Helena Steakhouse ma na celu wprowadzenie na stół południowych klasyków — Shelby County Reporter

Helena Steakhouse ma na celu wprowadzenie na stół południowych klasyków — Shelby County Reporter

By MICHELLE MIŁOŚĆ | Pisarz personelu

HELENA – Amber Chandler nazywa The Helena Steakhouse swoim dzieckiem i słusznie. Pomysł posiadania restauracji, w której mogłaby prezentować przepisy, jak dowiedziała się od małego dziecka, które jej babcia warzy od lat.

Na miękkim otwarciu restauracji 2 czerwca wszystko zaczęło przypominać Chandlera.

Włoch Jim N Nicks i Joe’s, który przez wiele lat pracował w branży restauracyjnej, wraca do pracy. Chociaż ma wykształcenie pedagogiczne, gotowanie zawsze było jej prawdziwym powołaniem dzięki dziadkom.

„Zawsze to kochałam” – powiedziała. „To właśnie ona” [my grandmother] nauczył mnie robić wasak ”.

Chandler chciał zabrać do domu posiłki z małą mięsną i trzema stylami restauracji. Przyglądała się budynkowi ze względu na jego szczytowe położenie na Starym Mieście Helena. Kiedy podeszła do właściciela budynku korzystającego z przestrzeni, złożyła jej ofertę nie do odrzucenia.

„Powiedział mi, że mój pomysł jest świetny, ale Helena naprawdę potrzebuje steków” – powiedziała.

Właściciel jest współwłaścicielem firmy, w której najwięcej pieniędzy wkłada się w steakhouse. Chandler wciąż potrafił robić wszystkie przepisy swojej rodziny, ale głównym haczykiem musiała być restauracja ze stekami. Przyznaje, że wahała się pierwsza.

„Naprawdę byłam na płocie, ale wtedy mój syn mówi: „Mamo, o czym ty mówisz? Twoim ulubionym posiłkiem jest stek i ziemniaki ”- powiedziała ze śmiechem.

Tak więc Chandler powiedział, że tak, a teraz jest współwłaścicielem firmy wraz z właścicielem (który chce pozostać anonimowy) i Bobbym Lorino, podczas gdy Chandler ma wszystkie przepisy na twórczą wolność.

„Wszystko jest zrobione od podstaw” – powiedziała. „Więc przechodzę na boki, a wszystkie desery to przepisy mojej prababci. Mam jednak osobę, która robi serniki, bo nigdy wcześniej nie robiłam sernika.”

Menu w pozycjach, którymi ekscytuje się Chandler, zawiera ziemniaki au gratin i zapiekankę z brokułami.

„Naprawdę uwielbiam robić trzy serowe makaroniki” – powiedziała. „Robimy też domowe frytki, ponieważ kiedy pracowałem w Jim n Nicks, to była wielka rzecz. Ludzie lubią domowe. Chcą jedzenia z sercem, a my chcemy im to dać. To błogosławieństwo móc to zrobić teraz ”.

Kroją również własne steki i oferują swoim gościom opcję oferowania własnego pokrojonego mięsa, aby mogli dostać dokładnie to, czego chcą. Chandler chce, aby jej klienci zrozumieli, że każdy kawałek wołowiny, który jest gotowany i podawany, jest najwyższej jakości wołowiną klasy USDA.

„Kiedy ludzie zdadzą sobie sprawę, że mamy jedzenie i że jest to rozsądna cena, ludzie będą tym naprawdę podekscytowani” – powiedziała. „Nasze steki kosztują od 17 do 30 dolarów. Po prostu chcę dać ludziom to, czego chcą.”

Budynek to mydła Skull Girl ze starej lokalizacji Bywater Oyster House po drugiej stronie ulicy. Chandler i jej partnerzy chcieli stworzyć przestrzeń przypominającą klimat starego miasta z początku XX wieku, z odsłoniętą cegłą, barem za dużą klasową ścianą i prostą nazwą: Helena Steakhouse.

Nieruchomość ma dwa piętra, które Chandler ma nadzieję zrobić z widokiem na Stare Miasto Helena. Utrzymanie rodzinnego klimatu Heleny jest dla niej najwyższym priorytetem. Ściany zdobią zdjęcia i wycinki z gazet z „Przeszłości w obecnych chwilach Heleny”. Powiedziała, że ​​chce jechać do miasta i mieć restaurację, w której wszyscy w Helenie czują się bezpiecznie i pocieszeni dobrym jedzeniem i dobrym towarzystwem.

„Chciałabym pracować z lokalnymi szkołami i być może zorganizować wycieczki terenowe, podczas których dzieci przyjeżdżają tutaj i pokazujemy im, jak zrobić chleb lub desery” – powiedziała. „Wiem, dokąd chcę iść i gdzie chcę być. Wystarczy zrobić to o społeczności ”.

Chandler ma nawet motto, z którym chce być kojarzona: „Rodzina to przyjaciele, a przyjaciele to rodzina. Czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi to czas dobrze spędzony.”

W tej chwili są otwarte w ciągu dnia, ale ma nadzieję, że uda jej się włączyć mięso i trzy pomysły do ​​menu na lunch. Planują przeciąć wstęgę z HBA we wtorek, 12 lipca, a do tego czasu Chandler chce, aby ludzie przyszli i spróbowali jej przepisów oraz przekazali szczere opinie.

Restauracja Helena Steakhouse znajduje się pod adresem 4085 Helena Road. Godziny otwarcia restauracji to 16-21 od wtorku do czwartku oraz 16-22 w piątki i soboty.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.