Jak przepis na pudding ryżowy mamy tego szefa kuchni stał się restauracją wyróżnioną gwiazdką Michelin w podstawowym menu?

Kelly McCarthy

W Junoon elegancki, nowoczesny styl z autentyczną kuchnią indyjską zawsze poszukuje menu z gwiazdką Michelin i mamy szefa kuchni, jednego z jej domowych deserów na stałe.

Szef kuchni Akshay Bhardwaj i jego matka Nina Bhardwaj – lub „matka kierownicza restauracji”, jak ją nazywa – opowiedzieli „Good Morning America” o tym, jak ich pudding ryżowy ewoluował z ukochanej domowej roboty dla przyjaciół i rodziny. ulubiony klient.

„Przyjechaliśmy do tego kraju w 1990 r. i nie znałam się zbyt dobrze na gotowaniu, ale miałam prababkę, mamę i teściową, żeby to było tak, że miałam to w głowie” – powiedziała Nina Bhardwaj. „Ten produkt tutaj jest inny niż produkt dostępny w Indiach, więc po prostu… wymyśliłem ten przepis. Wszyscy go polubili, a potem Akshay, jego przyjaciele i pracownicy Junoon również to polubili. Wszystko się zaczęło.”

Akshay Bhardwaj wspominał, że jego mama „gotowała codziennie, siedem dni w tygodniu”, podczas gdy jego ojciec był właścicielem i operatorem restauracji. „Restauracje i jedzenie zawsze były w naszym życiu” – powiedział.

„Moi przyjaciele przychodzili – gramy, oglądamy piłkę nożną w niedziele, a moja mama gotowała dla mnie i starszego brata, jak zawsze proponujesz moim przyjaciołom” – powiedział szef kuchni. „Zaczęli od spróbowania odrobiny chleba. Chleb następnie zmienił się w „OK, spróbujemy trochę więcej”. W szóstej i siódmej klasie, przez całą szkołę średnią, planowali swoje niedziele, przychodząc i oglądając mój dom podczas meczu piłki nożnej, a potem jeść posiłek przygotowany przez moją mamę.

Dodał, że czasami grono przyjaciół i gości na obiedzie powiększało się do 20 dzieci. „To była ogromna impreza masowa w niedziele, a pudding ryżowy był zdecydowanie jego częścią; zawsze robiła go jako deser” – powiedział.

Jakieś 20 lat później, kiedy Akshay był kucharzem liniowym na Junoon 2012, ponownie pojawił się pudding ryżowy, tym razem wśród jego kolegów z kuchni.

„Moja mama czasami wysyłała mi ze mną pudding ryżowy. Robiła z niego dużą tacę i wysyłała dalej. Taca – przyszły pierwsze trzy lub cztery osoby, spróbowały, a potem spakowały w.[size] Kontenery, więc tylko trzech z 80 pracowników rzeczywiście mogło to zjeść – powiedział. Stałem tam po nabożeństwie, wlewałem trochę miedzi i wręczałem wszystkim. … I tak też była ta tradycja dobroci.”

Kiedy Akshay objął stanowisko szefa kuchni w 2017 roku, on i cukiernik Gustavo Tzoc, który poszukiwał puddingu ryżowego, opowiedzieli o przyszłości menu deserów.

– Żartobliwie powiedział: „Dlaczego nie namówimy twojej mamy, żeby przyszła i zrobiła pudding ryżowy?”. Powiedziałem: „Tak, zróbmy to”, „Akshay powiedział.

– Spodziewałem się tego, ponieważ nigdy nie spodziewałem się, że będzie to restauracja – powiedziała jego matka. „Czułem się dobrze [they] chciał, żebym to zrobił ”.

Sześciogodzinny proces gotowania dla jedynej krzywej uczenia się to domowa wersja profesjonalnej restauracji z dużych partii wieprzowiny.

„Więc ona odchodzi, a potem moi kucharze kłócą się o to, kto to zrobi, ponieważ wiedzą, że dotrzemy do dna zadrapania i trochę się ugryziemy” – wyjaśnił Akshay. „Nigdy nie zobaczysz, jak restauracja gotuje, by skonsolidować i spakować rzeczy – ale jeśli chodzi o pudding ryżowy, jest dosłownie lista oczekujących”.

„Zdecydowanie kazałem mojej mamie spróbować tego z tym, co mieliśmy – kandyzowanymi migdałami, pestkami granatu i bruleed bananami lub figami. Kiedy otrzymaliśmy błogosławieństwo, byliśmy z nim w porządku” – powiedział.

Sprawdź jej pełny przepis na porcję pysznego deseru w domu na Dzień Matki.

Pudding ryżowy Ma

Służy: 4 do 6

Składniki
4 filiżanki pół i pół
3 3/4 szklanki pełnego mleka
3/5 filiżanek ryżu Basmati
1 zielone ziarno kardamonu (strąk bez osłony)
3/5 szklanki cukru *

Wskazówki

Włóż mleko i pół i pół do garnka z grubym dnem i bardzo małym ogniem i dodaj zielone nasiona kardamonu.

Ryż umyj siedem razy w wodzie o temperaturze pokojowej i gdy mleko będzie ciepłe, dodaj do niego ryż.

Gotuj na małym ogniu mieszając od czasu do czasu, aby nie przywierało do dna ani się nie przypalało.

Gdy osiągnie konsystencję podobną do kremu – zajmie to około dwóch do trzech godzin – wyłącz gaz i dodaj cukier.

Można go jeść na ciepło lub na zimno.

* Uwaga: cukier można dodać do smaku.

Udekoruj pestkami granatu, posiekanymi migdałami, kruszonką pistacjową i zmielonym zielonym kardamonem.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.