Home Appétit Dostarcza posiłki przygotowane przez szefa kuchni do Twoich drzwi w Delaware

Home Appétit Dostarcza posiłki przygotowane przez szefa kuchni do Twoich drzwi w Delaware

Zdjęcia dzięki uprzejmości Home Appétit

Po latach pracy jako kucharz liniowy i prywatny szef kuchni, Lee Wallach założył Home Appétit, aby dostarczać gotowe posiłki ludziom w Delaware.

Skromne początki

Lee Wallach, założyciel Home Apetyt

Lee Wallach przeniósł się do południowego Delaware, kiedy był w gimnazjum. Podczas drugiego lata w rodzinie jedli obiad w RedFin w Bethany Beach, kiedy powiedział rodzicom, że planuje zostać na plaży i znaleźć pracę.

Miał 14 lat, a jego pierwszą pracą był chłopiec autobusowy w RedFin, który później stał się flagową restauracją Matta Haleya, Bluecoast.

„Byłem z Mattem i zespołem do 21 roku życia i każdego lata wracałem do pracy w restauracji” – mówi Wallach. „Pamiętam, że pewnego lata kucharz nie pojawił się, więc szef kuchni zapytał, kto może wykonać tę pracę. Zgłosiłem się na ochotnika i jakoś nigdy nie oglądałem się za siebie ”.

To Haley powiedział Wallachowi, żeby nie skupiał się na chodzeniu do szkoły kulinarnej. „Powiedział mi, że nie jest to konieczne, aby zostać świetnym szefem kuchni” – wspomina Wallach.

Wallach zastosował się do tej rady i zamiast tego uczęszczał na Uniwersytet Jerzego Waszyngtona. „Nie byłem pewien co do college’u, ale posiadanie tego stopnia naprawdę otworzyło mi drzwi” – ​​mówi. Później dostał pracę w Hillstone Restaurant Group, krajowej sieci. Ale godziny odbiły się na Wallachu i jego żonie. Byli gotowi zbudować rodzinę i wiedzieli, że nie mogą tego zrobić z długimi godzinami Wallacha. Miał szczęście i związał się z rodziną na głównej linii w Filadelfii. Rodzina szukała osobistego szefa kuchni, a Wallach spełniał wymagania.

„Gotowanie dla klienta w jego domu początkowo mnie denerwowało. Rodzina była dla mnie wspaniała i naprawdę pozwolili mi przejść do roli osobistego szefa kuchni ”- mówi Wallach. W końcu udało mu się rozszerzyć działalność i zatrudnić dodatkowych szefów kuchni, pracując nad koncepcją dostarczania żywności, która stała się Home Appétit. Wallach rozpoczął działalność w 2014 roku i od samego początku miał ogromny rozmach. Kiedy wybuchła pandemia, wzrost przyspieszył jeszcze bardziej.

Świeży model biznesowy

Home Appétit oferuje wykwintne posiłki przygotowywane przez szefa kuchni, które są pakowane i dostarczane do Twoich drzwi. Co tydzień klienci wchodzą na stronę i wybierają cztery małe talerze i cztery przystawki. Następnie otrzymują we własnym domu posiłki, które są fachowo zapakowane, aby zachować świeżość i smak. Można również zamówić dodatki, takie jak dania dla dzieci z makaronu i sera, brokuły gotowane na parze czy quesadilla z kurczaka z ryżem. Inne dodatki to dodatkowe mięso na tydzień, sosy i sałatki.

Zimą ulubioną sałatką była posiekana wegetariańska sałatka detox z brokułami, kapustą, marchewką, złocistymi rodzynkami i pestkami słonecznika w imbirowo-cytrynowym dressingu. W menu regularnie pojawiają się również zupy i wypieki.

Posiłki są pakowane w celu zapewnienia optymalnej świeżości. Po podgrzaniu składniki są często rozdzielane w celu uzyskania jak najlepszej jakości.

„Wszystko, co robimy, robimy z zamiarem” – mówi Wallach, który rozpoczynał działalność w swoim mieszkaniu, ale w 2020 roku kupił komercyjną kuchnię. „Chcemy, aby klienci mieli wyjątkowe wrażenia”.

Ulubione menu to jagnięca kofta, shawarma, miski tofu, burgery z indyka i dania z makaronu. Do każdego wpisu można dodać sałatkę lub zboże.

Miska ryżu tofu od Home Appétit, z brukselką, batatami i posiekaną surówką z marchwi.

Miska ryżu tofu od Home Appétit, zawierająca sezonowe składniki.

Wallach skupia się na pakowaniu posiłków, aby w czwartek były tak samo świeże, jak w poniedziałek. Oznacza to, że sosy są pakowane oddzielnie od makaronu, dzięki czemu makaron nie rozmoknie. Do każdego posiłku dołączony jest zalecany sposób podgrzewania (wskazówka: toster to świetna opcja).

Home Appétit zaczynał w Filadelfii, ale od tego czasu rozszerzył się na obszary New Jersey, Pensylwanii i Delaware. W chwili pisania tego tekstu Wallach dostarczał z Wilmington do Hockessin. Ma plany rozwoju w miesiącach letnich, aby dostarczać jedzenie klientom na plażach. Po siedmiu latach klienci Wallacha są lojalni. Dwóch z jego pierwszych klientów jest nadal klientami.

Ponieważ wiele restauracji boryka się z niedoborami i zwiększonymi kosztami, Wallach był w stanie utrzymać swoje koszty na stałym poziomie, ponieważ pozyskuje swoje składniki od lokalnych hodowców, z którymi utrzymuje relacje od lat.

„Przywozimy całe kurczaki i wykorzystujemy każdą część, więc nie musimy polegać na tym, że nasze posiłki są tylko określone” – mówi. „To tylko jeden ze sposobów, w jaki skupiamy się na szczegółach”.

Gotowy do wypróbowania? Możesz złożyć pierwsze zamówienie tutaj.

Związane z: Lasagna Love rozgrzewa serca dostawami posiłków w Delaware


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.