Jak Boston Children’s sprawia, że ​​żywność jest dostępna dla pacjentów

Jak Boston Children's sprawia, że ​​żywność jest dostępna dla pacjentów
Rodziny borykające się z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego i ograniczeniami żywieniowymi są zachęcane do mówienia i proszenia o pomoc. (zdjęcia: AdobeStock, ilustracja: Fawn Gracey/Boston Children’s Hospital)

Brak bezpieczeństwa żywnościowego jest bardziej powszechny niż mogłoby się wydawać, dotykając około 21% gospodarstw domowych z dziećmi w Massachusetts w 2022 roku. Aby dodać do stresu, rodziny dzieci z ograniczeniami żywieniowymi, które borykają się z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego, często mają ograniczone możliwości znalezienia odpowiedniego odżywiania. Jedną z największych przeszkód, jeśli chodzi o rozwiązanie problemu braku bezpieczeństwa żywnościowego, jest destygmatyzacja otaczającej go dyskusji.

Rodziny stojące w obliczu braku bezpieczeństwa żywnościowego mogą czuć się zakłopotane dzieleniem się swoją sytuacją ze swoimi zespołami opiekuńczymi; jednak ważne jest, aby rodziny wiedziały, że nie są same.

„Niepewność żywnościowa może być napiętnowana i nie chcemy, aby ktokolwiek czuł się zawstydzony lub zawstydzony tym, z czym się zmagają” – wyjaśnia Anna Rouse, pracownik socjalny ds. Rozwoju i Żywienia w Boston Children’s. Zakład Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia. „Niepewność żywnościowa może być krótko- lub długoterminowa, dlatego tak ważne są regularne badania przesiewowe”.

Wydział Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia w Boston Children’s wysłuchuje potrzeb społeczności i zapewnia szeroką gamę zasobów, aby pomóc rodzinom borykającym się z tymi trudnościami.

Jak łączy się społeczność

Wszyscy pacjenci przyjmowani w Oddziale Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia otrzymują teraz krótki kwestionariusz, którym mogą podzielić się z zespołem opiekuńczym, jeśli mają problemy z jedzeniem i potrzebują pomocy. Jest prywatny i prosty, dzięki czemu rodziny mogą czuć się pewnie, prosząc o pomoc.

Boston Children’s współpracuje z lokalnymi zasobami społecznościowymi, aby zapewnić opcje odżywcze dla każdego, kto może ich potrzebować. Zakorzeniony głęboko w społeczności ekspertów żywieniowych i dietetycznych, oddział pracuje nad zapewnieniem rodzinom różnorodnych zasobów, aby zaspokoić potrzeby ich dzieci.

Kiedyś takim zasobem oferowanym rodzinom jest spiżarnia żywności Family Food Connections, zlokalizowana na Jamaica Plain w Mildred C. Hailey Apartments – obok Boston Children’s w Martha Eliot. To, co czyni tę spiżarnię żywności wyjątkową, to fakt, że jest to jedna z niewielu spiżarni żywności w Massachusetts, która oferuje żywność spełniającą potrzeby żywieniowe dzieci z celiakią.

„Żywność jest naprawdę jedynym lekarstwem dla dzieci z celiakią, więc posiadanie odpowiednich zasobów ma trwały pozytywny wpływ na rodziny, które borykają się z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego”, mówi Vanessa Weisbrod, dyrektor Programu Celiakii.

Nauka i rozwój zasobów

Podczas gdy spiżarnia żywności Family Food Connections zapewnia nie tylko integracyjne opcje dietetyczne, ale także oferuje zajęcia uczące rodzin dotkniętych brakiem bezpieczeństwa żywnościowego, jak przygotowywać zdrowe posiłki.

Prowadzone wirtualnie zajęcia przygotowujące posiłki zapewniają rodzinom możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy i zastosowania jej w codziennym życiu. „Od nauki podstaw, jakich narzędzi kuchennych należy używać, po przygotowywanie sezonowych potraw z żywności dostępnej w spiżarni — widzieliśmy, jak rodziny skorzystają na tych zajęciach na wiele sposobów” — mówi Sharon Weston, starszy specjalista ds. żywienia klinicznego w Dywizji Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia.

„Mamy rodziców i ich dzieci, którzy przyłączają się i zadają pytania o popularne alternatywy żywieniowe, aby uwzględnić ograniczenia żywieniowe lub pytając, jakich narzędzi kuchennych należy używać – wiele rzeczy, które nie są niepewne żywności, są oczywiste” – wyjaśnia Weston. „Te zajęcia zapewniają rodzinom przestrzeń do nauki i zadawania tylu pytań, ile potrzebują, a wszystko to w ramach społeczności, która dzieli się i rośnie razem”.

Rodziny nie tylko mogą korzystać ze spiżarni żywności i uczyć się, jak przyrządzać wspaniałe posiłki — mogą również korzystać ze wspólnego ogrodu, aby zbierać świeże warzywa i włączać je do posiłków. Ogród Przyjaźni, znajdujący się w Boston Children’s w Peabody, to ogród społecznościowy, w którym zarówno pacjenci, jak i dostawcy mogą uprawiać warzywa i pracować nad zielonym kciukiem. „Ogród społeczności koncentruje się na wykorzystywaniu go zarówno przez pracowników Boston Children’s, jak i pacjentów, aby promować nie tylko naukę opartą na odżywianiu, ale także pomagać ludziom wyjść na zewnątrz i zmniejszyć niepokój poprzez ogrodnictwo” – dzieli się Weston.

Od ograniczeń żywieniowych po wyzwania żywieniowe, rodziny powinny mieć dostęp do odpowiedniego pożywienia, aby utrzymać swoje dzieci w zdrowiu i czuć się upoważnione do mówienia, gdy potrzebna jest pomoc.

„Mam nadzieję, że kiedy drzwi zostaną otwarte, ludzie mogą być bardziej skłonni do zgłaszania swojego statusu braku bezpieczeństwa żywnościowego. Jeśli regularnie o tym rozmawiamy, jest bardziej prawdopodobne, że złapiemy tych, którzy w przeciwnym razie mogliby prześlizgnąć się przez szczeliny” – mówi Rouse.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak Boston Children’s radzi sobie z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego, zapoznaj się z następującymi zasobami:
Rodzinne połączenia z jedzeniem

Dodatkowe zasoby dla Massachusetts:
Infolinia projektu Chleb Foodsource
Projekt Chleb i Departament Szkolnictwa Podstawowego i Średniego (DESE)
FoodPantries.org: spiżarnie żywności w Massachusetts
Program Żywienia Kobiet, Niemowląt i Dzieci (WIC)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.