Jak dotąd dziesięć najlepszych książek kucharskich 2022 r.

Jak dotąd dziesięć najlepszych książek kucharskich 2022 r.

Jeśli pierwsza połowa roku jest jakąkolwiek wskazówką, rok 2022 będzie rokiem sztandarowym dla książek kucharskich.

Pracownicy i krytycy NPR zebrali swoje ulubione pozycje do pierwszej w historii letniej edycji Books We Love. Oprócz najlepszych lektur plażowych i książek, które przeniosą Cię w inne miejsca, zebraliśmy najlepsze jak dotąd książki kucharskie z 2022 roku. Tak więc, niezależnie od tego, czy szukasz ekscytujących dań do serwowania podczas letniego gotowania, czy czegoś, co pomoże Ci wyjść z rutyny gotowania, mamy dla Ciebie rekomendacje.

Sztuka gotowania w spiżarni: posiłki dla rodziny i przyjaciół przez Rhondę Carman

Jeśli twoja spiżarnia kuchenna rozrosła się nie do poznania podczas pandemii, nie jesteś sam. Czas zmierzyć się z tymi wywołującymi poczucie winy stosami niewykorzystanych serc karczochów i komosy ryżowej, a Ronda Carman jest tutaj, aby pomóc. Ta książka kucharska, uporządkowana alfabetycznie, od migdałów po za’atar, to międzynarodowy przegląd 35 podstawowych artykułów w puszkach i butelkach.

— T. Susan Chang, autorka artykułów kulinarnych

Okładka „Colu Cooks”

/ Harry N. Abrams

/

Harry N. Abrams

Colu Cooks: łatwe wymyślne jedzenie przez płk Henry

Jeśli jesteś podobny do mnie, tęskniłeś za tym, żeby przyjaciele znów zebrali się na kolację. Ale kiedy sprowadzamy bliskich z powrotem do naszych stołów, może być trudno wiedzieć, co robić. Na szczęście książka kucharska Colu Henry jest ciepła i zachęcająca i zainspiruje doświadczonego kucharza (spróbuj „Crispy Fish with Quick Tomatillo i Jalapeño Confit”), a także neofitę w kuchni (sprawdź jej wirusowy hit „My Cec”).

—Jessica Goldstein, starszy dyrektor i producent wykonawczy, wydarzenia NPR i programowanie empiryczne

okładka „Napraw mi talerz”

/ Strona Street Publishing

/

Strona Street Publishing

Fix Me a Plate: Tradycyjne i nowe szkolne przepisy na soul food od Scotty’ego Scotta z Cook’a Drank Eat autor: Scotty Scott

Osobisty szef kuchni i bloger kulinarny z Fort Worth Pierwsza książka kucharska Scotty’ego Scotta to mieszanka tradycyjnych rodzinnych przepisów z podstawowymi potrawami soul food, zremiksowana… Scott opowiada nam historie związane z jedzeniem i składa hołd swoim przodkom tym, co kładzie na talerzu . To dobre jedzenie.

— Debbie Elliott, korespondentka działu krajowego

okładka „Gullah Geechee Home Cooking”

/ Henry N. Abrams

/

Henry N. Abrams

Gullah Geechee Home Cooking: Przepisy od Matki Wyspy Edisto autorstwa Emily Meggett

Jeśli nigdy nie słyszałeś o wyspie Edisto, książka kucharska Emily Meggett to świetne miejsce do rozpoczęcia nauki. Meggett jest matką wyspy, która jest domem dla wielu ludzi Gullah Geechee i żywności, którą wytwarzają od pokoleń.

— Wynne Davis, asystentka redakcji, Biorąc wszystko pod uwagę

okładka „jestem stąd”

/ WW Norton

/

WW Norton

Jestem stąd: historie i przepisy od szefa kuchni z południa autorstwa Vishwesha Bhatta

Zachodnie Indie i południowe Stany Zjednoczone mają więcej kulinarnych podobieństw, niż mogłoby się wydawać, od odmian ryżu i sezamu po okrę, krewetki i świeże pomidory. Tutaj te składniki eksplodują w radosnej fuzji, gorącej aferze szafki na przyprawy i dobrze zaopatrzonej spiżarni.

