Jak zrobić Carne Asada Ricka Martíneza na następnym grillu?

Jak zrobić Carne Asada Ricka Martíneza na następnym grillu?

Witamy w Klubie Książek Kucharskich Kobiet Pioneer! W tym miesiącu przedstawiamy Ricka Martínezkucharz, gospodarz podcastów, częsty współpracownik New York Timesi autor książki kucharskiej Mi Cocina: Przepisy i uniesienie z mojej kuchni w Meksyku. Przed nami Rick opowiada o swojej kulinarnej podróży o długości 20 000 mil Meksykgłęboko osobiste historie związane z jego ulubionymi potrawami, i oferuje przepis na carne asada w środku tandetnej quesadilli.

Książki kucharskie i przepisy są często reklamowane terminami „autentyczny” lub „autentyczny”, aby opisać kuchnie z całego świata. Dla szefa kuchni Ricka Martíneza jest to dokładne przeciwieństwo tego, czego chce w swojej nowej książce kucharskiej, Mi Cocina.

„[These words] są tym, czego ludzie używają, gdy chcą coś wydobyć — prawdę, prawdziwą historię, uniwersalny smak — od ciebie, pojedynczej osoby zmuszonej do reprezentowania całego kraju, całej kultury, całego narodu ”- pisze Rick we wstępie do książki kucharskiej W momencie, gdy porzucił te oczekiwania, odnalazł radość i swobodę w gotowaniu. Zamiast tego chce patrzeć na jedzenie jako naprawdę dobrą historię, jako połączenie wielu różnych ludzi, czynników, miejsc, krajów i preferencji. , zapamiętaj i tryb do tworzenia nowych wspomnień i nowych historii.

„Twoje historie mogą być duże lub małe, stare lub nowe” — mówi Rick. Podaje przykład gotowania picadillo dla jego ojca niedawno. To bardzo proste, domowe danie z mielonej wołowiny, które Rick mocno kojarzy ze wspomnieniami swojej zmarłej matki. Robiła to przynajmniej raz w tygodniu, a jego tata wykorzystywał resztki do robienia śniadaniowych tacos następnego ranka. Od matki Rick nauczył się podczas gotowania polegać na wszystkich zmysłach, a nie tylko na smaku. To dźwięk trzaskającego kurczaka w piekarniku podpowiada, kiedy obrócić mięso. To zapach prażonej chili, która może przejść od zapachu prażonych orzechów do przypalenia w 30 sekund.

Pochodzący z Austin w Teksasie używa terminu „wspomnienia smakowe”, aby opisać przepisy w swojej książce, które zebrał podczas 20 000 milowej podróży kulinarnej przez Meksyk. „To był ważny sposób na odkrycie pochodzenia mojej rodziny” — mówi Rick. „Moi dziadkowie przybyli z Meksyku na początku XX wieku i tam wszystko się zatrzymało – lub zaczęło, w zależności od tego, jak na to spojrzysz – i poczułem potrzebę głębszego zrozumienia, skąd się biorą rzeczy. To była duża motywacja, dlaczego .Napisałem książkę.”

Mi Cocina to książka wypełniona pysznymi meksykańskimi przepisami, które są autentyczne dla Ricka i jest to opowieść o tym, gdzie podróżował, co jadł i ludzi, których spotkał. Plus, jak zrobić te pyszne przepisy. Książka pozwala być towarzyszem podróży kulinarnej, degustując po drodze mnóstwo deserów, owoców morza i przepisów wegetariańskich.

Podczas swojej 568-dniowej podróży Rick szukał smaków, które kocha – a dokładnie tłustych, pikantnych i słodkich. Kiedy usiadł przy stole kucharza, zadał jedno krytyczne pytanie: „Ze wszystkiego, co robisz, co robisz ty jak najlepsze? „Na jedno pytanie można znaleźć potrawy przyrządzone z miłością (które zawsze smakują lepiej). Oczywiście to trudne pytanie, nawet dla samego autora! Ostatnio lubił improwizować na salsie z tego, co może w jego lodówce.

Carne asada była oczywistym wyborem do włączenia do książki kucharskiej, która koncentruje się na głównych regionach Meksyku. To danie gotowane w całym kraju i każdy ma na to swój własny sposób, ale według Ricka jest to „bardziej forma sztuki” w północnych stanach, trochę jak kupowanie żeberek z Memphis lub BBQ z Teksasu. „Kiedy robisz carne asada w Meksyku, zawsze zarabiasz więcej, niż potrzebujesz, ponieważ ludzie się pojawią” – wyjaśnia. „To jak imprezowy magnes. Ludzie przynoszą piwo, więcej mięsa lub chorizo. Przychodzą nie tylko po to, żeby jeść, ale także uczestniczyć w rytuale grillowania”. Staje się wspólną imprezą blokową, podczas której łączysz się z sąsiadami i przyjaciółmi, dzieląc się niesamowitymi potrawami z grilla.

Rick’s carne asada jest koniecznością, jeśli chcesz wprowadzić ten idealny zapach dymu na kolejny grill lub chcesz dodać mięsny dodatek do cotygodniowej nocy quesadilla. Nadziewanie marynowanej wołowiny w tortilli dużą ilością roztopionego sera jest praktycznie „doświadczeniem zmieniającym życie”.

Ren Fuller

Mi Cocina: Przepisy i zachwyt z mojej kuchni w Meksyku: książka kucharska

Przedruk za pozwoleniem od Mi Cocina: Przepisy i uniesienie z mojej kuchni w Meksyku autorstwa Rick Martínez, prawa autorskie © 2022. Wydane przez Clarkson Potter / Publishers, wydawnictwo Penguin Random House. Fotografia autorstwa Ren Fuller © 2022

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez stronę trzecią oraz importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom podać ich adresy e-mail. Możesz znaleźć więcej informacji na temat tej i podobnych treści na piano.io

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.