Hawajski lód do golenia: co to jest i jak go zrobić

Hawajski lód do golenia: co to jest i jak go zrobić

Odwoływanie się do słodyczy w okresie letnim często oznacza bardziej orzeźwiające desery do rezygnacji z wypieków i wyboru, takich jak lody, popsicles i błoto pośniegowe. Ale odkryliśmy, że te same stare piwa i smaki lodziarni mogą zacząć wydawać się sprzed kilku tygodni.

Dlatego przypominamy, że istnieje hawajski lód do golenia (podobnie jak domowe maszyny do golenia lodu!). Jeśli nie jest to już podstawa w Twoim domu, ten modny deser zasługuje na dodanie do Twojej rotacji w ciepłe dni.

Co to jest lód do golenia?

Źródło: Getty Images / Happy Lark / Recenzja

Zdecyduj się na puszystą konsystencję, a nie chrupiącą.

Często spopularyzowana jako hawajska uczta, golenie lodu (tak, golić-Nie ogolony) ma swoje korzenie w Japonii. Deser znany jako Kakigori (sok z bluszczu zrobiony z syropu zrobionego z pokrojonego lodu) pochodzi z X wieku, kiedy japońscy arystokraci doświadczyli zakonserwowanych zimowych bloków lodu, które zostały ogolone i osłodzone latem. Stało się coraz bardziej popularne w ogólnej populacji japońskiej później, gdy transport lodu stał się bardziej dostępny.

Kiedy w 1900 roku japońscy robotnicy z plantacji zaczęli emigrować na Hawaje, Kakigori rozprzestrzenili się po całej wyspie. Zarówno miejscowi, jak i turyści zakochali się w orzeźwiającym deserze i na Hawajach nabrali nowej osobowości.

Zamiast skupiać się wyłącznie na lodzie i syropie, hawajski lód do golenia może również zawierać gałkę lodów waniliowych na dole lub „śniegową” polewkę skondensowanego mleka, aby uczynić go jeszcze bardziej dekadenckim.

Tym, co sprawia, że ​​hawajski lód do golenia tak bardzo różni się od typowych szyszek śnieżnych naszego dzieciństwa, jest sposób jego wytwarzania: tekstura jest puszysta — nie chrupiąca — z lodu, który jest tak drobno ogolony, a nie pokruszony. Ta wyjątkowa konsystencja pozwala na lepsze wchłanianie smaków syropu, zamiast osiadania na wierzchu lub opadania na dno.

Jak zrobić lód do golenia

Zbliżenie lodu do golenia z polewą kokosową.

Źródło: Getty Images / Wildroze / Recenzja

Wybierz topping, który najlepiej pasuje do smaku.

Jeśli Twoje usta oficjalnie łzawią, nadszedł czas, aby rozpocząć własną przygodę z goleniem lodu.

Po pierwsze: w całym kraju jest wiele lokalnych sklepów, które serwują świeże i autentyczne hawajskie lody do golenia. Więc zrób trochę badań społeczności! Poznaj lokalną scenę golenia lodu i dowiedz się, jak możesz wesprzeć lokalne firmy, jeśli to możliwe.

W przeciwnym razie — jeśli chcesz ubrudzić sobie ręce i zrobić trochę lodu do golenia w domu — jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

Aby uzyskać najlepszą jakość lodu do golenia, najważniejszym elementem jest odpowiedni sprzęt. Wypróbowaliśmy przystępną cenowo maszynkę do golenia lodu Dash, ale nie byliśmy pod wrażeniem wyników. Konsystencja lodu była zbyt gęsta, coś lepiej pasowało do koktajli lub serwowania ostryg niż autentyczny lód do golenia.

W takim przypadku lepiej zainwestować w trochę więcej i uzyskać najlepsze wyniki. Na przykład Hawaiian Shaved Ice Machine ma świecącą ocenę 4,5 gwiazdki od 12 000 recenzentów Amazon, którzy twierdzą, że ta maszyna wytwarza drobną i puszystą teksturę lodu, którego pragną. Może również zrobić lód w kształcie stożka śnieżnego, gdy tylko zechcesz coś zmienić.

Little Snowie to kolejna popularna opcja tworzenia miękkiego i puszystego lodu do golenia, który jest tak blisko wejścia na pokład samolotu bez Hawajów. Jest trochę droższy niż inne modele, ale maszyna ma również wystarczającą ilość proszku smakowego, aby przygotować sześć litrów syropu, a także butelki do mieszania, dziobki do nalewania i osiem małych łyżeczek — więc nie musisz się martwić o akcesoria .

Ale możesz też spróbować swoich sił w robieniu lodu do golenia bez maszyna. (To po prostu wymaga dodatkowego wysiłku.) Wszystko, czego potrzebujesz, to dobry robot kuchenny lub foremka do lodu i ostry nóż. W przypadku pierwszej metody pulsuj kostki lodu w robocie kuchennym — nie więcej niż dwie filiżanki na raz — aż utworzy się substancja przypominająca śnieg.

W przypadku tej drugiej metody napełnij i zamroź dużą foremkę do lodu (taką jak ta) i ręcznie ogol blok ostrym nożem szefa kuchni lub nożem do obierania, aż uzyskasz stos puszystego i miękkiego lodu.

Gdy lód będzie gotowy, nadszedł czas, aby go ubrać. Recenzowana autorka i pochodząca z Hawajów Kiki Aranita zaleca polewanie lodu do golenia naturalnymi aromatami zamiast syropów, takich jak domowe przeciery owocowe, mleko skondensowane i li hing mui w proszku (z suszonych słonych śliwek chińskich).

Możesz też zdecydować się na gotowe przeciery, aby zaoszczędzić czas. Możesz także wsypać lody do mieszanki, posypać cukierkami lub wyjść poza te opcje i poeksperymentować z własnymi smakami. To jest wszystko po lecie.

Kup hawajską maszynę do lodu ogolonego za 50 USD

Zdobądź maszynkę do lodu The Little Snowie Premium za 209 USD na Amazon

Wszystkie Twoje potrzeby zakupowe są pokrywane przez Ekspertów Produktowych. Obserwuj Recenzowane na Facebooku, ŚwiergotOtrzymuj najnowsze oferty, recenzje produktów i nie tylko na Instagram, TikTok lub Flipboard.

Ten artykuł został opublikowany, ale z czasem może ulec zmianie.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.