— T. Susan Chang

okładka „Koreańskiego Amerykanina”

/ Clarkson Potter

/

Clarkson Potter

Koreańsko-amerykański: jedzenie, które smakuje jak w domu autorstwa Erica Kim

Niezależnie od tego, czy chodzi o kimchi z kapustą pekińską jego matki Jean, czy o domowy chleb mleczny, każdy przepis jest pełen opowieści o dzieciństwie Kima w Atlancie io bliskich, którzy ukształtowali jego życie i jedzenie. Zwieńczona wspaniałymi zdjęciami zrobionymi przez Jenny Huang, jest to urocza, ciepła lektura — nie tylko jako książka kucharska, ale jako pamiętnik w towarzystwie jedzenia.

— Janet W. Lee, asystentka producenta, Minęła minuta

okładka „Mi Cocina”

/ Clarkson Potter

/

Clarkson Potter

Mi Cocina: Przepisy i zachwyt z mojej kuchni w Meksyku autorstwa Ricka Martineza

Z siedmioma sekcjami poświęconymi różnym regionom w całym kraju, Martínez poprowadzi Cię przez niektóre z podstawowych przepisów dla każdego z nich. Przepisy są żywe, ale najbardziej lubię historie towarzyszące każdemu z nich. Jedzenie jest głęboko osobiste i z? Mi CocinaMartínez dzieli swoje życie w jedzeniu i zaprasza cię do siebie.

— Wynne Davis

okładka „Ulicy Mlecznej”

Ulica Mleczna: Świat w Patelni autorstwa Christophera Kimballa

Jeśli ty, tak jak ja, rutynowo siejesz przepisy, w których używa się o jedną patelnię za dużo na noc, ta książka jest darem niebios. Tam ugotuj makaron z pancettą, boćwiną i fasolą. Zapomnij o warstwowym phyllo, po prostu zgnij go na wierzchu, aby uzyskać „patelnia spanakopita”. Innymi słowy, Christopher Kimball radośnie łamie zasady w imię uproszczenia.

— T. Susan Chang

okładka 'Turcja i Wilk'

/ Dziesięć prędkości prasy

/

Dziesięć prędkości prasy

Turcja i Wilk: Flavor Trippin’ w Nowym Orleanie Mason Hereford z JJ Goode

Szef kuchni Mason Hereford przelał na papier część magii, która przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów do jego popularnego sklepu z kanapkami w Nowym Orleanie, Turkey and the Wolf. Książka kucharska jest pełna nostalgicznych przepisów dostępnych dla domowego kucharza. Oto ekscentryczne podejście Hereford do smażonej kanapki bolońskiej, zwieńczonej domowymi frytkami, pikantną musztardą i „shredtuce” (tak, to tylko szatkowana sałata). Daje nam pozwolenie na serwowanie kawioru na brązowo-ziemnym McDonald’s. Collard melt może być moim ulubionym – południowa odmiana Reubena.

— Debbie Elliott, korespondentka działu krajowego

okładka „Woka”

/ WW Norton

/

WW Norton

Wok: przepisy i techniki J. Kenji López-Alt

WokAtrakcyjność nie jest innowacją; w wielu chińskich restauracjach można znaleźć dania takie jak krewetki kung pao i jagnięcina z kminkiem. Ale teraz nie musisz wychodzić z domu. Jeśli o mnie chodzi, warto zapłacić cenę naklejki, aby nauczyć się techniki aksamitnej – sposobu na zachowanie miękkości mięsa podczas jego smażenia – która faktycznie działa. To tylko jeden z klejnotów na tych stronach.

— T. Susan Chang

Prawa autorskie 2022 NPR. Aby zobaczyć więcej, odwiedź https://www.npr.org.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.