Gdzie znaleźć posiłki paschalne na wynos w Portland?

Gdzie znaleźć posiłki paschalne na wynos w Portland?

Biorąc pod uwagę, jak niewiele jest tu żydowskich delikatesów i rynków, zaopatrzenie się w podstawowe artykuły na Paschę może być trudne w Portland – zwłaszcza dla tych, którzy nie chcą robić własnej zupy z kulkami macy lub gefilte fish. Niemniej jednak kilka restauracji, rynków i świątyń serwuje różnorodne specjały na kolację sederową – poniżej znajdziesz mostek, zupę z kulkami z macy, wegańskie talerze sederowe i tsimmes. Rok 2022 wygląda podobnie do ostatnich kilku lat, a większość posiłków przygotowuje się na wynos i dostawę, a nie kolacje siedzące.

Jedzenie i picie Lepage

W programie pop-up, takeout i event szefa kuchni Risy Lichtman, Lepage Food and Drink odbędzie się specjalna kolacja z okazji Paschy. Menu a la carte obejmuje dania, które można dzielić, takie jak zupa z kulkami macy, kugel ziemniaczany i mostek duszony w coli z kapustą buraczaną. Istnieje również wiele stron, w tym mocowania talerzy sederowych i pachnące pomarańczą ciasto migdałowe autorstwa Adriana Hale’a z 1000 Bites of Bread; cały dochód ze sprzedaży ciast trafia do Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie na wsparcie ukraińskich uchodźców. Zamówienia należy składać do wtorku 12 kwietnia, z opcją odbioru i dostawy w piątek 15 kwietnia.

Kachka i Ławka

Słowiański klejnot gastronomiczny Portland Kachka regularnie oferuje promocje na Paschę, a rok 2022 nie jest inny. Podczas gdy kolacja sederowa w Kachce jest wyprzedana, sklep na piętrze i restauracja na wynos Lavka dodała kilka specjalności do regularnego menu na wynos, które obejmuje mostek na pół z sosem i sosem barbecue, zupę z kulkami z macy na kwartę, gefilte fish, macę kugel, cytrynowe makaroniki Meyera i czekoladowa kora macy. Wszystko jest dostępne na rynku online do odbioru w czwartek 14 kwietnia i piątek 15 kwietnia.

Jakub i Synowie

Żydowskie delikatesy Noah Jacoba nie są jeszcze otwarte, ale szef kuchni jest gotowy na Paschę z kilkoma opcjami. Pełna kolacja sederowa kosztuje 200 USD i obejmuje od sześciu do ośmiu kolacji, wraz z talerzem sederowym, wyborem ryb gefilte lub sztucznie siekaną wątróbką, sałatką z gorzkich zielonych warzyw, tsimmes, ciasteczka paschalne i cztery przystawki. Na przystawki goście mogą wybierać spośród opcji, takich jak marynowany kurczak do pieczenia w domu, wegetariański sznycel z grzybami za’atar i pieczony mostek z morelowym słodko-kwaśnym sosem. Dostępna jest również półsederowa kolacja, serwująca od trzech do czterech osób za 125 USD, a także talerz sederowy za 30 USD z charosetem jabłkowo-orzechowym. Zamówienia można składać online i odbierać w czwartek 14 kwietnia lub piątek 15 kwietnia.

Bena i Estery

Wegańskie żydowskie delikatesy Justina Kinga w Albercie i na SE Sandy będą oferować wegański talerz Seder: wszystkie klasyczne składniki talerza Seder, ale bez mięsa i nabiału. Nie zabraknie również czekoladowej kory macy. Promocje będą dostępne w przedsprzedaży na stronie internetowej od soboty 8 kwietnia.

Chabad w północno-wschodnim Portland

Chabad of Northeast Portland oferuje w tym roku posiłek Seder na wynos. Pakiety zawierają macę w pudełku, Hagadę z tekstem w języku hebrajskim i angielskim, talerze sederowe, wino i kubek Kiddush. Każda kosztuje 40 dolarów, ale centrum nikogo nie odstraszy z powodu ograniczeń finansowych. Zamówienia można składać online do niedzieli 10 kwietnia, a odbiór w czwartek 14 kwietnia.

Słonie Delikatesy

Od dawna lokalna firma cateringowa i delikatesowa z wieloma kawiarniami w całym mieście, Elephants ma w tym roku kilka opcji na Paschę, głównie jako oferty a la carte. Delikatesy mają podstawowe produkty, takie jak kulki z macy, zupa z kulek macy, mostek z tsimmes, gefilte fish, latkes i inne, które można zamówić w przedsprzedaży na przyjaznej dla użytkownika stronie internetowej. Zamówienia należy składać do godziny 15:00 w środę 13 kwietnia i będą dostępne od piątku 15 kwietnia do niedzieli 17 kwietnia.

Rynek nowych sezonów

Własna lokalna sieć sklepów spożywczych w Portland, New Seasons, oferuje w tym roku różnorodne specjały na Paschę. Produkty obejmują zupę z kulkami macy, jabłko z rodzynkami lub kugel z porem i ricottą, tsimmes z marchwi, rybę gefilte, siekaną wątróbkę drobiową i sałatkę z buraków, a także duszony mostek i pieczony łosoś z cebulą dymką. Sklep oferuje również różnorodne kawałki łososia i mostka do gotowania w domu, a także specjały z loxu i kawioru. Wszystko można zamówić online lub w jednym ze sklepów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.