać tylko żółtka. Ubij białka, aż uformują się sztywne szczyty i delikatnie złóż je do ciasta za pomocą gumowej szpatułki. Aby uzyskać podobne wyniki, spróbuj zamienić seltzer na trochę płynu w przepisie.

Zdecyduj się na olej zamiast masła. Aby uzyskać bardziej chrupiące gofry, użyj w swoim przepisie oleju roślinnego zamiast roztopionego masła. W przeciwieństwie do masła olej nie zawiera wody, która nawilża i utrudnia wypiekanie się skórki. Badanie gofrów opublikowane w Food Science & Nutrition wykazało, że ciasto na gofry zrobione z masłem jest bardziej niż ciasto z masłem.

Wypróbuj przepis na gofry na drożdżach. Drożdże nadają gofrom lekkości i chrupiącej skórki, a także dodają smaku gofrom zrobionym z proszku do pieczenia lub bez sody oczyszczonej. Ciasto drożdżowe musi jednak wyrosnąć, więc zrób ciasto poprzedniego wieczoru, włóż je do lodówki, a rano będziesz gotowy do wyjścia.

Dodaj mąkę kukurydzianą. Jeśli robisz gofry z proszkiem do pieczenia i sodą oczyszczoną, dodanie mąki kukurydzianej do mieszanki sprawi, że będą chrupiące na zewnątrz oraz miękkie i łuszczące się w środku. Ponieważ przepisy na gofry są różne, zacznij od ¼ filiżanki i pracuj tyle, ile chcesz, aby uzyskać pożądany efekt.

Wykończ je w piekarniku. Aby gofry były ciepłe podczas dalszego gotowania, przenieś je do piekarnika ustawionego na 200 ° F. Umieść gofry bezpośrednio na ruszcie piekarnika. Niskie ciepło „ustawi” ich chrupkość, dzięki czemu staną się bardziej chrupiące i pozostaną takie dłużej.

Specjalne funkcje dla Stand-Ins

Niektóre gofrownice są wyposażone we wskaźniki, które zapalają się lub wydają dźwięk, gdy gofry są gotowe lub gdy żelazko jest gotowe. Okazyjne modele mogą nie mieć tych funkcji, ale nie martw się: oto inne sposoby na wyeliminowanie zgadywania gofrów:

Brak wskaźnika podgrzewania? Jeśli gofrownica nie ma wskaźnika ostrzegającego o podgrzaniu, sprawdź temperaturę żelazka na trzepoczącej wodzie. Jeśli kropelki skwierczą i tańczą na powierzchni, jest gotowe.

Brak ostrzeżenia o gotowości? Jeśli Twoja gofrownica nie ma wskaźnika dogotowania, obserwuj, jak para wydobywa się z urządzenia podczas gotowania. Po zatrzymaniu pary (zwykle po 5 do 6 minutach) gofr powinien być gotowy. Jeśli pokrywka stawia opór przy próbie jej podniesienia, gotuj gofra przez 30 sekund dłużej. Zaplanuj pierwszą porcję i ustaw porcje na minutnik, aby nie trzeba było najeżdżać kursorem na każdy gofr.

Brak kubka do ciasta? Jeśli Twój gofrownica nie zawiera dokładnej ilości filiżanki, aby uniknąć przepełnienia, potrzeba kilku prób i błędów, aby ustalić idealną ilość dla każdego gofra, którego potrzebujesz. Zacznij od ir szklanki ciasta na małe żelazka i ⅔ szklanki do większych i zwiększaj ilość gofrów w razie potrzeby. Zanotuj ostateczny rozmiar filiżanki i przyklej go do zewnętrznej części gofrownicy, na wypadek gdybyś zapomniał o pudełku.

Gofrownica w innych produktach spożywczych

Wierz lub nie, ale możesz użyć gofrownicy do gotowania wszelkiego rodzaju potraw. Wiele potraw gotuje się szybciej niż piekarnik lub płyta kuchenna, ponieważ gotuje się je z obu stron jednocześnie (nie wymaga odwracania). Większość przepisów również nie musi być dostosowywana. Po prostu nie zamykaj pokrywy na siłę. Oto kilka pomysłów na początek:

Testy CR od 3 najlepszych gofrownic

Dają one równomiernie przyrumienione gofry i są łatwe do czyszczenia.

Breville Smart 4-Slicer BWM640XL

CR biorą: Bentley z wafli kosztuje całkiem nieźle, ale spełnia wszystkie nasze testy, uzyskując ocenę Excellent za równomierne brązowienie, gamę kolorów i łatwość użytkowania. Smart 4-Slicer ma dużą siatkę, która może zmieścić dwa razy więcej niż standardowe okrągłe żelazko w cieście, co oznacza o połowę mniej czasu na pełną partię gorących gofrów. Brzmi to jak ostrzeżenie, gdy gofry są gotowe, a przetestowaliśmy tylko dwa modele, które mają liczniki czasu. (Drugim modelem jest Calphalon Below.)

Calphalon CKCLWF1

CR biorą: Zmniejszona gofrownica Calphalon jest idealna dla małych gospodarstw domowych. Mniejsza prostokątna siatka tworzy jednocześnie dwa kwadratowe gofry. Otrzymuje bardzo dobrą ocenę nawet w przypadku brązowienia, ale traci kilka punktów w naszej testowej gamie kolorów, co daje mu dobrą ocenę. Oznacza to, że jest mniej różnic między ustawieniami ciemnymi i jasnymi; Światło na gofrach jest nadal dość brązowe. Minutnik poinformuje Cię, ile czasu potrwa gotowanie, a alarm włączy się, gdy gofry będą gotowe. Ten zalecany przez CR model można przechowywać na boku, aby zaoszczędzić miejsce.

Chefman Anti-Overflow Belgijska Gofrownica

CR biorą: Chefman jest jedynym wafelkiem, który przetestowaliśmy, aby uzyskać oznaczenie CR Best Buy. Jeszcze więcej przyrumienionych okrągłych gofrów z tej maszyny wyrzuca konkurencję. Jego ustawienia zakresu kolorów zapewniają bardzo dobrą ocenę, co oznacza, że ​​istnieje znacząca różnica między goframi przyrządzonymi w najciemniejszym ustawieniu (brązowym i ostrym) a najjaśniejszym (jasnym i puszystym). Kiedy wiesz, że gofry są gotowe i można je przechowywać w pionie, aby zaoszczędzić miejsce. Uchwyt i zatrzask mogą się jednak nieprzyjemnie nagrzewać podczas gotowania, więc możesz użyć rękawicy kuchennej.

Więcej z raportów konsumenckich:
2016 dla najlepszych opon do wyboru
25 000 $ i mniej za najlepiej używane samochody
7 najlepszych materacy dla par

Consumer Reports to niezależna organizacja non-profit, która współpracuje z konsumentami, aby tworzyć sprawiedliwszy, bezpieczniejszy i zdrowszy świat. CR nie promuje produktów ani usług i nie akceptuje reklam. Copyright © 2022, Raporty konsumenckie, Inc.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.