Jak zaoszczędzić 50$ na rachunkach za jedzenie i nadal jeść smaczne, pożywne posiłki?

Jak zaoszczędzić 50$ na rachunkach za jedzenie i nadal jeść smaczne, pożywne posiłki?

Ceny artykułów spożywczych wzrosły z wielu powodów, w tym rosnących kosztów benzyny, nawozów i robocizny.

Mógłbyś „rozglądać się” za tańszymi artykułami spożywczymi, ale kosztowałoby to więcej paliwa lub podróży, nie wspominając o czasie.

Badania pokazują, że zdrowa dieta kosztuje gospodarstwa domowe o niskich dochodach od 20 do 30% ich dochodu rozporządzalnego. Ale zdrowa dieta pozostaje tańsza niż ta zdominowana przez wysoko przetworzoną żywność i napoje.

Obniżenie rachunków za zakupy spożywcze wymaga planowania i elastyczności – a także znajomości budżetu.Czytaj więcej: Tak, 5 USD za sałatę to za dużo. Rząd powinien działać, aby powstrzymać rosnące koszty zdrowego odżywiania


Więc jak to robisz?

Zacznij od sprawdzenia, które warzywa i owoce są w sezonie i znajdź przepisy, które je zawierają.

Zamień kilka świeżych warzyw i owoców na odmiany w puszkach i mrożonych oraz zastąp bardzo drogie produkty tańszymi alternatywami.

Spożywaj posiłek bezmięsny przynajmniej raz w tygodniu.Przeczytaj więcej: Kontrola zdrowia: pięć niezbędnych produktów spożywczych do Twojego wózka na zakupy


Następnie utwórz listę zakupów. Pomaga to zaoszczędzić pieniądze, zmniejszając impulsowe zakupy w sklepie. Spójrz na to, co już masz w spiżarni, lodówce i zamrażarce, i kupuj tylko to, czego potrzebujesz. Zmniejszy to marnowanie żywności.

Sprawdź katalogi online pod kątem ofert specjalnych przed udaniem się do sklepów. Po wejściu do sklepu porównaj ceny i wybierz tańsze marki. To sprawia, że ​​pożywne posiłki są bardziej przystępne cenowo.

Ile gospodarstw domowych wydaje na artykuły spożywcze?

Ankieta z 2021 r. wykazała, że ​​przeciętny rachunek z supermarketu spożywczego wynosił 98 dolarów tygodniowo dla jednej osoby, 145 dolarów dla dwóch osób, 168 dolarów dla trzech osób, 187 dolarów dla czterech osób i 255 dolarów dla pięciu lub więcej osób.

Starsze badanie z 2016 r. wykazało, że przeciętne gospodarstwo domowe (2,6 osób) wydało 269 USD tygodniowo na wszystkie zakupy żywności (237 USD) i alkoholu (32 USD), zarówno w supermarkecie, jak i innych punktach sprzedaży.

Około połowę pieniędzy wydano na „uznaniowe” produkty, takie jak posiłki poza domem lub fast food (80 USD), z czego 20 USD wydano na lizaki, czekoladę, pikantne przekąski i chipsy ziemniaczane, a 10 USD na ciasta, ciastka i puddingi. W supermarkecie 26 dolarów wydano tydzień na owoce i warzywa.

Trzymanie się listy zakupów oznacza, że ​​prawdopodobnie wydasz i zmarnujesz mniej.
Shutterstock

Badanie z 2019 r. wykazało, że przeciętna osoba wydawała 300 USD tygodniowo na wszystkie posiłki i napoje. Obejmowało to artykuły spożywcze (135 USD), jedzenie na mieście (52 USD), alkohol (31 USD), dania na wynos (22 USD), kawę / herbatę baristy (13 USD), usługi dostarczania jedzenia (12 USD), suplementy (12 USD). ) i zdrową żywność (11 USD).

Badania te pokazują, że często wydaje się więcej na żywność i napoje spożywane poza domem niż na artykuły spożywcze i więcej na produkty niezdrowe niż zdrowe.

A co z zaoszczędzeniem 50 dolarów?nomoneynotime.com.au

5 wskazówek, które pomogą Ci zaoszczędzić

Podsumowując to wszystko, oto pięć kluczowych wskazówek, o których należy pamiętać podczas planowania żywności dla domu:

1) Miej budżet na żywność

Całkowity budżet na żywność będzie zależeć od liczby osób, które musisz wyżywić, ich wieku i dochodu gospodarstwa domowego. Ogólna zasada jest taka, że ​​nie powinno to kosztować więcej niż jedną trzecią całkowitego dochodu rozporządzalnego gospodarstwa domowego.

Przeznacz kwoty docelowe w swoim budżecie zarówno na podstawowe, pożywne produkty spożywcze, jak i napoje i napoje swobodne (napoje bezalkoholowe, frytki, herbatniki, ciasta, lizaki, ciasta, ciastka i wędliny) oraz na żywność poza domem (kawa, fast food, puby, kluby) , sklepy z butelkami i restauracje).

2) Przygotuj tygodniowy plan na śniadanie, obiad, kolację i przekąski

Napisz pasującą listę zakupów. Sprawdź spiżarnię, lodówkę i zamrażarkę, aby zobaczyć, co już masz lub czy można zamienić jakieś składniki, aby zaoszczędzić na zakupie.

3. Spakuj lunch

Kup pudełko na lunch i zapakuj je poprzedniego wieczoru. Włóż go do lodówki, abyś mógł złapać i iść rano. Aby uzyskać pomysły, zobacz nasze obiady za 5 USD.

Jeśli poranki są zbyt zajęte, zapakuj też produkty śniadaniowe.

4. Gotuj więcej posiłków w domu

Gotowanie większej liczby posiłków w domu może obejmować tańsze i zdrowsze wersje niektórych ulubionych dań na wynos, takich jak pizza i hamburgery.

Badanie przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wykazało, że osoby, które więcej gotowały w domu, wydawały o połowę mniej pieniędzy na jedzenie spożywane poza domem niż osoby, które gotowały rzadko. Wydali też o 17% mniej na jedzenie.

Co ciekawe, obie grupy wydały tyle samo na artykuły spożywcze, co sugeruje, że nieliczni kucharze domowi albo marnowali więcej jedzenia, albo jedli więcej, albo jedno i drugie.Przeczytaj więcej: Chcesz być szczęśliwszy, zdrowszy, zaoszczędzić pieniądze? Czas zacząć gotować


5. Gotuj podwójne porcje

Gotuj większe ilości potraw, takich jak curry, zupy i zapiekanki, i albo je zamrażaj, albo zjedz dwa razy ten sam posiłek.

Dla tych, którzy muszą robić zakupy przy znacznie ograniczonym budżecie, opracowaliśmy plan posiłków za 60 USD tygodniowo na naszej stronie internetowej No Money No Time. Ten bezpłatny zasób zawiera plan posiłków z niedrogimi przepisami, zaprojektowany tak, aby zaspokoić kluczowe składniki odżywcze potrzebne dla zdrowia.

Jeśli potrzebujesz pomocy w zdobyciu jedzenia, wypróbuj stronę Ask Izzy. Przesyłając swój kod pocztowy, pokazuje usługi wsparcia, takie jak bezpłatne posiłki, w pobliżu.


Autorzy dziękują za pomoc Hannah McCormick i Ilyse Jones z zespołu No Money No Time Project w przygotowaniu tego artykułu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.